text
Головбух

Перевіряємо стан електронного ПДВ-рахунку

  • 6 серпня 2015
  • 2403
керівник експертної групи «МЦФЕР: Головбух»

Інформація про стан електронного ПДВ-рахунку міститься в рядку 1 Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ. З’ясуємо, як розрахувати або перевірити цю суму

У рядку 1 «Стан рахунку» Витягу з системи електронного адміністрування (СЕА) ПДВ відображають залишок коштів на електронному ПДВ-рахунку.

Зарахування коштів на електронний ПДВ-рахунок, відкритий у Казначействі, платник ПДВ здійснює самостійно.

Згідно з Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою КМУ від 16.10.2014 № 569 (далі — Порядок № 569), платники ПДВ зараховують на електронні ПДВ-рахунки кошти з власних поточних рахунків:

  • у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, задекларованих платниками в податковій звітності з ПДВ;
  • у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що надає право для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкових накладних/розрахунків коригування.

Інформацію про стан електронного ПДВ-рахунку ДФС надає за відповідним електронним запитом платника шляхом отримання Витягу з СЕА за встановленою формою.

Витяг з СЕА, який надають платнику ПДВ, містить інформацію щодо стану рахунку; суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування; складових формули розрахунку реєстраційної суми.

Стан рахунку в СЕА

Зазвичай залишок коштів на поточному банківському рахунку клієнта має лише додатне значення або нуль. Адже клієнт може скористатися лише тими коштами, які надійшли на рахунок у банку, зокрема від його контрагентів.

Рух коштів на електронному ПДВ-рахунку подібний банківському, за винятком того, що електронний ПДВ-рахунок платник ПДВ поповнює лише з власного поточного банківського рахунку. Ніхто інший не може перерахувати кошти на електронний ПДВ-рахунок цього платника.

Проте стан рахунку, що міститься у рядку 1 Витягу з СЕА, може мати як додатне, так і від’ємне значення. На відміну від звичайного банківського рахунку, стан рахунку у СЕА нагадує підсумок в інтегрованій картці платника ПДВ.

У разі якщо на дату запиту на електронному ПДВ-рахунку є залишок коштів, значення рядка 1 Витягу з СЕА має додатне значення.

Від’ємне значення означає заборгованість перед бюджетом внаслідок перевищення задекларованих податкових зобов’язань з ПДВ на дату їх сплати над залишком коштів на електронному ПДВ-рахунку. Тобто від’ємне значення виникає тоді, коли на електронному ПДВ-рахунку в день граничного строку сплати ПДВ до бюджету недостатньо коштів для погашення узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ.

Залишок узгоджених податкових зобов’язань платника ПДВ, не сплачений до бюджету, обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету коштів, що перераховуються платником ПДВ з поточного рахунку на електронний ПДВ-рахунок.

Інформацію щодо перерахованих з електронних ПДВ-ра­хун­ків коштів до бюджету та сум, не перерахованих у зв’язку з відсутністю коштів на таких рахунках, Казначейство подає ДФС в розрізі платників податку.

Такі повноваження Казначейства закріплено у пунктах 22 та 24 Порядку № 569.

Облік коштів на електронному ПДВ­-рахунку платником

Платник ПДВ самостійно веде облік коштів на електронному ПДВ-рахунку.

Для цього призначено новий субрахунок 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті».

Згідно з наказом Мінфіну від 18.06.2015 № 573 рахунок 31 «Рахунки в банках» доповнено новим субрахунком 315, призначеним для обліку коштів на рахунку у СЕА, відкритому платнику податку в Казначействі, а також на інших спеціальних рахунках, відкритих у банку та/або органі Казначейства відповідно до законодавства, тощо. Відповідні зміни внесені до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291.

Перерахування коштів платником ПДВ з поточного банківського рахунку на електронний ПДВ-рахунок (як для можливості реєстрації податкових накладних в ЄРПН, так і для подальшого списання ПДВ до бюджету) відображають проведенням:

Д-т 315 — К-т 311 «Поточні рахунки в національній валюті».

Списання Казначейством з електронного ПДВ-рахунку в бюджет суми узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, задекларованих за відповідний звітний (податковий) період, відображають проведенням:

Д-т 641/пдв — К-т 315.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль