Головбух

Фінзвітність за 3 квартал 2019

24 вересня 2019
12538
Середній бал: 5 із 5
Бухгалтер-експерт, кандидат економічних наук, м. Чернігів

Час подання фінзвітності за 3 кварталу 2019 року наближається. Це остання проміжна фінзвітність перед подачею річної, яку ще називають 9-місячною. І за 3 квартал 2019 є «сюрприз» для малих підприємств. Які ж звіти й кому треба подати та за якою формою – у статті. Особливо слід звернути увагу малим підприємства, щоб не проґавити свій звіт.

Подача фінзвітності за 3 квартал 2019 – увага малим підприємствам

На жаль, у чинному законодавстві чітко підприємства-квартальники не виписані. Однак, вказані ті, хто звітує раз на рік. Відповідно, всі хто не потрапив до цього переліку, то й будуть “квартальниками”. Цей перелік підприємств-річників містить абз. 16 п. 2 Порядку подання фінзвітності (наказ Кабміну від 28.02.2000 р. № 419, далі – Порядок № 419). І з липня 2019 року в ньому немає малих підприємств! Це значить, що за ІІІ квартал вони уже подають квартальну фінансову звітність до Держстату попри те звільнення, яке для них діяло перші 2 квартали цього року.

Шпаргалка про подання проміжної фінзвітності

Малим підприємствам слід звернути увагу також на дату подачі квартальної звітності. Якщо мале підприємство знаходиться на загальній системі оподаткування і належить до високодоходників (річний дохід більше 20 млн грн), то воно й так мало подавати квартальну фінзвітність, але не до Держстату, а до ДПС разом з податковою декларацією з податку на прибуток. Однак, це все відбувається у термін протягом 40 кал. днів після закінчення кварталу. А тепер ще й треба до Держстату і термін тут вужчий – до 25-го числа місяця, який йде за звітним кварталом.

Увага: Малі підприємства мають подати квартальну фінансову звітність Держстату за 3 квартал 2019 року протягом 25 днів жовтня. Виняток – вони є єдиноподатниками 3 групи 

Малі підприємства, які продовжують подавати фінзвітність раз на рік

Подавати фінансову звітність підприємства раз на рік і далі можуть лише ті малі підприємства, які знаходяться на 3 групі єдиного податку. Теоретично це можливо, якщо це малі підприємства, які мають:

 1. від 11 до 50 чол. працюючих;
 2. активи від 350 тис. євро до 4 млн євро;
 3. виручку від реалізації в межах 1.5-5 млн грн.

Остання умова відповідає 3-й групі єдиного податку. Виконання ж 2-х перших критеріїв достатньо для того, щоб вважатися малим підприємством.

Критерії поділу підприємств на мікро-, малі, середні, великі містяться у п. 2 ст. 2 Закону «Про бухгалтерський облік…» від 16.07.1999 р. № 996 (далі – Закон про бухоблік).

Також раз на рік і далі подають малі підприємства, які мають непідприємницького товариства (див. абз. 16 п. 2 Порядку № 419, ст. 85 ЦКУ).

Хто ще звітує за 3 квартал 2019?

Виходить, що за 3 квартал 2019 року мають звітувати:

 • малі підприємства;
 • середні підприємства;
 • великі підприємства;
 • усі підприємства, які складають звітність за МСФЗ незалежно від типу.

Однак, якщо підприємство є непідприємницьким товариством (ст. 84-85 ЦКУ), тобто міститься в Реєстрі неприбутківців у ДПС, то воно потрапляє під виняток і звітує лише за весь 2019 рік (абз. 16 п. 2 Порядку № 419). Це ж саме стосується єдиноподатників 3 групи.

Увага: До ДПС фінзвітність подається завжди, якщо подається квартальна податкова декларація з податку на прибуток. ДПС і Держстат – це два різні органи приймання фінзвітності зі своїми правилами

Ще один нюанс – якщо мікропідприємство (“підприємство-річник” за Порядком № 419) знаходиться на загальній системі оподаткування і є високодоходниками, то квартальну фінансову звітність до ДПС треба все одно подавати разом з декларацією. Це теж можливо, якщо активи в межах 350 тис. євро, а кількість працюючих – до 10 чол. Крім того, підприємство саме могло обрати квартальний звітний період. Фінзвітність – це невід’ємна частина податкової декларації з податку на прибуток і без неї вона просто недійсна.

Також за 3 квартал доведеться до ДПС готувати фінзвітність тим неприбутковим товариствам, які порушили неприбутковий статус протягом 9 місяців 2019 року та стали платниками податку на прибуток. 

Які фінансові звіти й коли треба подати за 3 квартал 2019

Усі підприємства-квартальники, які мають звітувати подають скорочений комплект фінансової звітності у складі всього двох перши звітів у Держстат і ДПС (п. 1 розділу ІІ НП(С)БО 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”):

 • Баланс (звіт про фінансовий стан);
 • Звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід).

Такий комплект носить назву – проміжна фінансова звітність (ч. 1 ст. 13 Закону про бухоблік).

Виняток – МСФЗ-зобов’язані. Їм доведеться подавати весь комплект, включаючи звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал і примітки.

За якими формами звітувати за квартал

Середні і великі підприємства звітують за стандартними формами з НП(С)БО 1 (форма 1 і форма 2). Це ж саме стосується:

 • МСФЗ-зобов’язаних, так як обіцяна подача МСФЗ-звітності за таксономією ще не запрацювала;
 • неприбуткових товариств, які втратили свій неприбутковий статус. Вони тоді не є непідприємницькими й не можуть використовувати звітність для мікропідприємств.

Малі підприємства подать фінансову звітність за формами 1-м та 2-м з НП(С)БО 25 “Спрощена фінансова звітність”.

Коли подати фінансову звітність

Підприємства-квартальники подають фінзвітність до Держстату за 3 квартал до 25.10.2019 р. включно.

У разі подачі податкової декларації з податку на прибуток за 3 квартал 2019 року фінзвітність треба подати разом з нею, тобто до 11.11.2019 р. включно.

Відповідальність

За порушення строків подачі фінзвітності до Держстату чи її неподачу можна заробити штраф від 170 до 255 грн (ст. 186-3 КпАП). Щодо неподачі до ДПС, то це прирівнюється до неподачі податкової декларації (за перше порушення протягом року – 510 грн).

Фінансова звітність малого підприємства 2019

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Найцікавіше — далі!

Дочитайте до кінця, щоб не випустити нюансів, які важливі саме для Вас

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини