Головбух

Путівка та матеріальна допомога на оздоровлення одночасно

  • 8 січня 2019
  • 412

На підприємстві видаються лікувальні та оздоровчі путівки з 10-30%-вою оплатою. Працівник іде у відпустку та отримує матеріальну допомогу на оздоровлення. Чи має він право отримати додатково ще і путівку від підприємства? Чи тільки щось одне — путівку або матеріальну допомогу на оздоровлення?

Путівка та матеріальна допомога на оздоровлення одночасно

Путівка та матеріальна допомога на оздоровлення може надаватися працівнику одночасно. При цьому слід зазначити, що варіанти надання путівки та матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам можуть мати свої нюанси в оподаткуванні.

Порядок надання путівок за рахунок коштів підприємства з частковою або повною оплатою вартості путівки для працівників встановлюється в колективному договорі. За заявою працівника видається наказ керівника підприємства про надання путівки на підставі умов колективного договору. Вартість путівок, наданих працівникам за рахунок коштів підприємства, включається до фонду оплати і є об’єктом для нарахування єдиного соціального внеску.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Часткова вартість путівки, оплачена підприємством, є додатковим благом. При цьому слід враховувати, що відповідно до пункту 164.5 Податкового кодексу України (ПК) під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на «натуральний» коефіцієнт.

Матеріальна допомога на лікування, що передбачається умовами колективного договору, Положенням про оплату праці або трудовими контрактами, належить до фонду оплати. Якщо нормами зазначених документів передбачено надання матеріальної допомоги систематично всім працівникам підприємства, наприклад на оздоровлення до відпустки, то така виплата має оподатковуватися єдиним соціальним внеском, ПДФО та військовим збором, як складова частина заробітної плати.

Матеріальна допомога на лікування, не передбачена умовами колективного договору, яка здійснювалась одноразово, окремим працівникам у сумі, що не перевищує розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, не оподатковується ЄСВ та ПДФО (п. 170.7.3 , 169.4.1 ПК ). А якщо не утримується ПДФО, то відповідно, і військовий збір.

Готові відповіді працівникам: усе про виплати

Путівка та матеріальне оздоровлення одночасно
Підготували експертижурналу "Головбух"
Скачайте пам’ятку і розішліть у підрозділи. Вас менше смикатимуть постійними запитаннями.

Як нарахувати матеріальну допомогу на оздоровлення працівнику, який працює неповний робочий день

Як правильно виплачувати допомогу на оздоровлення медичному працівнику, якщо він оформлений на півставки?

Згідно з пунктом 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 допомога на оздоровлення виплачується за основним місцем роботи працівника (за місцем збереження трудової книжки працівника) у розмірі посадового окладу, затвердженого у штатному розписі закладу з урахуванням усіх підвищень.

Матеріальна допомога працівнику не може бути більшою встановленого посадового окладу у штатному розписі.

Зверніть увагу!

У разі поділу відпустки на частини відповідно до статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96 допомога на оздоровлення виплачується працівникові у розмірі посадового окладу, якщо основна безперервна частина відпустки становить не менше 14 календарних днів.

Матдопомога на оздоровлення: коли оподатковувати

Якщо виплату матеріальної допомоги на оздоровлення передбачають положення про оплату праці найманих працівників (колективний договір, галузева угода тощо), прийняті згідно з нормами трудового законодавства, то таку матеріальну допомогу оподатковують як заробітну плату. Позаяк зарплату включають до загального оподатковуваного доходу платника відповідно до підпункту 164.2.1 Податкового кодексу України, то суми матеріальної допомоги оподатковують ПДФО у місяці, в якому її фактично нарахували.

Також матеріальна допомога на оздоровлення є базою нарахування ЄСВ у місяці, у якому роботодавець нараховує суму відпускних (Лист ДФС від 26.09.2017 № 2052/6/99-99-13-02-03-15/ІПК).

Як отримати лікарняні від Фонду соцстраху

Путівка та матеріальне оздоровлення одночасно
Шарий Тараскерівник експертної групи MCFR Головбух
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що з 01.10.2018 почала діяти нова форма заяви розрахунку для лікарняних. Покроково і з прикладами про те: • що нового в порядку отримання фінансування; • як рахувати страховий стаж: за довідками ОК-5 та ОК-7 чи за новим додатком 9; • хто приймає рішення про призначення лікарняних та декретних підприємцям, членам фермерських господарств, особам, які провадять незалежну профдіяльність; • як заповнити заяву-розрахунок; • в які строки виплатити кошти; • що Фонд соцстраху перевірить у заявці на фінансування; • як звітувати за отримані кошти

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл