Головбух

Оплата курсів підвищення кваліфікації медичних працівників 2019

  • 18 червня 2019
  • 98
Бухгалтер-експерт, кандидат економічних наук, м. Чернігів

Курси підвищення кваліфікації для медпрацівників є обов’язковими. Як правильно оформити в обліку направлення працівника на подібні курси. Якщо вони відбуваються у іншому населеному пункті, то чи буде це вважатися відрядженням? Про порядок оформлення, оподаткування та інші облікові нюанси підвищення кваліфікації медперсоналу в даному огляді.

Підвищення кваліфікації медпрацівників

 Запис до трудової книжки про підвищення кваліфікації

Підвищення кваліфікації – це обов’язкове професійне навчання медпрацівників. За загальним правилом таке навчання має здійснюватися хоча б раз на 5 років (лист Мінсоцполітики від 08.06.2016 р. № 352/021/106-16). З цією ж періодичність здійснюється й атестація певних категорій медперсоналу, наприклад, молодшого. Однак, якщо відбувається переведення медпрацівника на вищу категорію раніше, то проходження курсів підвищення кваліфікації може знадобитися й раніше. Детально всі ці правила для медпрацівників можна знайти в наступних документах:

  • Положення про порядок проведення атестації лікарів, наказ МОЗ від 19.12.1997 р. № 359;
  • Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, наказ МОЗ від 23.11.2007 № 742.

Звільненням від обов’язкового підвищення кваліфікації може бути вагітність і пологи.

В медзакладі завжди має бути відповідальна особа, яка стежить за дотриманням строків підвищення кваліфікації працівників.

Підвищення кваліфікації – які гарантії у працівника?

Трудові гарантії по медпрацівникам, яких відправили на навчання, визначають:

  • ст. 122 КЗпП;
  • кабмінівська постанова від 28.06.1997 р. №  695 “Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації…” (далі – Постанова № 695);
  • кабмінівська постанова від 11.05.2011 р. № 524 “Питання оплати праці…” (далі – Постанова № 524).

Медичні та фармацевтичні працівники, яких направляють на курси підвищення кваліфікації (інше обов’язкове навчання) користується наступними мінімальними державними гарантіями:

  • зберігають місце роботи (посаду) – ст. 122 КЗпП. Це значить, що під час навчання їх не можна змінити, ліквідувати їх посаду, перевести на іншу посаду;
  • зберігають середню зарплату як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом за кожним місцем роботи (ст. 122 КЗпП, пп. “а” п. 1 Постанови № 695, п. 2 Постанови № 524). Нарахування цього середнього заробітку здійснюється, виходячи з зарплати за останні 2 місяці роботи за правилами Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого кабмінівською постановою від 08.02.1995 р. № 100 (далі – Порядок № 100);
  • отримують компенсацію вартості проїзду до місця навчання та назад (на практиці дана норма застосовується тільки щодо міжміського проїзду, якщо ж усе в межах міста, то не оплачується) (пп. “б” Постанови № 695);
  • отримують добові за кожний день перебування у дорозі за правилами службових відряджень (пп. “в” Постанови № 695);
  • мають забезпечення гуртожитком, а у разі його відсутності, відшкодування найму житлового приміщення за правилами службових відряджень (пп. “в” Постанови № 695).

Підкреслюємо, що все це мінімальні гарантії. Медзаклад-КНП цілком може їх розширити, наприклад, введенням премії за навчання, стипендії, компенсації харчування тощо. Однак, особливі гарантії слід передбачити у колективному договорі й вони мають здійснюватися щодо всіх працівників, а не за вибірковим принципом. 

Підвищення кваліфікації та відрядження: спільне та відмінне

З огляду на вищенаведені гарантії постає цілком логічне питання: а у чому ж тоді відмінність від звичайного службового відрядження? Для наочності зведемо відповідь у таблицю:

Підвищення кваліфікації

Спільне: відрядження і підвищення кваліфікації

Відрядження

Наказ про направлення на підвищення кваліфікації складається на підставі ст. 122 КЗпП

Оплата добових

Відшкодування найму приміщення (однак, при навчанні лише у разі відсутності гуртожитку). Відшкодування проїзду, після повернення складається авансовий звіт (тобто звіт про використання коштів виданих на відрядження або під звіт). Оплата праці за дні вихідних не здійснюється (але добові нараховуються).

Оподаткування (ПДФО і ВЗ).

Наказ про направлення у службове відрядження складається на підставі ст. 121 КЗпП

Оплата здійснюється на основі середньоденної за останні 2 місяці

Оплата здійснюється за найбільшим з 2-х заробітків:

  • середньоденна за останні 2 місяці;
  • денний заробіток у місяці відрядження.

У табелі обліку робочого часу ставиться позначка “ІН” (= інший невідпрацьований час, лист Мінпраці від 22.06.2010 р. № 6551/0/14-10/13). За бажанням можна використати власну позначку, наприклад, “ПК”.

У табелі обліку робочого часу ставиться позначка “ВД” (= відрядження).

Додамо, що при відрядженні можливим є нарахування оплати праці за вихідні дні, за умови, що у цей день був укладений контракт чи інакше є підтвердження того, що здійснювалася робота. Щодо навчання, то такого правила немає – вихідні не оплачуються, так як навчання ≠ праця.

В цілому виходить, що службове відрядження та підвищення кваліфікації регулюються різними нормами законодавства та не є одним і тим же. По-різному вони також і табелюється. Це підтверджує і лист Мінсоцполітики від 29.06.2016 р. № 813/13/84-16.

Однак, документальне оформлення схоже (і там, і там в кінці складається авансовий звіт). Також практично однакове  оподаткування (див. нижче).

Між зарплатними виплатами менше ніж 16 днів

Оплата курсів підвищення кваліфікації медичних працівників 2019
Тарас ШарийКерівник експертної групи MCFR Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Медзаклад виплачує зарплату двічі на місяць. Декілька разів поспіль спрацювало правило перенесення зарплатної виплати, коли граничний термін виплати припадав на вихідний. Чи вважатиме Держпраці це порушенням?

Увага: Підвищення кваліфікації ≠ відрядження. Але спільним є наявність добових, відшкодування інших витрат, авансовий звіт, оподаткування.

Щодо добових та відшкодування вартості проживання, то для медзакладу-КНП будуть діяти ті ж самі бюджетні норми, так як у більшості з них залишається фінансування (нехай і часткове) з місцевого бюджету. Це значить, що застосовуємо норми Постанови від 02.02.2011 р. № 98. Нагадаємо їх:

  • відрядження по Україні – 60 грн/доба;
  • максимальна сума витрат на найм приміщення – 600 грн/доба.

Трудові книжки та підвищення кваліфікації

Інформація про підвищення кваліфікації має бути занесена до трудової книжки при звільнення за умови, що таке навчання відбулося за останні 2 роки перед його звільненням (п. 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, наказ Мінпраці від 29.07.1993 р. № 58).

Оподаткування підвищення кваліфікації

ПДФО та ВЗ. При оподаткуванні курсів підвищення кваліфікації спочатку треба дати відповідь на питання, чи обов’язковими були дані курси? Для медпрацівників у більшості випадків буде “так”, 5-річні підвищення кваліфікації, підвищення кваліфікації перед атестацією є обов’язковими. Це значить, що якщо медзаклад оплачував такі курси, то вони не розглядаються як додаткове благо (пп. 165.1.3.7 ПКУ). Щодо добових і оплати вартості проживання, проїзду, то вони також не оподатковуються як і при відрядженнях. Всі ці неоподатковувані доходи відображаються у формі № 1ДФ під кодом “158”. Однак, сума доходу, який нарахований як заробітна плата за дні підвищення кваліфікації (середній заробіток), оподатковується як і звичайна зарплата (код “101” у формі № 1ДФ).

Якщо ж підвищення кваліфікації законодавством не вимагалось, сталося за домовленістю сторін, то витрати на таке навчання розглядаються як додаткове благо та обкладаються ПДФО і ВЗ. Такі доходи показуємо у формі № 1ДФ під кодом “126”.

ЄСВ. Такі виплати ЄСВ не обкладаються незалежно від того, чи підвищення кваліфікації було обов’язковим, чи ні. По-перше, вони не належать до фонду оплати праці. По-друге, входять до п. 9 розділу ІІ Переліку видів виплат…, на які не нараховується ЄСВ…, наказ Кабміну від 22 грудня 2010 р. № 1170.

 Оподаткування курсів підвищення кваліфікації

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Навіть якщо вже знайшли відповідь на своє запитання...

...рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини