Головбух

Звіт із заборгованості до ФСС

 • 11 березня 2019
 • 8171
бухгалтер, кандидат економічних наук, м. Чернігів

Фонд соціального страхування “радує” останнім часом бухгалтерів об’єднанням та оновленням своєї звітності. Не оминула дана історія і звіт по заборгованості страхувальника, який зараз і розглянемо.

Нова форма звіту по заборгованості до ФСС

В кінці грудня, а саме 12.12.2018 р. було оновлено Звіт про заборгованість зі сплати страхових коштів ФСС згідно постанови правління Фонду з № 28 (далі – Постанова № 28). Це був черговий крок в рамках злиття 2-х фондів: ФСС від тимчасової втрати працездатності з ФСС від нещасного випадку, що триває уже 2 роки. Єдина форма звітності забезпечує тепер єдність 2-х напрямів соціального страхування під єдиним ФСС.

Діяти нова форма звіту уже почала ще з 1 січня 2019 року.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Звіт про заборгованість зі сплати страхових коштів до ФСС за I квартал 2019 р.

Вперше поданим новий звіт по заборгованості до ФСС має бути за І квартал 2019 року. Зробити це треба до 10 квітня 2019 р. Наступні дати подачі теж будуть в межах 10 днів по закінченню кварталів:

 • за ІІ квартал – 10 липня 2019 р.;
 • за ІІІ квартал – 10 жовтня 2019 р.;
 • за IV квартал – 15 січня 2020 р.

Якщо у вас немає заборгованості зі сплати страхових коштів до ФСС, або ж вона уже погашена до кінця І кварталу 2019 року, тобто до кінця звітного періоду, то подавати звіт не потрібно.

Чим слід керуватися при подачі звіту про заборгованість?

Окрім згаданої вище Постанови № 28 Фонд нещодавно видав Методичні рекомендації щодо заповнення Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС (дата – 05.02.2019 р., далі – Методрекомендації ФСС).

Заповнюємо заяву-розрахунок без помилок:

Хто та як подає звіт про заборгованість

Подають усі, хто має заборгованість перед ФСС. Тут виділити можна аж 3 групи:

 • ті, хто має заборгованість з виплаченої зарплати, яка утворилася станом аж на 01 квітня 2001 року (виявляється, у 2019 році є й ще й такі, судячи з Методрекомендацій) (це Таблиця 2 Звіту);
 • ті, хто має заборгованість зі сплати страхових внесків, що пов’язана з несвоєчасною виплатою зарплати, недоїмку (заборгованість) зі сплати страхових внесків по сплаті внесків з тимчасової втрати працездатності та страхування від нещасного випадку, має несплачену пеню по боргах станом на 01 січня 2011 р. Тобто знову минулі боржники, як і попереднього разу. Для них відведено декілька граф у Таблиці 1. Це графи 5, 6, 9 та 11, 12, 13;
 • ті, хто має борг з суми неприйнятих до зарахування витрат за соціальним страхуванням та штрафи за недотримання законодавства про соціальне страхування. Тут уже мова йде про борг на кінець звітного кварталу. Щодо неприйнятих сум – це неправомірно чи неправильно витрачені кошти ФСС, які отримував страхувальник. Це графи 7 та 8 Таблиці 1.

Як подати Звіт до ФСС? Методрекомендації ФСС вказують на лише 2 варіанти його подачі: занести їм на паперів або надіслати поштою. Останній спосіб треба вчинити за 5 днів до закінчення граничного строку подачі звіту, тобто до 5 квітня 2019 р. при подачі звіту за І квартал. Дивитися будуть по штемпелю відправки. Виходить, ніяких електронних варіантів подачі. Подається Звіт у відділення ФСС за місцем реєстрації платника внесків.

Про які штрафи йде мова

У графі 8 мова йде про штрафи визначені ч. 6 ст. 15 Закону “Про загальнодержавне соціальне страхування… ” від 23.09.1999 р. № 1105. Наведемо їх:

 • штраф 50% суми при порушенні правил використання страхових коштів з відшкодуванням неправомірно потрачених коштів;
 • штраф 10% за несвоєчасне повернення або не в повному обсязі коштів ФСС (від неповернутої суми) + пеня 0,1% за кожний день прострочення.

Адміністративні штрафи, які також можуть накладатися за цими порушенням у Звіті з заборгованості не зазначаються. 

Бланк звіту з заборгованості до ФСС

Бланк згаданого звіту можна знайти в уже згаданій Постанові № 28, або скачати з сайту (вище). Його заповнення проблем не викликає. Форма звіту містить основну – таблицю 1, де є окремо заборгованість по тимчасовій втраті працездатності, та окремо по виплатам від нещасного випадку. Наводиться в першому рядку спочатку заборгованість на початок звітного періоду, якщо вона була. Її можна переписати з рядка “Заборгованість на кінець звітного періоду” минулого звіту. Далі вносимо:

 • збільшення заборгованості (це може бути або через перевірку, або через самостійне донарахування страхувальником суми через виявлені помилки, або через судове рішення, яке набрало чинності у звітному періоді);
 • вносимо скільки уже заборгованості було сплачено чи списано через суд;
 • рахуємо залишок заборгованості в останньому, 5 рядку.

Звіт заповнюємо в гривнях з точністю до копійок.

Щодо таблиці 2, то вище уже зазначалося, що вона заповнюється лише дуже “давніми” боржниками Фонду.

Нагадуємо, що у разі якщо ви пропустили й не подали повідомлення про виплату коштів застрахованим особам протягом 3-х місяців з дня здійснення фінансування ФСС зазначених в заяві-розрахунку і  незалежно від того правильно ви їх потратили чи ні, до вас можуть прийти з позаплановою перевіркою з ФСС. Також позапланова перевірка можлива, якщо поскаржиться застрахована особа. Все це може спричинити в ході перевірок нарахування штрафних санкцій та необхідність подачі вами цього Звіту з заборгованості до ФСС.

Бажаємо Вам не мати заборгованості до ФСС і ніколи не подавати даний звіт.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл