Продаж уживаних авто: що з ПДВ та РРО

9 березня 2016 82
Базою оподаткування ПДВ при реалізації однорідних вживаних транспортних засобів є позитивна різниця між ціною продажу транспортних засобів платником ПДВ та ціною придбання таких транспортних засобів платником ПДВ у фізичних осіб

Фахівці ДФС роз’яснили, що легковий автомобіль буде вважатися вживаним товаром, якщо він:

  • або був у користуванні не менше одного року (незалежно від наявного пробігу);
  • або реєструється в Україні не вперше та при цьому має загальний наземний пробіг більше 6000 км (незалежно від терміну користування).

Щодо однорідності вживаних транспортних засобів, то тут слід керуватися підпунктом 14.1.131 Податкового кодексу України, а саме — враховувати такі ознаки:

  • якість та ділова репутація на ринку;
  • наявність торговельної марки;
  • країна виробництва (походження);
  • виробник;
  • рік виробництва;
  • новий чи вживаний;
  • термін придатності.

Так, два легкових автомобілі однієї торгової марки та моделі, але з різними роками виготовлення не будуть вважатися однорідними товарами.

При реалізації фізичною особою вживаного транспортного засобу платнику ПДВ, який здійснює діяльність з постачання однорідних вживаних транспортних засобів, у межах договору, що передбачає передання права власності на такий транспортний засіб від фізичної особи до платника ПДВ, ціна такого транспортного засобу визначається не нижче його оціночної вартості, розрахованої суб’єктом оціночної діяльності.

При подальшій реалізації таким платником ПДВ вживаних транспортних засобів, придбаних у фізичних осіб, які не є платниками ПДВ, у межах договорів, ціна продажу таких ТЗ визначається платником ПДВ виходячи з договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін.

Базою оподаткування ПДВ для платника податку при реалізації однорідних вживаних транспортних засобів фізичним чи юридичним особам, придбаних у фізичних осіб, не зареєстрованих як платники податку, у межах договорів, що передбачають перехід права власності на такі транспортні засоби до платника ПДВ, буде позитивна різниця між ціною продажу транспортних засобів платником ПДВ та ціною придбання таких транспортних засобів платником ПДВ у фізичних осіб.

Оціночна вартість транспортного засобу розраховується суб’єктом оціночної діяльності, уповноваженим здійснювати оцінку відповідно до закону. Розрахунок такої вартості є обов’язковим лише при реалізації вживаного транспортного засобу платнику ПДВ фізичною особою.

Окрім цього, якщо в місці отримання товарів розрахунки проводяться винятково в безготівковій формі через каси банківських установ (без застосування платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), то РРО не застосовується. Водночас в інших випадках застосування РРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль