text
Головбух

Робоча ситуація дня

  • 17 вересня 2012
  • 30

У бухгалтерському обліку амортизація РРО, який визнано об’єктом основних засобів, нараховується протягом строку його корисного використання, встановленого підприємством (у розпорядчому акті) при визнанні РРО активом (п. 23 П(С)БО 7)

Амортизація РРО в бухгалтерському обліку

Як нараховувати амортизацію РРО у бухгалтерському обліку?

У бухгалтерському обліку амортизація РРО, який визнано об’єктом основних засобів, нараховується протягом строку його корисного використання, встановленого підприємством (у розпорядчому акті) при визнанні РРО активом (п. 23 П(С)БО 7). Як правило, амортизація РРО не призупиняється (за винятком можливої консервації РРО, але така господарська операція не доцільна через невисоку вартість РРО).

Амортизацію РРО можна нараховувати із застосуванням таких методів: прямолінійного, зменшення залишкової вартості, прискореного зменшення залишкової вартості та кумулятивного (п. 26 П(С)БО 7). При цьому вищезазначені методи застосовуються з урахуванням мінімально допустимих строків корисного використання основних засобів, встановлених пунктом 145.1 Податкового кодексу України.

Для РРО, які включаються до групи 4 основних засобів, мінімально допустимий строк корисного використання становить 2 роки. Виробничий метод для амортизації РРО не застосовується.

Амортизація РРО нараховується щомісячно, починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому РРО почали використовуватись за своїм призначенням на підставі акта введення в експлуатацію за типовою формою №ОЗ-1. Нарахування амортизації РРО припиняється з місяця, наступного за місяцем вибуття РРО або їх консервації (п. 29 П(С)БО 7). У разі зміни методу нарахування амортизації РРО або строку їх використання амортизація нараховується з місяця, наступного за місяцем такої зміни (п. 25, п. 28 П(С)БО 7). Сума нарахованої амортизації РРО включається до складу витрат підприємства і збільшує суму зносу основних засобів.

Як правило, сума амортизації РРО включається до складу витрат на збут. В обліку така операція відображається за дебетом рахунку 93 «Витрати на збут» у кореспонденції з субрахунком 131 «Знос основних засобів» (132 «Знос інших необоротних матеріальних активів»).

РРО, які підприємство визнало об’єктами МНМА, можуть амортизуватися із використанням двох методів на вибір:

  • у першому місяці використання РРО — амортизація нараховується в розмірі 50% його вартості та решта 50% вартості — у місяці його вилучення з активів внаслідок невідповідності критеріям визнання активом;
  • у першому місяці використання — 100% вартості РРО списується з балансу та включається до складу витрат звітного періоду (п. 27 П(С)БО 7).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах