Головбух

Зміна найменування юридичної особи

29 серпня 2019
1318
Середній бал: 0 із 5
Експерт MCFR Головбух

Якщо плануєте перейменувати юрособу, готуйтеся внести зміни до установчих документів, ліцензій, реєстраційного свідоцтва РРО. Доведеться й перереєструватися платником ПДВ та/або єдиного податку, виготовити нові ЕЦП, відкрити новий рахунок у банку... Не заплутатися в цьому допоможе наш алгоритм.

Винесіть питання про зміну назви компанії на загальні збори. Якщо учасники погодять нову назву — скористайтеся нашим алгоритмом.

СКАЧАТИ Зразок Акцизної накладної на власне споживання «П»

Крок 1. Подайте документи держреєстратору

Керівник або уповноважена особа має подати державному реєстратору:

  • заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (ЄДР) за формою № 3;
  • рішення уповноваженого органу про зміни. Справжність підписів засвідчте нотаріально;
  • статут, викладений в новій редакції;
  • квитанцію про сплату адміністративного збору;
  • довіреність, якщо документи подає уповноважений представник.

Протягом 24 годин після надходження документів зміни офіційно зареєструють.

Увага: зважайте на вимоги до написання найменування юридичної особи, що затверджені наказом Мін’юсту від 05.03.2012 № 368/5.

У день, коли держреєстратор виконав реєстраційну дію, він самостійно інформує про це органи статистики і податківців (ч. 2 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV; далі — Закон № 755). Подавати заяву № 1-ОПП із позначкою «Зміни» також не потрібно (розд. IХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

На підставі повідомлення держреєстратора контролери також самостійно внесуть зміни до облікових даних підприємства — платника податків.

До реєстру страхувальників зміни щодо платника ЄСВ також внесуть автоматично (п. 6 розд. II Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.2014 № 1162).

Після держреєстрації зміни назви у податковому розрахунку за формою № 1ДФ та у ЄСВ-звітності зазначайте нову назву підприємства.

Крок 2. Перереєструйтеся платником ПДВ

А ось тут нічого автоматом не станеться. Тому самостійно подайте заяву за формою № 1-ПДВ із позначкою «Перереєстрація» впродовж 10 робочих днів, наступних за днем зміни назви підприємства (п. 183.15 Податкового кодексу України; ПК; п. 4.1 і 4.2 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130; далі — Положення № 1130). Податківці одразу звірять вашу заяву з даними держреєстратора — там уже має бути нова назва. Датою перереєстрації буде останній день строку в три робочих дні з дати подання заяви або більш рання — за вашим бажанням (п. 4.2 Положення № 1130).

Дата первинної реєстрації платником ПДВ (як і податковий номер платника) при цьому не зміниться.

Увага: починаючи з дати, коли нову назву внесли до держреєстру, й аж до дати ПДВ-перереєстрації у реквізиті «Платник» ПДВ-декларації зазначайте і нову, і стару назви (п. 4.3 Положення № 1130). Так само робіть, коли у періоді перереєстрації заповнюватимете податкові накладні (ЗІР, категорія 101.16).

Після дати ПДВ-перереєстрації у податкових накладних та ПДВ-звітності зазначайте лише нову назву.

Крок 3. Змініть назву в реєстраційному свідоцтві на РРО

Щоб змінити назву в реєстраційному свідоцтві на РРО, упродовж п’яти робочих днів із дати зміни назви подайте податківцям реєстраційну заяву за формою № 1-РРО із позначкою «Перереєстрація». У заяві зазначте причину — зміна назви. Попереднє реєстраційне свідоцтво поверніть фіскалам (ЗІР, категорія 109.06).

Увага: не забудьте після перепрограмування РРО опломбувати його заново й отримати про це довідку.

Аналогічно перереєструйте і КОРО (ЗІР, категорія 109.07).

Нове свідоцтво — із новою назвою вам видадуть упродовж двох робочих днів.

Крок 4. Повідомте про зміну даних орган ліцензування

Ліцензіат зобов’язаний повідомити орган ліцензування про зміну даних, що він зазначав у документах, які подавав разом із заявою про отримання ліцензії (ч. 2 ст. 15 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII). Зробіть це у строк, встановлений ліцензійними умовами, але не пізніше ніж за один місяць із дня настання змін.

Ліцензії на алкоголь і тютюн також потрібно переоформити. Строку подання заяви (у довільній формі) з документами, що підтверджують зміни, закон не встановлює. Це визнають і податківці (ЗІР, категорія 115.03). Але зволікати з поданням документів не радимо. Нову ліцензію видадуть упродовж трьох робочих днів після отримання заяви.

Крок 5. Подайте реєстраційну заяву до Фонду захисту інвалідів

Якщо перебуваєте на обліку у Фонді захисту інвалідів, упродовж 10 робочих днів після держреєстрації змін в установчих документах подайте до Фонду реєстраційну заяву (п. 3 Порядку реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2007 № 70).

Крок 6. Змініть назву у Реєстрі платників ЄП

Якщо підприємство є платником єдиного податку (ЄП), доведеться пройти процедуру внесення змін до даних у Реєстрі платників єдиного податку. Для цього подайте податківцям Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування «на зміну». Форму заяви затверджено наказом Мінфіну від 20.12.2011 № 1675.

Крок 7. Відкрийте новий рахунок у банку

Про перейменування юрособи повідомте також банк, у якому відкритий особовий рахунок компанії. Якщо своєчасно цього не зробите, може виникнути плутанина, яка призведе до порушень у фінансовій діяльності компанії.

Так, суб’єкт господарювання зобов’язаний повідомляти банк про внесення змін до відомостей про нього, які містяться у ЄДР. Строки і порядок такого повідомлення визначають у договорі банківського рахунку (п. 2.3 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492; далі — Інструкція № 492).

Коли змінюється назва підприємства, банк закриває його поточний рахунок і відкриває новий (п. 20.2 Інструкції № 492).

Крок 8. Отримайте нові сертифікати ЕЦП

Посадовим особам підприємства доведеться отримати нові сертифікати відкритих ключів і повідомити про це податківців. Зробіть це після зміни назви підприємства, але до настання строку подання податкової звітності. Насправді отримати нові електронні цифрові підписи (ЕЦП) потрібно до реєстрації податкових накладних. Для цього переукладіть договір про визнання електронних документів. Фіскали поділяють цю думку (ЗІР, категорія 135.03).

Але якщо користуєтеся сервісом «Єдине вікно подання електронної звітності», то, як повідомляють податківці, переукладати договір не потрібно, його вважають пролонгованим.

Крок 9. Про зміну назви повідомте контрагентів

Не забудьте довести інформацію про зміну назви до відома контрагентів. Як правило, перейменування підприємства не потребує переоформлювати вже укладені договори чи припиняти договірні відносини. Однак деякі контрагенти можуть зажадати підписати угоди заново.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Найцікавіше — далі!

Дочитайте до кінця, щоб не випустити нюансів, які важливі саме для Вас

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини