Головбух

Видача довідки про доходи на житлову субсидію підряднику

  • 11 січня 2019
  • 228
головний редактор системи «Expertus: Головбух»

На підприємстві працюють фізичні особи за договорами цивільно-правового характеру. Чи можна надавати їм довідки про доходи за формою 192, що подають в органи соцзахисту?

Безумовно, йдеться про довідку про доходи за формою, затвердженою наказом Мінпраці від 27.08.2004 № 192. Ця довідка призначена для подання до органів соціального захисту населення на оформлення соціальної допомоги (житлової субсидії). А видають її суб’єкти підприємницької діяльності — фізичні та юридичні особи.

При цьому ані форма зазначеної довідки, ані наказ, яким її затверджено, не містять жодних застережень про те, що видавати довідку про доходи відповідні суб’єкти мають винятково особам, що перебувають із ними у трудових відносинах. Тож ніщо не забороняє підприємству видати працівникові за цивільно-правовим договором (ЦПД), зокрема й колишньому, запитувану довідку про доходи.

Ба більше, у формі самої довідки про доходи в рядку щодо форми працевлаштування серед можливих варіантів пропонують зазначати «інше» працевлаштування, під яке цілком підпадає робота за ЦПД. Суми ж, які виплачені працівникові під час його роботи за ЦПД та які підлягають оподаткуванню ПДФО (згідно з підпунктами 164.2.2 і 168.1.1 Податкового кодексу України ; ПК), відображають у графі «Інші нарахування, в т. ч. у натуральній формі».

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Увага: підприємство (або приватний підприємець) — замовник робіт чи послуг за ЦПД є податковим агентом для виконавця згідно з підпунктом 14.1.180 ПК . А відповідно до підпункту 168.1.1 ПК податковий агент зобов’язаний утримати ПДФО із суми винагороди за ЦПД під час нарахування такої винагороди.

Коли та як складати бухгалтерську довідку

Видача довідки про доходи на житлову субсидію підряднику
Тетяна Нижникексперт МСFR Головбух
Бухгалтерська довідка допоможе виправити помилки, нарахувати амортизацію чи середню зарплату, замінить документ від контрагента, стане підставою для податкового кредиту з ПДВ. Складете її запросто з нашими підказками. Для дуже зайнятих — приклади оформлення бухдовідки по найчастішим операціям: Приклад 1. Виправляємо помилку минулого періоду звітного року Для дуже зайнятих — приклади оформлення бухдовідки по найчастішим операціям: Приклад 1. Виправляємо помилку минулого періоду звітного року. Приклад 2. Виправляємо минулорічні помилки Приклад 3. Виправляємо помилки поточного періоду звітного року коректурним способом. Приклад 4. Виправляємо помилки поточного періоду звітного року методом сторно.

БЛАНК Довідки про доходи (для оформлення субсидії)

Видача довідки про доходи на житлову субсидію підряднику

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Видача довідки про доходи на житлову субсидію підряднику
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних
Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл