Робоча ситуація дня

18 вересня 2012 14
Підстави та порядок вилучення документів визначені статтями 178–184 Кримінально-процесуального кодексу України. Згідно з цими статтями виїмка оригіналів первинних фінансово-господарських документів і/або бухгалтерських документів проводиться тільки за вмотивованою постановою судді

Вилучення документів податковою міліцією

Чи може податкова міліція вилучати у підприємства первинні документи про взаємовідносини з контрагентом, на якого заведено кримінальну справу, без направлення на перевірку?

Підстави та порядок вилучення документів визначені статтями 178–184 Кримінально-процесуального кодексу України. Згідно з цими статтями виїмка оригіналів первинних фінансово-господарських документів і/або бухгалтерських документів (далі — виїмка) проводиться тільки за вмотивованою постановою судді.

При цьому посадові особи і громадяни не мають права відмовлятися пред’явити або видати документи чи їх копії, які вимагає слідчий під час виїмки.

Перед виїмкою слідчий пред’являє постанову представникові підприємства, установи чи організації, де проводиться виїмка, і пропонує видати зазначені в постанові документи. У разі відмови виконати його вимоги слідчий проводить виїмку в примусовому порядку.

Якщо особи, що займають приміщення, відсутні, постанова про проведення виїмки пред’являється представникові житлово-експлуатаційної організації або місцевої Ради народних депутатів. Виїмка проводиться в їх присутності.

Слідчий має право заборонити особам, які знаходяться в приміщенні під час виїмки, а також особам, які під час виїмки увійшли в це приміщення, спілкуватися один з одним або з іншими особами до закінчення обшуку чи виїмки, виходити з приміщення.

Пунктом 85.5 Податкового кодексу України заборонена виїмка оригіналів первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів за винятком випадків, передбачених кримінально-процесуальним законодавством.

Таким чином, податкова міліція може вилучати оригінали первинних документів, але тільки за наявності постанови суду.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль