Головбух

Чи включає ФОП до витрат придбання касового апарата

  • 3 квітня 2019
  • 471
Експерт MCFR Головбух

ФОП на загальній системі у 2018 році придбав касовий апарат. У 2019 році він продав його юридичній особі. Юрособа у формі № 1ДФ відобразила таке придбання за ознакою доходу «157». Чи включає ФОП придбання касового апарата до витрат? Як він оподатковує такий дохід? Чи виникає в нього ПДФО?

Підприємець на загальній системі оподаткування має право відобразити витрати:

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Витрати на придбання основних засобів, що підлягають амортизації, не включають до витрат підприємця (п. 177.4.5 ПК).

Відповідно до пункту 2 статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV (далі — Закон про бухоблік) бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, що веде юридична особа.

Бухгалтерського обліку витрат, зокрема на придбання, основних засобів, для фізичних осіб — підприємців на загальній системі оподаткування законодавство не передбачає.

Тож витрати на придбання касового апарата не включають до складу витрат фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування

ФОП, які перебувають у господарських відносинах з іншою фізичною особою — підприємцем, про всі виплачені підприємцями суми доходів повідомляють податковому органу за формою № 1ДФ.

Про «свої» отримані доходи підприємці звітують до органу ДФС лише за результатами календарного року. Для цього вони подають податкову декларацію про майновий стан і доходи. Таку декларацію ФОП подає раз на рік не пізніше ніж 9 лютого наступного року. У ній разом із доходами від підприємницької діяльності відображає й інші доходи, що підприємець отримав як фізична особа.

Тобто по суті дохід, що отримує протягом року ФОП на загальній системі, можна поділити на два види.

  • доходи від провадження підприємницької діяльності, види якої він обрав згідно з КВЕД і які зазначені в ЄДР;
  • цивільні доходи, тобто інші доходи, що не належать до підприємницьких і підлягають оподаткуванню за загальними правилами, встановленими для фізичних осіб (п. 177.6 ПК).

РЕЗЮМЕ:

Дохід від продажу ФОП касового апарата не є «підприємницьким» і підлягає оподаткуванню на загальних підставах. Подавати ще одну декларацію про майновий стан і доходи як фізична особа до 1 травня не потрібно. Дохід від продажу касового апарата ФОП показує у декларації, яку подає до 9 лютого, разом із доходами від підприємницької діяльності.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Навіть якщо вже знайшли відповідь на своє запитання...

...рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини