Головбух

Декларація платника єдиного податку 2 групи 2019

7 травня 2019
1571
Середній бал: 0 із 5
Бухгалтер-експерт, кандидат економічних наук, м. Чернігів

Облік у платника єдиного податку 2 групи досить простий, декларація багато цифр не містить, але ж не забуваємо про її вчасну подачу та правильне заповнення. В цій консультації про нюанси складання декларації з єдиного податку для 2 групи.

Коли подається декларація єдиного податку 2 група 2019?

Декларація з єдиного податку для 2 групи за 2018 рік мала бути подана ще до 1 березня 2019 року включно.

☛ Бути платниками єдиного податку 2 групи можуть тільки фізособи

Скачати бланк Податкової декларації платника єдиного податку

Подається декларація протягом 60 кал. днів після кінця звітного періоду – у даному випадку календарного року. Таким чином, наступна декларація має бути подана вже за 2019 рік і це має статися по 02 березня 2020 року включно (граничний день – 29 лютого 2020 р. – припадає на вихідний, суботу).

☛ У стандартній ситуації у єдиноподатника 2 групи річний звітний період

 Коли декларація єдиного податку може бути посеред року?

Виходить, що посеред 2019 року подавати податкову декларацію з єдиного податку 2 групи можуть платники податку, які порушили умови перебування на групі та переходять до вищої, 3-ї групи, або переходять на загальну систему. Обидва ці кроки також можна зробити й добровільно. У таких випадках для звітування діє квартальний період, тобто строк 40 днів після закінчення останнього кварталу роботи на 2-й групі. Така декларація охоплює той звітний період, протягом якого платник перебував на єдиному податку: квартал, півроку, три квартали чи рік. Останній, річний, звітний період виходить, коли платник податку написав заяву на перехід з 2 групи у IV кварталі (зверніть увагу, що тоді діє не 60-денний період подачі, як для звичайної річної, а той же 40-денний період, який застосовується при переході з групи).

☛ Покидаєте 2 групу – подайте за останній квартал податкову декларацію з єдиного податку у 40-денний термін

Платники єдиного податку 2 група

Наприклад,  платник податку написав заяву на перехід з 2 на 3 групу єдиного податку 06 травня 2019 року. Виходить, останнім звітним періодом на  2 групі буде ІІ квартал 2019 року. Декларацію такий платник податку має подати за І-ІІ квартали 2019 року у період з 01 липня 2019 року по 09 серпня 2019 року, включно (40 днів).

Ще два можливих випадки подачі декларації посеред року:

  • подача уточнюючої декларації за минулі роки. Однак, помилка у 1-2 групі врядчи можлива, так як податок сплачується фіксованими сумами. Це може бути або через неуважність платника податку, технічну помилку чи через складнощі переходу між групами єдиного податку. У такому випадку декларація складається за звичайними правилами, але ставиться позначка “Уточнююча” у рядку 01 декларації;
  • декларація подається з метою отримання довідки про доходи. Така можливість є і декларація тоді не пов’язана зі звітуванням та може подаватися будь-коли. Декларація у такому випадку містить позначку “Довідково”.

☛ Вихід з групи, уточнення показників минулих декларацій, отримання довідки про доходи – випадки подачі декларації з єдиного податку посеред року

Бланк податкової декларації з єдиного податку 2 група

Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця бланк діє той самий, що і протягом декількох років – мінфінівський наказ від 19.06.2015 р. № 578. Ця форма є єдиною для груп 1-3 спрощеної системи для фізосіб. Група 2 має в цій декларації свій власний розділ – розділ ІІІ.

Які показники слід проконтролювати у декларації?

Звернути увагу слід на наступні показники у декларації, які є критеріями перебування конкретно на 2 групі або взагалі на спрощеній системі оподаткування:

Показник

Де він у декларації

Для чого контролювати

Фактична кількість найманих працівників

Рядок 08

Кількість працюючих має бути в межах 10 чол. Можна не рахувати тільки декретниць (вагітність і пологи, догляд за дитиною до 3(6) років), мобілізованих працівників.

Код за КВЕД

Рядок 09

Ведення господарської діяльності за незареєстрованим КВЕД  матиме наслідок втрату права перебування на спрощеній системі (пп. 7 пп. 298.2.3 ПКУ) та сплату податку з такої діяльності 15%. Вказувати коди підприємець має фактичні, тобто такі, по яким здійснювалася діяльність. Крім того, є заборонені для спрощеної системи в цілому та 2 групи види діяльності (пп. 5 пп. 298.2.3 ПКУ)

Щомісячні авансові внески

Розділ ІІІ

Вони мають бути фіксованими по кварталах. Для 2019 року дана сума складає 2503,80 грн  (=4173×0,2×3). І цей розмір не залежить від того, чи дійсно сплачував підприємець внески. Навіть якщо оплата була прострочена, то все одно декларується повна сума. Якщо перехід у 2 групу відбувся з загальної системи, то першим періодом, по якому відображаються внески, буде наступний квартал. Наприклад, заява на  перехід була написана у травні 2019 року з загальної системи. Отже, заповненими у розділі ІІІ мають бути ІІІ квартал і IV квартал (по 2503,80 грн).

Обсяг доходу за звітний період

Рядок 03 розділу ІІІ

Дохід не може перевищувати 1,5 млн грн у межах 2 групи. Сума перевищення потрапляє під ставку 15% з вимушеним переходом на вищу, 3 групу, або загальну систему.

Заповнення декларації платника єдиного податку 2 групи 2019

Детально заповнення декларації платника єдиного податку 2 групи у стандартній ситуації, коли вона подається за весь рік, розглянуто у публікації на веб-порталі Головбух тут. Там же є постатейний порядок заповнення декларації і зразок заповненої  декларації (за 2018 рік). Так як по єдиному податку за рік нічого, окрім ставок податку не змінилося, то дана консультація залишається актуальною і в 2019 році.

Розглянемо, як заповнюється декларація у деяких нестандартних ситуаціях:

  1. порушення умов перебування на 2 групі;
  2. коли платник податку переходить на загальну систему оподаткування з 2 групи.

В обох цих випадках, декларація платника єдиного податку може подаватися посеред 2019 року в інші строки, ніж було наведено вище. 

Звіт ЄСВ 2 група

Порушення умов перебування на 2 групі та декларація

У разі якщо платник податку порушує умови перебування у групі, наприклад, через перебирання ліміту доходу, то він має виконати наступні дії:

  • не пізніше 20-го числа місяця, який настає за тим місяцем, у якому сталося перевищення граничного рівня доходу (1.5 млн), подати до ДФС заяву про такий перехід, у якій має бути зазначено перехід з 2 групи в групу 3;
  • податки у 40-денний термін по закінченню кварталу перевищення декларацію;
  • суму перевищення у декларації треба обкласти 15%-ковим податком (рядок 04). Рядок 03 розділу 3 при цьому буде заповнений у межах норми, тобто 1500000,00 грн;
  • упродовж 10 днів треба заплатити 15%-ковий податок після граничного строку подачі декларації;
  • уже з наступного кварталу заповнюється розділ IV декларації. що це значи

Податкова декларація платника єдиного податку 2019 зразок заповнення наведено нижче.  У прикладі вважаємо, що у ІІ кварталі 2019 року фізособа-підприємець отримала 1550000 грн доходу, а тому вимушена перейти на 3 групу зі сплатою 15% податку за надліміт у 50000 грн, тобто 7500 грн (=50000×0,15).

Файл 1

СКАЧАТИ ЗРАЗОК

Перехід на загальну систему оподаткування з групи 2

Алгоритм виходу в цілому подібний. Однак, заяву треба подати не пізніше 10 кал. днів до початку нового календарного кварталу (року) (пп. 298.2.1 ПКУ). З 1-го числа наступного кварталу фізособа-підприємець буде вже на загальній системі оподаткування. Декларація по єдиному податку також подається у квартальні строки.

Податкова декларація платника єдиного податку 2019 зразок заповнення наведено нижче. У прикладі вважаємо, що у ІІ кварталі 2019 року фізособа-підприємець написала добровільну заяву на перехід на загальну систему через потребу розпочати нові види діяльності.

Файл 2

СКАЧАТИ ЗРАЗОК

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Найцікавіше — далі!

Дочитайте до кінця, щоб не випустити нюансів, які важливі саме для Вас

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини