Головбух

Декларація з податку на прибуток 2019

24 жовтня 2019
34188
Середній бал: 5 із 5
Бухгалтер-експерт, кандидат економічних наук, м. Чернігів

Скачайте бланк і зразок заповнення декларації з податку на прибуток 2019. У консультації детально розглянемо кому і коли подавати декларацію з податку на прибуток підприємств, а також як її заповнювати.

Зміст статті:

Форма декларації з податку на прибуток 2019

Насьогодні податкова декларація з податку на прибуток підприємства бланк затверджений наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897 (у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 № 467). Останні зміни внесені наказом Мінфіну від 19.10.2018 р. № 842 (згадка про нього чомусь на бланку декларації відсутня). У 2019 році застосовується саме ця форма.

Декларація з податку на прибуток підприємства бланк в оновленій версії є в Реєстрі форм електронних документів на сайті ДФС як файл J0100117 (квартальна форма) та J0108104 (річна форма). Податкова декларація з податку на прибуток бланк має універсальний, який застосовується не тільки підприємствами, але й банками, страховиками, сількогосподарськими виробниками, постійними представництвами нерезидентів, суб’єктами, які здійснюють діяльність у сфері азартних ігор, гральних автоматів, проведенні лотерей.

Також цей же бланк застосовується платниками єдиного податку та фізособами, якщо вони мали виплати нерезидентам-юрособам для декларування податку на доходи нерезидентів (так званий податок на репатріацію).

Що нового у Декларації з податку на прибуток 2019?

Ніяких суттєвих змін у формі декларації 2019 у порівнянні з 2018 роком немає. Сталися дрібні зміни, які наведено нижче:

Декларація з податку на прибуток 2019

Де сталися зміни

Суть основних змін

Основна частина

Для єдиноподатників, які подають цю декларацію зроблено поле для відмітки (реквізит 9).

Слово “інвалід” замінили на “особа з інвалідністю”.

Перейменували поле “Код ЄДРПОУ” на “Податковий номер або серія та номер паспорта”. Це нічого не змінило, так як податковий номер і ЄДРПОУ для підприємств це одне й те саме. Щодо паспорту – це дуже рідкісна ситуація подачі декларації фізособами, які декларують податок на доходи нерезидентів та ще й через релігійні переконання не використовують ідентифікаційний код (номер облікової картки платника податку).

Додаток АМ

Ввели позначку “Х” (=“не заповнюється”) по рядках А10, А11 та А13, що стосуються бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів та природні ресурси

Додаток ЗП

Уточнено, що ряд. 16.3 додатка стосується авансів за минулий рік, а не просто період. Також додана можливість через ряд. 16.5  додатка зменшувати суму податку на прибуток на акцизний податок, який був сплачений за важким дистилятом (газойлем) за п. 15 розд. 4 Перехідних положень ПКУ.

Додаток РІ

Взагалі виклали у новій редакції зі зміною нумерації рядків, зокрема:

 • з’явилась податкова різниця на зменшення на суму доходів від участі в капіталі усіх платників єдиного податку, що є юридичними особами (ряд. 3.2.3);
 • додали різницю на збільшення за путівками (ряд. 3.1.10.1);
 • додали різницю на збільшення на благодійність спортивним неприбутковим організаціям на суму, що перевищує обмеження 8% (ряд. 3.1.14).

Хто є платник податку на прибуток 2019?

На загальних підставах здійснюється сплата податок на прибуток та подається податкова декларація зокрема наступними особами (ст. 133 ПКУ):

 • всі юридичні особи-резиденти, крім деяких винятків, наприклад, неприбуткових громадських організацій та тих, хото перебуває на спрощеній системі оподаткування;
 • постійні представництва нерезидентів, які отримують дохід на території України.

Спрощенці та декларація про податок на прибуток 2019

Спрощенці складають і подають декларацію у випадку виплати доходів нерезидентам-юрособам, так як податок на доходи нерезидентів вважається частиною податку на прибуток (лист ДФСУ від 04.01.2019 р. № 357/7/99-99-15-02-01-17). Для єдиноподатників навіть виділили у новій декларації своє поле у загальній частині – реквізит 9 “Особливі відмітки”. Подати декларацію їм треба у 40-денний період після кінця кварталу.

Нагадуємо, що розрахунок податку на доходи нерезидентів здійснюють в додатку ПН, який має декларація з податку на прибуток підприємств (Індивідуальна податкова консультація ДФС від 02.04.2018 р. №1327/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

Щодо спрощенців також зазначимо, що у зв’язку з відміною авансового внеску з податку на прибуток ще у 2018 році юрособами-єдиноподатниками, які виплачують дивіденди іншим юрособам, уже податкова декларація податок на прибуток не подається.

Увага: Єдиноподатники-юрособи, які платять дивіденди, декларацію з податку на прибуток не подають

Неприбутківці та фізособи і декларація

Декларацію з податку на прибуток також подають такі неплатники податку на прибуток, як:

 • неприбуткові організації – у разі порушень умов своєї неприбутковості та/або виплат доходів нерезидентам;
 • фізособи – у разі виплати доходів нерезидентам-юрособам і сплати податку на репатріацію.

Увага: Податок на репатріацію зобов’язує подавати декларацію з податку на прибуток єдинників, неприбутківців та звичайних фізосіб

Декларація з податку на прибуток термін подання

З таблиці нижче бачимо, хто подає квартальну декларацію з податку на прибуток 2019. Рік та квартал – це базові податкові (звітні) періоди для платників податку на прибуток. Звертаємо увагу, що декларація з податку на прибуток річна в обох випадках подається в термін 60 к. д. – як квартальними, так і річними платниками податку.

Хто і який базовий (звітний) період застосовує

квартал

рік

Наростаючим підсумком (п. 137.4 ПКУ):

1 квартал, півріччя, 3 квартали, рік. Квартальний звітний період можна застосовувати тільки з початку року

одразу за весь рік (п. 137.4 ПКУ)

За якого обсягу доходу платник податку зобов’язаний застосовувати відповідний звітний період

(всі доходи, тобто виручка від реалізації, інший операційний дохід, фінансові доходи, інші доходи):

> 20 000 000 грн

(без непрямих податків)

≤ 20 000 000 грн

(без непрямих податків)

Чи ведеться облік податкових різниць?

Так

Ні

(окрім коригування на збитки минулих періодів)

Ще хто застосовує відповідний звітний період?

 • суб’єкти господарювання, які здійснюють випуск і проведення лотерей (п. 137.8 ПКУ).
 • підприємства, що новостворені;
 • підприємства, що перейшли протягом звітного року на податок на прибуток зі спрощеної системи;

Коли подається декларація податку на прибуток 2019

протягом 40 к.д., що настають за останнім к.д. звітного кварталу, а підсумкова за 4 квартали –  протягом 60 к.д. після кінця року:

 • за 4 квартали 2018 року – до 01 березня 2019 року включно;
 • за І квартал 2019 року – до 10 травня 2019 року включно;
 • за перше півріччя ІІ квартал 2019 року – до 09 серпня 2019 року включно;
 • за 9 місяців ІІІ квартал 2019 року – до 11 листопада 2019 року включно;
 • за весь 2019 рік – 02 березня 2020 року включно.

протягом 60 к.д., що настають за останнім к.д. звітного року: за весь 2019 рік – 02 березня 2020 року включно.

 

 

Щодо підприємств, які стали платниками податку на прибуток в середині року, то для них першим звітним періодом вважається період з дати взяття на облік по останній календарний день року (див. пп. 137.4.2 ПКУ).

Нагадуємо, що податок на прибуток сплачується протягом 10 к.д. після останнього дня граничного строку подачі декларації. Граничний строк сплати податку за 9 місяців 2019 року – 21 листопада 2019 року. Розмір податку на прибуток 2019, як і раніше, складає 18%.

Звітний період для сільськогосподарських виробників

За роз’ясненням ДФС у листі від 05.06.2018 р. № 2473/6/99-99-15-02-02-15/ІПК) насьогодні (з 2017 року) сількогосподарських виробники визначають свій звітний період у загальному порядку через відсутність насьогодні у ПКУ визначення терміну “сільськогосподарська продукція”. Це значить, що пп. 137.4.1 ПКУ, який дозволяє їм спеціальний річний звітний період (з 1 липня по 30 червня) не діє.

Сільськогосподарські виробники обирають:

 • річний період – якщо їх дохід менше 20 млн грн;
 • квартальний період – якщо їх дохід більше 20 млн грн.

Увага: Податківці позбавили сількогосподарських виробників права обирати спеціальний звітний період і для них діють загальні правила Дана позиція податківців спірна, так як позбавляє сількогосподарських виробників права обирати період за пп. 137.4.1 ПКУ, але вона така як є. Аналогічне роз’яснення наведено також тут.

Як подається декларація з податку на прибуток підприємства

Всі, крім великих та середніх підприємств, можуть подавати й у паперовій формі. Однак, найкраще подати в електронній формі. Критерії для розрізнення великих і середніх підприємств для цілей податкової звітності використовуємо ті ж самі, що й для цілей фінансованої звітності, тобто з ч. 2 ст. 2 Закону “Про бухгалтерський облік…” від 16.07.1999 р. Саме їх, а не з ч. 3 ст. 55 ГКУ вказали використовувати податківці у своєму роз’ясненні у 135.02 ЗІР і тут.

Декларація з податку на прибуток заповнення

Спочатку викладемо загальні правила щодо заповнення декларації про прибуток:

 • заповнюється вона у гривнях без копійок (про це вказано перед основною частиною самої декларації)
 • у порожніх комірках прочерки ставимо тільки в паперовій версії декларації. Якщо декларація з податку на прибуток здається в електронній формі, то комірки залишаємо порожніми.

Початок заповнення декларації на прибуток наступний:

 • ставимо позначку, яка стосується типу декларації (поле 1): “звітна” – для звичайної декларації, яка подається вперше за звітний період; “звітна нова” – для декларації, яка подається через виявлену помилку, якщо строки подачі звітної декларації ще на закінчилися; “уточнююча” – це вже відмітка для декларації щодо виправлення помилки, коли ужи всі строки пройшли й треба виправити помилку уже минулого звітного періоду (кварталу, року), також її подаємо при коригуванні за принципами трансфертного ціноутворення;
 • проставляємо рік, за який звітуємо (2019), а також базовий звітний період для платника податку (поле 2): квартал чи рік. Також ставимо позначку “Х” щодо періоду “рік”;
 • у разі виправлення помилок вказуємо у полі 3 період, який виправляється через додаток ВП до декларації. Для уточнюючої декларації поля 2 та 3 будуть однакові;
 • вносимо стандартні реквізити підприємства до полів 4-6 та 8 декларації. В оновленій формі декларації у полі 5 зазначається податковий номер. Нагадуємо, що ним для юридичних осіб є той же код ЄДРПОУ.  
 • Щодо поля 7, то воно стосується лише представництв нерезидентів. У поле 8 заносимо дані щодо найменування податкової, до якої подається декларація, що є обов’язковим реквізитом за п. 48.3 ПКУ. У статті мова йде лише про найменування, однак, можна додати також її код та адресу (як зроблено в нашому прикладі);
 • ставимо відмітку у полі 9, якщо декларація стосується особливих ситуацій, наприклад, декларування єдиноподатників нарахованого та утриманого податку на доходи нерезидентів.

Проконтролювавши правильність заповнення реквізитів, можна перейти до основної частини декларації.

Декларація з податку на прибуток підприємства заповнення основної частини

Тепер крок за кроком розглянемо, яким є порядок заповнення декларації з податку на прибуток (жирним виділено суми, які декларуються до сплати):

Увага: при використанні даних Звіту про фінансові результати при заповненні декларації усі цифри треба брати ще до заокруглень (!)

Код

рядка

Заповнення основної частини декларації з податку на прибуток

01

Для заповнення даного показника за основу беремо Звіт про фінансові результати (форма № 2 або спрощені форми № 2-м, № 2-мс, які використовуються суб’єктами малого підприємництва). Не забуваємо тільки, що декларація заповнюється у гривнях без копійок, а Звіт про фінансові результати – у тис. грн. Отже, треба брати дані бухгалтерського обліку, які використані для Звіту про фінансові результати ще до округлень. Додаємо усі доходи, які одержувало підприємство за період:

 • чистий дохід (виручка) від реалізації (ряд. 2000 форми № 2);
 • інші операційні доходи (ряд. 2120 форми № 2);
 • дохід від участі в капіталі (ряд. 2120 форми № 2);
 • фінансові доходи (ряд. 2220 форми № 2);
 • інші доходи (ряд. 2240 форми № 2).

Про включення саме цих доходів зазначається й у листі ДФС у м. Києві від 16.03.2016 р. № 6300/10/26-15-12-05-11. Зокрема там згадується й про доходи від участі в капіталі. При використанні спрощеної фінзвітності для малих підприємств беремо ряд. 2280 форм № 2-м та 2-мс.

Показник ряд. 01 Податкової декларації важливий тим, що по ньому визначається, чи застосовує підприємство при розрахунку об’єкта оподаткування податкові різниці чи ні (дохід більше чи менше 20 млн грн).

02

Дані беремо (звичайно, що до округлень за даними бухгалтерського обліку, а не напряму зі звіту) з наступних рядків:

 • фінансовий результат до оподаткування (ряд. 2290 форми № 2 – за наявності прибутку; ряд. 2295 –  за наявності збитку);
 • для малих підприємств – з ряд. 2290 форм № 2-м, 2-мс.

Якщо результат – прибуток, то значення записується із додатним значенням, якщо ж збиток, то зі зліва ставимо мінус (“–”).

03 РІ

Цифру беремо з останнього рядка додатка РІ (вона може бути як зі знаком “+”, так і зі знаком “–”). Даний рядок заповнюється лише тими підприємствами, які:

 • коригують фінрезультат на податкові різниці за розділом ІІІ ПКУ (тобто це високодоходники більше 20 млн грн чи добровольці);
 • якщо є збитки минулих звітних періодів (пп. 140.4.2 розділу ІІІ ПКУ, ряд. 3.2.4 Додатка РІ). Це стосується всіх підприємств, а не тільки високодоходників з податковими різницями. Нагадуємо, що при цьому й треба подати Звіт про суму податкових пільг.

Якщо немає податкових різниць, то слід поставити прочерк (при цьому не треба й заповнювати і додаток РІ).

04

Рахуємо об’єкт оподаткування: ряд. 02 + ряд. 03 РІ.

05 ПЗ

Ймовірно, залишаємо порожнім, так як даний рядок стосується небагатьох, а саме:

 • підприємства/організації, які них належать підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та є їх повною власністю (п. 142.1 ПКУ);
 • Чорнобильська АЕС (п. 142.2 ПКУ);
 • підприємства літакобудування (п. 41 підрозд. 4 Перехідних положень ПКУ);
 • учасники проекту “Укриття” (п. 142.3 ПКУ).

Для цих підприємств необхідно заповнити Додаток ПЗ, у якому здійснюється розрахунок та наводиться підстава щодо застосування пільги (також не забуваємо про Звіт про пільги).

06

Розраховується податок на прибуток. У загальному випадку це: (ряд 04 – ряд. 05 ПЗ)×0,18. Більшість підприємств переписують значення ряд. 04.

07.1

Заповнюються тільки страховиками. Для більшості підприємств –  прочерк в паперовій формі або порожня комірка в електронній.

07.2

08

09

Заповнюється тільки платниками податків, які займаються діяльністю з випуску та проведення лотерей. Більшість підприємств не заповнюють.

09.1

09.1.1

09.1.2

09.2

10

11

Заповнюють платники податків, які займаються азартними іграми. Інші підприємства не заповнюють.

12

13

Заповнюють платники податків, які займаються букмекерською діяльністю. Інші підприємства не заповнюють.

14

15

Заповнюється платниками податків, які займаються азартними іграми або букмекерською діяльністю. Більшістю підприємств не заповнюється.

16 ЗП

Якщо мали сплату авансових внесків з податку на прибуток по дивідендах у минулих звітних періодах або сплачували податок на прибуток закордоном у країнах, з якими підписані угоди про уникнення подвійного оподаткування, то слід заповнити Додаток ЗП і тоді сюди можна занести відповідну суму. Вона зменшить нарахований податок на прибуток. Вона наводиться тут без знаку “–”. Якщо ж дивіденди сплачувалися у звітному періоді, то складається ще й додаток АВ.

17

Заповнюємо за формулою у відповідному рядку. Для звичайних підприємств, що не є страховиками, банками, букмекерами чи тими, які проводять азартні ігри, у ряд. 17 буде внесена сума: ряд. 06 – ряд. 16 ЗП. Інші ж в використовують формулу.

18

Заповнюємо, якщо базовим звітним періодом є квартал. Якщо так, то у річній декларації за 2018 рік тут треба вказати значення з декларації за минулий звітний період за ряд. 17 по результатах перших 3-х кварталів 2018 року.

Підприємства з базовим річним звітним періодом не заповнюють.

19

Це і є кінцева сума податку на прибуток, що декларується та підлягає сплаті. Якщо базовим звітним періодом є квартал, то заповнення  здійснюємо за формулою як різницю двох верхніх рядків: ряд. 17 – ряд. 18. Підприємства за базовим річним звітним періодом просто переносять суму з графи 17.

20 АВ

Даний рядок є довідковим. Якщо сплачувався авансовий внесок з податку на прибуток у 2018 році, то складаємо Додаток АВ та заносимо розраховану суму з нього. Якщо ж такого не було, то не заповнюємо. Нагадуємо, що дані Додатка АВ використовуються для заповнення Додатка ЗП, який через ряд. 16 ЗП зменшує прибуток до оподаткування. Сам же ряд. 20 АВ та пов’язані з ним рядки 21-22 уже на податок не впливають.

21

Заповнюємо, якщо базовим звітним періодом є квартал, а у минулому звітному періоді є сума авансового внеску по дивідендам (ряд. 20 АВ декларації за минулий звітний період, для річної – це 3 квартали 2018 року).

22

Даний рядок є також довідковим. Знаходимо різницю: ряд. 20 АВ –  ряд. 21. Заповнюють усі.

23 ПН

Містить суму податку “на репатріацію”, тобто на доходи сплачені нерезидентам. Заповнюємо, якщо у звітному періоді була виплата доходу нерезидентам. Єдиноподатники, фізособи-підприємці, звичайні фізособи, що мали виплати нерезидентам, взагалі заповнення декларації розпочинають з даного рядка. Джерело даних для заповнення – Додаток ПН, який попередньо треба скласти.

24

Заповнюємо, якщо базовим звітним періодом є квартал.  Заносимо значення по ряд. 23 ПН з декларації за минулий звітний період.

25

Це податок не доходи нерезидентів (податок на “репатріацію”, який підлягає сплаті). Визначається розрахунково: ряд. 23 ПН – ряд. 24. У платників податку з річним базовим звітним періодом ряд. 25 = ряд. 23 ПН.

26

Заноситься інформація про виправлення помилок з визначення податку на прибуток та нарахування штрафу. У разі складання Додатка ВП період, за який виправляється помилка, має бути зазначений у заголовній частині декларації. Інший варіант – складання уточнюючої декларації з відповідною позначкою.

27

28

Штрафи та пеня за недоплату податку на прибуток.

29

30

31

Заноситься дані про виправлення помилок з визначення податку на доходи нерезидентів та нарахування штрафу. У разі складання Додатка ВП період, за який виправляється помилка, має бути зазначений у заголовній частині декларації. Інший варіант – складання уточнюючої декларації з податку на прибуток з відповідною позначкою.

32

Штрафи та пеня за недоплату податку на прибуток з доходів нерезидентів (податку на “репатріацію”.

33

34

Насьогодні декларація з податку на прибуток підприємства є комплексною та враховує різні види діяльності підприємств, тому більшість комірок, як бачимо залишається незаповненими.

Перевірте свій Звіт про фінансові результати

Декларація з податку на прибуток 2019
Олена Сердюк, експерт МСFR Головбух, канд. екон. наук
Друга форма фінзвітності — це Звіт про фінансові результати. Якщо заповните його неправильно, декларація про прибуток підприємства теж буде з помилками. Розглянемо, як скласти цей звіт.

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства заповнення прикінцевої частини

Заповнення полів після основної частини декларації відбувається наступним чином:

Поле декларації

Заповнення

Наявність додатків

Ставимо знак “+” щодо поданих додатків, крім додатку ПН, де ставиться цифрою кількість поданих додатків ПН. Не забуваємо тут поставити знак “+” в полі ФЗ, так як подача фінзвітності як додатку до декларації є обов’язковою. І якщо декларація подається в електронній формі, то не забуваємо попередньо подати фінзвітність й дочекатися електронних квитанцій щодо прийняття фінзвітності. Лише після цього можна подавати декларацію з податку на прибуток. Неподача фінзвітності = неподанню декларації.

Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінзвітності

Ставимо у відповідних клітинках знак “+” по тих формах звітності, які подані. Згідно п. 46.2 ПКУ необхідно подати квартальну або річну фінансову звітність. Така фінзвітність є додатком до декларації та її невід’ємною частиною.

Наявність доповнення відповідно до п. 46.4 ПКУ

Тут можна подати доповнення з поясненнями, якщо виявляється, що форма податкової декларації збільшує чи зменшує його податкові зобов’язання, усупереч нормам.

Рішення про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування на усі різниці

Зазначаємо про прийняте рішення про незастосування податкових різниць, якщо дохід у полі “01” основної частини декларації менше 20 млн грн. це можна зробити у будь-якому звітному періоді, коли дохід менше 20 млн грн.  Ставиться знак “+” і здійснюємо запис реквізитів документа, яким прийнято рішення про незастосування різниць, наприклад, внутрішнього наказу по підприємству, його назви, дати та номеру. Якщо уже це здійснювалося, то повторно робити не треба.

Додатки та декларація з податку на прибуток

Декларація з податку на прибуток підприємства порядок заповнення передбачає складання наступних додатків у разі необхідності:

Додаток

Призначення додатків і  податкова декларація податку на прибуток

АВ

Складаємо даний розрахунок за наявності авансового внеску з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів. Здійснити треба це навіть у випадку виплати дивідендів фізособам, коли , як відомо, авансовий внесок не сплачується (там є відповідний рядок для дивідендів фізособам).

ЗП

Заповнюється для зменшення нарахованої суми податку за наявності авансового внеску з податку на прибуток у додатку АВ чи невикористаного з минулих періодів. Також складаємо, якщо є сплата податку на прибуток закордоном у країнах, по яким є угоди про уникнення подвійного оподаткування.

ПН

Складаємо, якщо є сплата податку на виплати нерезидентам (окремо по кожному нерезиденту).

ТЦ

Стосується тих підприємств, які мають господарські операції з нерезидентами та мають операції, які підпадають під контрольовані та застосовують правила трансфертного ціноутворення..

ВП

Складається у разі виправлення помилок. Містить розрахунок податкових зобов'язань за період, у якому виявлено помилки. Додаток  повторює форму декларації. Не забуваємо при подачі додатка ВП й подати виправлену фінзвітність, якщо помилка мала місце й там.

РІ

Складаємо, якщо здійснюємо коригування прибутку на податкові різниці або враховуємо збитки минулих періодів. Для його складання використовуються також інформація з додатків АМ і ЦП.

Нагадуємо, що при врахування збитків минулих періодів треба ще й подати Звіт про суму податкових пільг.

ПЗ

Складаємо якщо є підприємствами з пільгою по оподаткуванню прибутку (звільненням).

АМ

Складаємо тільки якщо є платниками-високодоходниками (чи добровольцями), які коригують фінрезультат на податкові різниці. Він містить суми нарахованої амортизації. Інформація з додатку АМ заноситься до ряд. 1.2.1 АМ додатка РІ.

ЦП

Складаємо, якщо є платниками-високодоходниками (чи добровольцями). Він містить розрахунок фінансового результату від операцій із цінними паперами. Значення рядків 4.1.3 та 4.1.4 переносяться до відповідних рядків додатка РІ.

ФЗ

Подають усі. Це фінансова звітність. Фінзвітність є доповненням до декларації та її невід’ємною частиною.

Увага: фінансова звітність з декларацією подається завжди, навіть якщо сталося так, що до Держстату підприємству подавати її не потрібно. Насьогодні квартальну фінзвітність до Держстату не подають лише мікропідприємства, непідприємницькі товариства та єдиноподатники (абз. 116 п. 2 Порядку 28 лютого 2000 р. № 419).

Інші звіти, які пов’язані з декларацією на прибуток

Декларація про прибуток 2019 не позбавляє від обов’язку подачі інших пов’язаних звітів.  До них належать:

 • звіт про суми податкових пільг. Він прирівнюється до податкової декларації та за його несвоєчасну подачу передбачений штраф, які і тоді, коли не подається декларація з податку на прибуток. І цей звіт подають не тільки пільговики, прибуток яких звільнений від оподаткування, але й ті, хто зменшує об’єкт оподаткування звітного року на суму податкових збитків минулих років;
 • звіт про контрольовані операції стосується тих платників податку, які мають господарські операції з нерезидентами, які відповідають критеріям контрольованих. Тут ще й може подаватися уточнююча податкова декларація з податку на прибуток (без штрафу).

Увага: Звіт про пільги за 2019 рік подається востаннє. З 1 січня 2020 року він скасовується

Відповідальність за неподачу та помилки

Податок на прибуток декларація має й покарання за неподачу та допущені помилки й перекручення. Це й штраф 170 грн за кожне неподання/несвоєчасне подання (1020 грн за повторне порушення протягом року, п. 120.1 ПКУ), а також штраф за несвоєчасну сплату податку на прибуток (п. 126.1 ПКУ) у розмірі 10% від суми недоплати при простроченні менше 30 днів включно та 20% – при простроченні більше 30 днів.

Також за правилами пп. 129.1.1 ПКУ може ще й нараховуватися пеня за кожний день на основі ставки НБУ.

Декларація з податку на прибуток 2019 приклад заповнення

Декларація з податку на прибуток зразок заповнення розглянемо на наступному прикладі: підприємство ТОВ “Едельвейс” має наступні дані по рахункам бухгалтерського обліку (жирним виділені лише ті дані, які заносяться у форму декларації):

Обороти по рахункам

Куди занести у Звіті про фінрезультати (№ 2-м)

Куди занести у декларації

Сума, грн

702

1890256,25

703

845125,33

ПДВ

455896,93

(=(1890256,25 + 845125,33)×1/6)

Чистий дохід (= обороти по рах. 702 + рах. 703 – ПДВ та інші вирахування з доходу)

ряд. 2000

2279484,65

(=(1890256,25 + 845125,33 – 455896,93)

713

ряд. 2120

20000,00

719

50000,00

Сума всіх доходів (без ПДВ)

ряд. 2280

ряд. 01

2349484,65

(=2279484,65+20000,00+50000,00)

902

2050

1145627,33

903

150748,08

92

ряд. 2180

150000,00

93

390000,00

94

25000,00

Усі витрати

1861375,41

(=1145627,33 + 150748,08 + 150000,00 + 390000,00 + 25000,00)

Фінрезультат до оподаткування

(= чистий дохід – усі витрати)

ряд. 2290

ряд. 02

488109,24

(=2349484,65 –1861375,41)

Податок на прибуток

ряд. 2300

ряд. 06

87859,66

(=488109,24×0,18)

Підприємство є малодоходником та не веде облік податкових різниць й не має збитків минулих періодів (додатки РІ, АМ, ЦП не заповнюються).

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства зразок заповнення:

Декларація з податку на прибуток

СКАЧАТИ ЗРАЗОК

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Найцікавіше — далі!

Дочитайте до кінця, щоб не випустити нюансів, які важливі саме для Вас

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини