Головбух

Табель обліку робочого часу

26 вересня 2019
16208
Середній бал: 5 із 5
Бухгалтер-експерт, кандидат економічних наук, м. Чернігів

Скачайте шаблон і зразок табеля обліку робочого часу, щоб не наразитися на фінансову санкцію. Детально про те як заповнювати табель, як відобразити вихідні, свята, відрядження, відпустки, як відобразити неповний робочий час – у консультації.

Навіщо потрібен табель обліку робочого часу?

Табель обліку робочого часу являє собою документ, в якому фіксується кількість днів і годин відпрацьованих працівником, а також причини неявок, серед яких можуть бути й відпустка, лікарняний, відрядження тощо. Одним словом, документ повністю відповідає своїй назві. Питання: а навіщо він і чи можна без нього? Почнем з останнього: ні, без нього не можна. Займемо цю однозначну позицію, так як вона відповідає практиці, роз’ясненням Мінсоцполітики та судовим рішенням. Законодавчо ніде прямо про обов’язковість ведення табелю не вказано. Однак, ч. 2 ст. 30 Закону про оплату праці від 24.03.1995 р. № 108 вказує на обов’язок роботодавця забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці. Так, самого слова “табель” тут немає, але є:

 • необхідність порахувати роботу працівника, а це значить відпрацьовані дні/години;
 • забезпечити належний розрахунок заробітної плати та супутніх виплат (лікарняних, декретних тощо). А кожна операція в бухгалтерському обліку має мати документальне підтвердження. Що, як не табель, це забезпечить? Якщо ви почнете винаходити інший первинний документ, то неодмінно “винайдете велосипед”, тобто щось схоже на всім звичний табель обліку робочого часу.

Увага: Табель – це незамінний первинний документ для кількісного обліку відпрацьованого часу працівників, база для нарахування заробітної плати у бухгалтерському обліку

До речі, якщо табель вам чимось не подобається, то його можна модернізувати, адаптувати під ваше підприємство, ваші потреби, так як його затверджена форма носить рекомендаційний характер.

Увага: Табель ведуть усі без винятку суб’єкти господарювання незалежно від розміру, кількості працюючих чи системи оподаткування

Табель обов’язково слід вести:

 • всім юридичним особам будь-якої форми власності;
 • всім малим підприємствам, для них ніякого винятку не передбачено, у т.ч. й спрощенцям (лист Мінпраці та соцполітики від 13.05.2010 р. № 140/13/116-10);
 • навіть тим підприємствам, де працює всього лише один працівник (існує судове рішення про накладання штрафу на підприємство, де не вівся табель на єдиного працівника-директора, він мав вести його сам на себе – це постанова Кіровоградського окружного адмінсудуc);
 • усім фізичним особам-підприємцям, які мають найманих працівників (лист Мінсоцполітики від 21.11.2016 р. № 5907/0/10-16/06);
 • за всіх форм оплати праці, у т.ч. й відрядній;
 • навіть тим підприємствам, які мають певні автоматизовані системи обліку роботи працівників (прохідні з електронними пропусками, певні комп’ютерні програми обліку робочого часу тощо).

Табель вести не потрібно тільки підприємцям, що не мають найманих працівників.

Окрім функції первинного документа, який підтверджує виконану роботу працівника табель також виконує функцію контролю. Наприклад, у ньому фіксується факт прогулу чи недопрацювання працівником норми  робочого часу.

Зв’язок табелю обліку робочого часу з іншими документами

Зв’язок табеля з іншими документами є. В першу чергу, це відомість нарахування заробітної плати та будь-які інші допоміжні відомості, які використовуються в процесі розрахунку зарплати. Табель дає інформацію для розрахунку оплати за окладом. Наприклад, працівник відпрацював в поточному місяці 18 днів з 21 робочих (144 години з норми 167 годин), маючи оклад 10000 грн. Це значить, що йому буде нараховано за окладом 10000×144/167 = 8622,75 грн. Цифри – 18 днів (144 год) – якраз і беруться з табелю обліку робочого часу 2019.

Увага: Табель – це база для розрахунку оплати за окладом

Табель може бути й не єдиним документом обліку роботи працівників. Так, в умовах відрядної оплати праці є ще й наряди. Але все одно, табель ведеться, так як він фіксує вихід на роботу.

Хто веде табель обліку робочого часу?

Хто веде табель – це внутрішня справа підприємства. Дане питання слід прописати у посадовій інструкції того працівника, на кого лягає цей обов’язок. Зазвичай все вирішує кількість працюючих та організаційна структура підприємства. Так, табель можуть вести:

 • окремий працівник – табельник;
 • керівник підрозділу, відділу тощо;
 • бухгалтер (цей варіант зазвичай використовується малими підприємствами);
 • директор (якщо більше працівників немає).

Не зайвим на великих підприємствах прописати табель у положенні про документообіг (хто веде, строки подачі до бухгалтерії і т.п.). Також можна створити положення про ведення табельного обліку.

Увага: Табель на малих підприємствах веде бухгалтер

Строк зберігання табелю становить 1 рік (за наказом Мін’юсту від 12.04.2012 р. № 578/5). Однак, для чорнобильців чомусь встановили строк зберігання 75 років (той же наказ).

Щодо відповідальності, то якихось конкретних штрафів за неведення табелю чи помилки в ньому законодавство не містить. Можна хіба що застосувати штраф за незначні порушення трудового законодавства чи щодо неведення бухгалтерського обліку. Перший згаданий штраф – у розмірі мінімалки.

Як здається табель обліку робочого часу?

Табель ведеться на місяць. Однак, для нарахування авансу його треба здати до бухгалтерії для нарахування зарплати, а потім забрати назад. Також можна здати копію документа.

Увага: Табель здається у бухгалтерію

Заповнений табель має бути підписаний керівником підрозділу. 

Які працівники включаються до табеля?

Заповнюється табель абсолютно по всім працівникам, включаючи й тих, хто працює за тимчасовими договорами, сезонними договорами (лист Мінсоцполітики від 01.06.2005 р. № 36-211). В табель включаються й особи, які працюють за сумісництвом/внутрішнім суміщенням.

Однак, в табель категорично не можна включати осіб, які працюють за цивільно-правовими договорами, так як це може бути свідченням наявності трудових відносин (лист Мінсоцполітики від 23.04.2010 р. № 115/13/133-10).

Як заповнюється табель обліку робочого часу 2019?

Тепер до основного питання – як же правильно заповнити табель? І тут, виявляється, на такий важливий документ немає жодної офіційної інструкції чи методрекомендацій. Із-за цього можливі певні спірні ситуації щодо його заповнення, наприклад, що ставити у вихідний день – “прочерк –” чи залишати комірку порожньою? Це не є суттєвим у заповненні табелю, а тому, якщо ви звикли до чогось іншого чи інакше бачите заповнення деяких клітинок табелю, то цілком можна внести певні корективи до наведених нижче порад.

Увага: На кожну дату у табелі відноситься 2 рядки – для кількості годин і для літерного позначення

Форма табелю затверджена наказом Держстату від 05.12.2008 р. № 489 (типова форма № П-5). Скачати й одразу заповнювати його не поспішайте. Табель ведеться на місяць, тому наступним кроком треба підкоригувати кількість робочих днів у місяці (28, 29, 30 чи 31). Видалити зайві чи проставити знак “Х”. Нижче наведено, як виглядає ліва частина табелю обліку робочого часу для квітня 2019 року за умови, що працівник відпрацював усі дні (5-денний робочий тиждень, 40 годин).

Табельний
номер

Стать
ч/ж

ПІБ, посада

Відмітки про явки і неявки за числам місяця (годин)

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

Х

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Х

1

0125

ж

Голобородько Яна
Олегівна

8

8

8

8

8

 

 

8

8

8

8

8

 

 

8

Х

Р

Р

Р

Р

Р

 

 

Р

Р

Р

Р

Р

 

 

Р

Х

8

8

8

8

 

 

8

8

8

8

8

 

 

 

7

Х

Р

Р

Р

Р

 

 

Р

Р

Р

Р

Р

 

 

 

Р

Х

За даним табелем відпрацьовано всього 21 день і 167 годин. Вихідні дні залишено як порожні клітинки. Робочий день 30 квітня 2019 року скорочено на 1 годину, так як наступний день, 1 травня 2019 року, – святковий день. Вважаємо, що переносу цього робочого дня не було.

Як бачимо, на кожну дату у табелі припадає 2 рядки (спеціально для наочності виділили кольорами). Зазвичай рядки використовуються наступним чином:

 • верхній рядок – містить кількість відпрацьованих годин;
 • нижній рядок – містить літерне позначення характеру роботи чи неявки працівника (“Р” – це значить “Робота”, тобто працівник працював). Існують також цифрові позначення замість літер (див. першу сторінку бланку табеля), однак, на наш погляд, літерні більш зручні та зрозумілі,  так як цифрові позначення будуть візуально “зливатися” з цифрами кількості годин.

Додамо, що порядок використання рядків у табелі офіційно ніде не прописаний, тому можливі й інші варіанти – години у нижньому, а літери у верхньому тощо. Головне тут, щоб облік робочого часу виконувався.

При веденні табеля не забуваємо наступні правила:

 • табель заповнюється щодня;
 • відпрацьовані години ставляться по факту, тобто можуть бути такі цифри як 7.5 години, 7.25 годин і т.п., все залежить від графіка роботи підприємства;
 • день перед святковим і неробочим днем скорочується на 1 годину. Перелік святкових і неробочих днів існує в ст. 73 КЗпП. На рік їх всього 11. Такий день буде у табелі, наприклад, не 8 год, а 7 год (у нашому прикладі це 30 квітня). Однак, це не стосується ситуації, коли святковий день настає через один день. Наприклад, п’ятниця, 26 квітня 2019 року, не скорочується, так як Пасха (28 квітня 2019 року) настає аж у неділю, тобто через один день (суботу);
 • у загальному випадку тривалість робочого тижня не може перевищувати 40 годин, але є категорії працівників, у яких може бути менша тривалість робочого тижня (наприклад, 38.5 годин у медиків чи 36 годин у освітян);
 • понаднормові години все ж таки можуть бути, але не більше 120 годин на рік та не більше 4 годин протягом 2-х днів;
 • у вихідні дні ніяких літерних кодів не ставимо (як варіант можна ставити прочерк);
 • якщо у працівника ненормований робочий день, то понаднормова робота у табель не заноситься, тобто у нього будуть стандартні “вісімки”. Справа в тому, що ненормований робочий день оплачується окремо як певна доплата чи додаткова щорічна відпустка й тому години у такому випадку поза норму не рахуються, так як це й не можливо й відсутня потреба. Наприклад, водій, який працював понаднормово все одно отримає у табель “8”;
 • записи здійснюються лише на основі певних документів, наприклад, неявки відмічаються на основ лікарняного, наказу про відрядження, наказу про відпустку, медичної довідки тощо;
 • по кожному запису використовується певне позначення (зазвичай літерне), які можна знайти на першій сторінці стандартного бланку табеля. Якщо треба можна додати ще певні свої коди, але якщо ви використовуєте деякі нестандартні позначення бажано б написати, що вони значать на лицьовій сторінці табеля.

Ще як приклад обліку робочого часу наведемо табель для 6-денного робочого тижня, 40 годин (квітень 2019 року). Нагадуємо, що за КЗпП для такого графіку максимальна тривалість роботи за один день – 7 годин, а у день перед вихідним – 6 годин.

Табельний
номер

Стать
ч/ж

ПІБ, посада

Відмітки про явки і неявки за числам місяця (годин)

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

Х

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Х

3

0015

ж

Семеняко Олена
Олександрівна, бухгалтер

7

7

7

7

7

5

 

7

7

7

7

7

5

 

7

Х

Р

Р

Р

Р

Р

Р

 

Р

Р

Р

Р

Р

Р

 

Р

Х

7

7

7

7

5

 

7

7

7

7

7

4

 

 

6

Х

Р

Р

Р

Р

Р

 

Р

Р

Р

Р

Р

Р

 

 

Р

Х

За даним табелем відпрацьовано всього 25 днів і 165 годин. День 27.04.2019 р. був скорочений на 1 годину, так як 28.04.2019 р. – неробочий день, Великдень. День 30.04.2019 р. теж був скорочений на 1 годину, так як наступний день, 01.05.2019 р., святковий день – День праці.

Нижче наведено цей же самий графік, якщо був перенос робочого дня з 30.04.2019 р. на 11.05.2019 р. (за рекомендаціями уряду, розпорядження Кабміну від 10.01.2019 р. № 7-р, також має бути наказ керівника підприємства).

Табельний
номер

Стать
ч/ж

ПІБ, посада

Відмітки про явки і неявки за числам місяця (годин)

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

Х

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Х

3

0015

ж

Семеняко Олена
Олександрівна, бухгалтер

7

7

7

7

7

5

 

7

7

7

7

7

5

 

7

Х

Р

Р

Р

Р

Р

Р

 

Р

Р

Р

Р

Р

Р

 

Р

Х

7

7

7

7

5

 

7

7

7

7

7

4

 

 

 

Х

Р

Р

Р

Р

Р

 

Р

Р

Р

Р

Р

Р

 

 

 

Х

За даним табелем відпрацьовано всього 24 дні і 159 годин.

Чи можна змінити форму табелю обліку робочого часу?

Звичайно, що можна і навіть потрібно. Рекомендуємо адаптувати табель до власних потреб. Наприклад, можна сміливо прибрати з загального бланку такі колонки:

 • “страйки”, “простої”, “тимчасово переведений на інше підприємство” – якщо такі ситуації вряд чи можливі на вашому підприємстві;
 • “кількість вечірніх годин відпрацьованих за місяць” – якщо у колдоговорі у вас не передбачена певна особлива оплата таких годин.

Увага: Бланк табелю можна й потрібно адаптувати “під себе”

Зазначимо, що можуть бути ситуації, коли стандартних рядочків по деяких працівниках може не вистачати. Тоді можна додати на таких працівників ще, наприклад, по 4 рядки. До таких ситуацій можуть належати зокрема ситуація, коли працівниця знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років (код “ВП) та одночасно працює за графіком неповного робочого часу (код “РС”),  що допускається за ст. 179 КЗпП. Приклад такого табеля наведено нижче:

Табельний
номер

Стать
ч/ж

ПІБ, посада

Відмітки про явки і неявки за числам місяця (годин)

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

Х

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Х

5

0141

ж

Федоренко Тетяна Леонідівна, бухгалтер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

ВП

ВП

ВП

ВП

ВП

 

 

ВП

ВП

ВП

ВП

ВП

 

 

ВП

Х

4

4

4

4

4

 

 

4

4

4

4

4

 

 

4

Х

РС

РС

РС

РС

РС

 

 

РС

РС

РС

РС

РС

 

 

РС

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

ВП

ВП

ВП

ВП

 

 

ВП

ВП

ВП

ВП

ВП

 

 

 

ВП

Х

4

4

4

4

 

 

4

4

4

4

4

 

 

 

4

Х

РС

РС

РС

РС

 

 

РС

РС

РС

РС

РС

 

 

 

РС

Х

Робота сумісника у табелі

Існує різниця між двома ситуаціями: сумісники та внутрішнє суміщення. Як їх табелювати нижче у таблиці:

Варіант оформлення роботи

Літерне

позначення

Окремий табельний номер

Особливості Табелювання

Сумісництво, як зовнішнє, так і внутрішнє

РС

Так

Використовується таке ж позначення, як і при роботі в умовах неповного робочого дня, так як сумісники таким способом і працюють – неповний робочий день.

У табель внутрішні сумісники включаються двічі – один раз по основному місцю роботи, а другий (уже під іншим табельним номером) по роботі за сумісництвом.

Внутрішнє суміщення

Ні

Так як такі обов’язки виконуються протягом робочого дня, то робота за внутрішнім суміщенням не табелюється і оплачується на основі певної доплати.

Відрядження, відпустки, лікарняні, декретні при заповненні табеля

У таблиці нижче наведемо нюанси відмічання у табелі найбільш поширених причин неявок працівників на роботу:

Неявка

Літерне

позначення

Особливості Табелювання

Відпустка щорічна

В

Дні відпустки відмічаються літерою “В”, при чому не лише робочі, але й вихідні. Однак, святкові і неробочі дні при табелюванні відпустки слід пропускати й літеру “В” не ставити, так як вони не входять до загальної тривалості щорічної основної і щорічної додаткової відпустки

Відпустка без збереження зарплати
(за згодою сторін)

НА

Відпустка за угодою сторін (ст. 26 Закону про відпустки) відмічається даним літерним кодом на кожний календарний день такої відпустки, у т.ч. й святкові, неробочі дні.

Відрядження

ВД

Проставляється кількість годин, яка відповідає графіку роботу підприємства, незалежно від того, скільки працював працівник у відрядженні. Якщо відрядження попало на вихідний, то години не ставимо (літери “ВД” ставимо, а години – ні). Однак, якщо працівник був спеціально виправлений для роботи у вихідний, то тоді також ставимо години (це треба позначити як “РД/ВД”, тобто робота у вихідний день (РД).

Якщо відбулося повернення чи вибуття у відрядження у вихідний день і працівник потім отримав відгул, то день вибуття/повернення з відрядження отримує позначку “ВД”, а день відгулу – “ІН” (інший невідпрацьований час).

Лікарняний

ТН

Дане позначення робиться на основі листка тимчасової втрати працездатності на всі дні, включаючи вихідні, святкові, неробочі, так як лікарняний оплачується по календарним дням (по даті відкриття і закриття листка тимчасової втрати працездатності).

Якщо лікарняний листок відсутній і є, скажімо, медична довідка, то використовується інший код –  “НН”. Такий лікарняний не оплачуваний.

Декрет (відпустка по вагітності і пологам)

ВП

Цим кодом відмічаються всі 126 календарних днів по листку тимчасової втрати працездатності, включаючи вихідні, святкові і неробочі дні.

Відпустка по догляду за дитиною до досягнення 3-х років

Код той самий, але на цей раз літерний код проставляється на основі наказу керівника по відправленню такої працівниці у відпустку, до речі, неоплачувану.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Наведемо й приклад заповненого табеля для працівника з даними позначеннями:

Табельний
номер

Стать
ч/ж

ПІБ, посада

Відмітки про явки і неявки за числам місяця (годин)

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

Х

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Х

2

0126

ж

Голобородько Яна
Олегівна, менеджер

 

 

 

 

 

 

 

8

8

8

8

 

 

 

 

Х

В

В

В

В

В

В

В

Р

Р

Р

Р

ТН

ТН

ТН

ТН

Х

8

8

8

8

 

 

8

8

8

8

8

 

 

 

7

Х

Р

Р

ВД

Р

 

 

Р

Р

Р

Р

Р

 

 

 

Р

Х

Працівник був:

 • з 1 по 7 квітня тиждень – у відпустці;
 • з 12 по 15 квітня – на оплачуваному лікарняному;
 • 18 квітня –  у відрядженні.

Усього вийшло, що працівником відпрацьовано 13 днів (= 13 літер “Р”). Неявок 8, з них:

 • 5 днів (з 1 по 5 квітня) –  через відпустку;
 • 2 дні (12 і 15 квітня) – через лікарняний;
 • 1 день (18 квітня) – через відрядження.

Дні відпустки та лікарняного, які припали на вихідні як неявку, звичайно, не рахували. Тому літер “В” всього 7, але неявок через відпустку всього 5, літер “ТН” всього 4, але неявок через лікарняний 2 і т.д. Для наочності вихідні дні у табелі ми відмітили сірим, а рожевим – неробочий день (28 квітня, Великдень).

Права частина табеля обліку робочого часу тоді виглядатиме наступним чином:

Відпрацьовано за місяць

Всього неявок

З причин за місяць

Оклад, тарифна ставка, грн

днів

годин

основна та додаткова відпустки

тимчасова непрацездатність

відрядження

всього

з них:

надурочно

нічних

Вихідних, святкових

дні

коди

8-10

коди

26-27

код 07

години

днів/годин

днів/годин

днів/годин

13

103

8

5

2

1

1500

64

40

16

8

У правій частині табеля відрядження була додані у неявки як додаткова колонка (у стандартному бланку така колонка відсутня). За такої побудови табеля цифри “Відпрацьовано за місяць” напряму може бути використані для розрахунку оплати за окладом. Також це дає змогу одразу бачити загальну кількість днів відрядження до оплати (1 день). Це зручніше, ніж відносити відрядження до відпрацьованих днів, а потім постійно їх віднімати про розрахунках. Якщо скласти “відпрацьовано” + “неявки” виходить 13 + 8 = 21 (день) та 103 + 64 = 167 годин. Ця сума відповідає місячній нормі у квітні 2019 року. Нараховано працівнику за окладом буде: 15000×103/167 = 9251,50 грн (оплата по окладу завжди рахується виходячи з відпрацьованих годин, а не днів!).

Заява-розрахунок лікарняних СКАЧАТИ

Неповний робочий час у табелі

Робота на неповний робочий час табелюється літерами “РС”, тобто так само, як і робота за сумісництвом. Якщо вам така накладка це не подобається, то можете придумати свій літерний код, не забувши позначити, що він значить на табелі. Однак, даний код використовується лише тоді, коли неповний робочий час був встановлений за ініціативи працівника (ст. 56 КЗпП). Якщо ж це було з ініціативи роботодавця, то тоді інший код – “НД” (ст. 32 КЗпП).

Підсумований облік робочого часу у табелі

Підсумований облік робочого часу, який використовується за змінного характеру роботи, має проблему обліку перехідних змін – з однієї доби на іншу (а може бути й з одного місяця на інший). Тут можливі 2 варіанти, одного з яких треба постійно дотримуватися:

 • розбивати зміни між суміжними добами;
 • відносити всі години на день початку чи кінця зміни.

На наш погляд, кращий перший. Він точний і не викличне проблему можливої появи надурочних годин, коли вся зміна зарахується в один місяць, а в іншому вийде “недопрацювання”.

Нагадаємо, що нічним часом вважається робота з 22:00 до 06:00 (за ст. 54 КЗпП). Робота у нічний час позначається у табелі обліку робочого часу кодом “РН” і такі дні рахуються в окрему колонку.

За змінного графіка робота у святкові і неробочі дні не вважається роботою у вихідний чи святковий день за умови, якщо вона проводиться за графіком. У разі ж якщо працівник виходить на роботу у день, коли в нього мав бути вихідний, то лише у такому випадку йому цей день зараховується як робота у вихідний, святковий і неробочий день.

Сумарний облік робочого часу здійснюється у відповідності з Методичними рекомендаціями, затвердженими наказом Мінсоцполітики від 19.04.2006 р. № 138 (далі – Методрекомендації № 138). Місячна норма за п. 12 Методрекомендацій № 138 рахується за 6-денним робочим тижнем. Хоча за умови погодження у колдоговорі можливий варіант і 5-денного робочого тижня (ч. 2 п. 12 Методрекомендацій № 138).

Надурочні години за змінного графіка визначаються в кінці облікового періоду. За таких обставин, якщо працівник відпрацював у певну зміну не 8 годин, а 10 годин, то ці 2 години не вважаються одразу надурочними.  Надурочні рахуються лише в кінці місяця як різниця між кількістю відпрацьованих годин та розрахунковою нормою (ч. 3 п. 12 Методрекомендацій № 138). 

Нестандартні ситуації в заповненні табелю

Нижче в таблиці розглянемо дещо нестандартні ситуації при веденні табелю:

Ситуація

Особливості Табелювання

Перехід на зимовий або літній час

Години ставимо по факту, тобто зміна з 22:00 до 06:00 може рахуватися і як 7 годин і як 9 годин. За змінного графіка робочого часу, якщо оплата відбувається в межах окладу, то на норму годин на оклад такі години впливати не повинні, вважається, що працівник відпрацював. Якщо ж оплата погодинна, то “зайву” годину треба все ж таки працівнику буде оплатити.

Мобілізація працівника

Як і для виконання інших громадських обов’язків, наприклад, військових зборів можна використати літерний код “ІН”, тобто “інший невідпрацьований час” (лист Мінсоцполітики від 05.06.2015 р. № 225/06/186-15).

Відпустка по догляду за дитиною по досягненню 6-літнього віку

Тут використовується код “ДД”.

Перенесення робочих днів

Якщо було перенесення робочих днів, то ставимо їх по факту на ті дні, коли вони дійсно були (лист Мінпраці та соцполітики від 07.04.2011 р. № 77/13/133-11). У такому випадку робочий тиждень може вийти й більше чи менше 40 годин. Також має бути наказ роботодавця про таке перенесення робочих днів.

Працівник звільнився

У табелі проставляються дані тільки на ті дні, коли він працював. З дня звільнення ставиться по дням знак “Х”. У табель на наступний місяць працівник не вноситься і його табельний номер не може використовуватися 3 роки.

Працівник прийнятий на роботу не з початку місяця

У табелі проставляються дані тільки на ті дні, коли він працював. До дня початку роботи проставляємо знак “Х”.

Працівника направлено на курси підвищення кваліфікації, семінар

Ставимо позначку “ІН” – це інший невідпрацьований час. Години можна не ставити.

Помилка у табелі

Порядок виправлення не врегульований. Рекомендуємо скласти новий правильний табель, щоб бухгалтерія могла порівняти й виправити помилку в розрахунку зарплати. На новому написати зверху: “Виправлення помилки” й пояснити суть помилки. Ніякі підчистки в табелі не допускаються.

Смерть працівника

Якщо ми знаємо, що він помер і буде надано свідоцтво про смерть, то з дня коли він перестав приходити на роботу до дня звільнення проставляємо позначку “І” (інше). Після отримання свідоцтва та видання керівником наказу складаємо ще один табель (див. вище про виправлення помилки у табелі) і там останнім днем роботи ставимо день смерті за наказом керівника і свідоцтвом. На подальші  дні ставимо “Х”, як і при звичайному звільненні.

Якщо ж ми не впевнені у смерті, то ставимо “НЗ” (неявка з нез’ясованих причин). Ставити цю позначку доведеться, поки ситуація не з’ясується. Якщо працівник пропав без вісти, то необхідна буде довідка з МВС для звільнення і зняття з обліку.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Найцікавіше — далі!

Дочитайте до кінця, щоб не випустити нюансів, які важливі саме для Вас

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини