Головбух

Складаємо графік відпусток, що влаштує всіх

  • 28 січня 2019
  • 3886
експерт MCFR: Головбух

Саме час узятися за графік відпусток. Якщо у вашій компанії його розробляє кадрова служба — попросіть копію, щоб розрахувати резерв відпусток на 2019 рік. А якщо документ готуєте самостійно — скористайтеся нашими порадами.

Коли складаєте графік відпусток

Кінцева дата, коли маєте затвердити графік відпусток, — 5 січня, але зволікати не рекомендуємо. У статті є пам’ятка з переліком працівників, що мають право взяти відпустку у будь-який час, та зразок графіка відпусток. Цими корисними матеріалами поділилася з нами дружня редакція журналу «Кадровик-01». Із таким графіком вам ніхто не висуне претензій — ані працівники, ані трудові інспектори.

Правильно визначте кожному працівникові кількість днів відпочинку

Працівники часто приєднують відпустку до свят. У такому разі не включайте святкових днів у відпустку. А ось звичайні щотижневі вихідні (субота, неділя) входять у період щорічної відпустки, адже її розраховують у календарних днях (ст. 75 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Наприклад, якщо зазначити у графіку 14 днів відпустки з 31 грудня, то три святкових дні (31 грудня, 1 і 7 січня) до відпустки не потраплять. Надайте відпустку не по 14, а по 17 січня. Не забудьте повідомити працівників про початок відпустки не пізніше ніж за два тижні.

Деякі працівники мають право взяти відпустку коли завгодно

Є працівники, які мають право взяти відпустку будь-коли. Їх список знайдете у частині 13 статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Окремі категорії працівників з такими правами визначають спеціальні закони (див. Пам’ятку).

Якщо маєте таких працівників — насамперед узгодьте з ними час відпустки і зазначте це у графіку, а вже потім розставляйте періоди відпусток інших працівників. Це знизить ймовірність переносів відпусток протягом року та збоїв у робочому графіку.

Приклад заповнення графіка відпусток  див. тут ⇒ Складаємо графік відпусток, що влаштує всіх

Не вскочте в грошову халепу, рахуючи зарплату!

Складаємо графік відпусток, що влаштує всіх
Ірина Чигирголовний редактор комерційних видань MCFR: Головбух
Не помиляється той, хто нічого не робить. Позаяк бухгалтери не належать до когорти лінивців, то й помилки для них — не рідкість. Як бути, якщо працівнику помилково виплатили зайву суму відпускних —

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл