Головбух

Рахунок як альтернатива податковій накладній

  • 15 вересня 2016
  • 1

У листі податківці розглянули питання щодо формування податкового кредиту з ПДВ на підставі рахунків за централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

За загальним правилом, підставою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, а при імпорті товарів — митна декларація. Лише в окремих випадках дозволено використовувати інші документи, перелік яких визначає пункт 201.11 Податкового кодексу України (ПК).

► Спрощена система оподаткування у 2018 році

До інших документів, які є підставою для формування податкового кредиту, віднесено й рахунок, який виставляється платнику ПДВ за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку.

 Зміни в УКТ ЗЕД з 2018 року: що готує нам новий законопроект

Тож якщо виставлений платнику ПДВ рахунок за фактично надані послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, містить загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер продавця, то такий рахунок для отримувача послуг є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної.

  Трансфертне ціноутворення 2018

Поряд з цим податківці зауважили, що нормами ПК не передбачено віднесення до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної суми ПДВ у розмірі суми передплати, якщо така міститься у виставлених рахунках.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл