Робоча ситуація дня

1 жовтня 2012 10
Відповідно до пункту 3.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15 (далі — Типове положення), працівники під час прийняття на роботу проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчанн

Чи повинен інженер з охорони праці візувати накази про прийняття на роботу

Під час перевірки підприємства державний інспектор з охорони праці зробив зауваження, що у наказах про прийняття на роботу працівників немає відміток про проходження ними вступного інструктажу з питань охорони праці. Однак типовою формою наказу про прийняття на роботу цієї відмітки не передбачено. Чи повинен інженер з охорони праці візувати такі накази та ставити відповідні відмітки?

Відповідно до пункту 3.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15 (далі — Типове положення), працівники під час прийняття на роботу проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Згідно з пунктом 6.3 Типового положення запис про проведення вступного інструктажу робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, який зберігається службою охорони праці або працівником, що відповідає за проведення вступного інструктажу, а також у наказі про прийняття працівника на роботу.

Однак, не слід плутати візу в наказі з відміткою про проходження інструктажу. Візування — це внутрішнє погодження проекту документа з компетентними посадовими особами (наприклад, юрисконсультом, головним бухгалтером) для перевірки відповідності тексту наказу вимогам законодавства, достовірності фактів тощо. Під час візування проекту наказу до нього можуть вноситися виправлення та лише після внутрішнього погодження його підписує керівник підприємства. Спеціаліст з охорони праці повинен зробити відмітку про проходження працівником вступного інструктажу вже на підписаному керівником підприємства наказі.

Основна мета такої відмітки — підтвердження факту проведення вступного інструктажу.

Типовою формою №П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затвердженою наказом Держкомстату України від 05.12.2008 №489, не передбачено відмітки про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці. Тому це питання підприємство має врегулювати самостійно. Як правило, запис про проведення вступного інструктажу розміщують на зворотному боці наказу про прийняття на роботу (із зазначенням ініціалів, прізвища, посади спеціаліста з охорони праці, який провів інструктаж, з його підписом та датою).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль