Головбух

Медпрацівника направили до дитячого табору: що з оплатою праці?

  • 1 липня 2019
  • 31
Бухгалтер-експерт, кандидат економічних наук, м. Чернігів

На відпочинку у таборі діти залишаються без нагляду батьків. Але не без нагляду дорослих. Має бути супроводжуюча особа, а також обов’язково медпрацівник заради безпеки такого відпочинку. Як оплатити дні перебування медпрацівника у дитячому таборі? Консультація дає відповідь на це питання бухгалтеру.

Посадова інструкція заступника генерального директора

Нормативні акти, на які слід звернути увагу

Головною нормативкою, з якою слід ознайомитися бухгалтеру при оплаті праці медпрацівника у дитячому таборі, є:

Статус медпрацівника у дитячому таборі

З назв вищенаведених документів уже напрошується відповідь на питання про статус медпрацівника у дитячому таборі. Він там працює, а не відпочиває. І знаходиться у службовому відрядженні. Наведемо аргументи:

  • на це практично прямо вказує ч. 4 ст. 28 Закону № 375. Там сказано, що супроводжуючі дітей особи перебувають у відрядженні. Крім того, вони несуть відповідальність за здоров’я дітей. Витрати на таке відрядження відшкодовуються тими юрособами, які відрядили таких працівників та/або з інших джерел. Медпрацівнику, таким чином, відшкодовувати витрати має медзаклад, який його відрядив;
  • у п. 3 Постанови № 323 мова йде про збереження середнього заробітку та нарахування добових, компенсація інших витрат. Такий підхід, як відомо, є непрямою ознакою відрядження, хоча бувають і винятки. Наприклад, направлення на підвищення кваліфікації, де є й добові й інші виплати, відрядженням не вважається. Однак, у даному випадку медпрацівник у таборі працює, а не навчається чи відпочиває;
  • лист Мінсоцполітики від 08.08.2016 р. № 1108/13/84-16 (далі – Лист № 1108). У ньому мова йде якраз про лікаря, якого направлено до дитячого табору. До нього застосовуються за цим листом правила службового відрядження.

Однак, один юридичний нюанс все ж таки залишається: чи вважається медпрацівник супроводжуючою особою?

Увага: до медпрацівника у дитячому таборі застосовуються правила службового відрядження.

Правильно оформляємо наказ по направленню медпрацівника до дитячого табору

Для того, щоб остаточно внести лад у дану справу необхідно належним чином оформити наказ щодо направлення медпрацівника до табору. Якщо аналізувати лист № 1108, то краще, щоб у цьому наказі була вказана мета направлення медпрацівника до табору: “направляється для супроводження та роботи”. Це одразу зніме все питання, так як тоді, на нього як супроводжуючого, діє згадана норма ч. 4 ст. 28 Закону № 375. Крім того, медпрацівник тоді працює у таборі, а отже, знаходиться у службовому відрядженні.

Увага: медпрацівник направляється у табір для супроводження та роботи.

Правила направлення медпрацівника до дитячого табору

Медпрацівник направляється за наступними правилами:

  • медпрацівник назначається на кожну групу 30-45 дітей (ч. 4 ст. 28 Закону № 375);
  • медпрацівник назначається додаткового до супроводжуючої особи, яка призначається на кожних 15 дітей. Тобто група 30 дітей повинна мати одного медпрацівника та 2-х супроводжуючих осіб. Про професію цих супроводжуючих осіб не сказано, тому вони теж можуть бути медпрацівниками, педпрацівниками, кимось з батьків тощо;
  • медпрацівник повинен мати належну кваліфікацію та стаж практичної роботи не менше 3 років (ч. 2 ст. 32 Закону № 375);
  • контроль за кваліфікацією та відбір медпрацівника покладається на керівника медустанови, де він працює. 

Як оплачувати працю та відрядження медпрацівника?

Оплата здійснюється за наступними правилами:

  • оплата медпрацівнику здійснюється у розмірі не меншому, ніж середній заробіток (ч. 4 ст. 121 КЗпП). Рахується він за останні 2 місяці перед місяцем відрядження;
  • якщо денний заробіток медпрацівника вищий за порахований середній, то оплата проводиться за денним заробітком;
  • оплата здійснюється за тими днями, по яким зазвичай працює медпрацівник у медзакладі. Якщо в нього 5-денний робочий тиждень, то оплачуються 5 днів, так як на відрядженого поширюється графік роботи підприємства, яке відрядило. Радимо використовувати дане загальне правило, так як роботу у вихідний треба ще довести;
  • оплачуються добові (60 грн/доба, діють “бюджетні” норми добових, так як медзаклади як бюджетні установи, так і КНП отримують кошти з бюджетів);
  • оплачуються витрати на проживання, проїзд до місця відпочинку, якщо вони є і задокументовані.  

У табелі обліку робочого часу ставиться відмітка “ВД”.

Після повернення з відрядження медпрацівник має скласти й подати авансовий звіт.

А якщо медпрацівник ще й сумісник?

Усі гарантії щодо оплати та збереження робочого місця при відрядженні поширюються тільки на основне місце роботи. Якщо медпрацівник працює за сумісництвом, то він має сам домовитися з іншим роботодавцем, взяти відпустку за власний рахунок, щорічну відпустку, поміняти зміни тощо. Роботодавець за сумісництвом не зобов’язаний оплачувати медпрацівнику роботу у дитячому таборі.

Увага: усі гарантії – тільки за основним місцем роботи.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Навіть якщо вже знайшли відповідь на своє запитання...

...рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини