text
Головбух

Робоча ситуація дня

  • 26 вересня 2012
  • 11

Витрати на ремонт та поліпшення основних засобів у податковому обліку

Витрати на ремонт та поліпшення основних засобів у податковому обліку

Підприємство — платник податку на прибуток здійснило ремонт основних засобів. Суму витрачених коштів на ремонт потрібно враховувати у складі податкових витрат чи віднести на збільшення первісної вартості основного засобу?

Згідно з пунктом 146.11 Податкового кодексу України (ПК) первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов’язаних із ремонтом та поліпшенням об’єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що призводить до зростання майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єктів у сумі, що перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об’єкт основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення.

Сума витрат, що пов’язана з ремонтом та поліпшенням об’єктів основних засобів, у т. ч. орендованих, у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, включається до складу витрат (п. 146.12 ПК).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах