Головбух

Зведена податкова накладна

 • 10 грудня 2018
 • 3716

Податковий кодекс поряд зі звичайними податковими накладними передбачає «особливі». З-поміж «особливих» ми вже розглянули податкові накладні «не для покупця». До нюансів заповнення податкових накладних «не для покупця» належить також «зведеність». При цьому не всі податкові накладні «не для покупця» можуть або мають бути зведеними. Водночас не всі податкові накладні на звичайні постачання товарів/послуг потрібно складати на кожне постачання. Розберемося, що саме має на увазі Податковий кодекс у формулюванні «зведені податкові накладні».

Типи зведених податкових накладних

Так, зведені податкові накладні платники ПДВ складають, зокрема, в разі:

 • постачання, що має безперервний або ритмічний характер (п. 201.4 ПК);
 • операцій із «не ПДВ-використання» податкового кредиту (п. 198.5 та 199.1 ПК);
 • постачань за ціною нижчою від бази оподаткування (ст. 188 та 189 ПК).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Причини складання зведених податкових накладних

Для податкових накладних на безперервні і ритмічні постачання «зведеність» — це привілей від ПК. Адже зазначені постачання є звичайними. Отож для них мали б передбачати загальне правило нарахування ПДВ-зобов’язань — «за першою подією».

Але, як виявилося, серед звичайних постачань також є особливі. Одні — через чисельність протягом звітного місяця (ритмічні), другі — через безперервність постачання (безперервні).

Увага: ритмічним характером постачання вважають постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Якщо б платники ПДВ за чисельними операціями складали податкові накладні за загальним правилом, їм довелося б лише складати податкові накладні, а не займатися господарською діяльністю. Застосування загального правила для безперервних постачань ускладнюється саме їх безперервністю. Адже важко встановити, де відбулася перша подія, а де вже почалася друга. Тож такі платники ПДВ також витрачали б більше часу на встановлення першої-другої події, а не на самі постачання.

Увага: принцип «ПДВ-зведеності» — сортування однотипних постачань (звичайних чи умовних) та внесення до складу однієї податкової накладної

Законотворці зробили крок назустріч платникам ПДВ, які здійснюють такі постачання, і внесли до ПК пункт 201.4. У цьому пункті визначено умови, за яких звичайні постачання є «особливими» і виникає право складати зведені податкові накладні, а також встановлено порядок їх складання.

Іноді цим правом можуть скористатися і ті платники ПДВ, які здійснюють продаж товарів або послуг неплатникам ПДВ за готівку через РРО (касу, платіжний термінал). Тобто які зазвичай оформляють податкові накладні за щоденними підсумками операцій. Попри те, що на це прямо не вказує пункт 201.4 ПК, та все ж якщо такі операції відповідають поняттю «ритмічний характер постачання», чому б і ні. Тим паче, що самі податківці дозволяють складати зведену податкову накладну у випадках, коли операції з постачання товарів/послуг здійснюються за готівку неплатникам ПДВ два і більше разів на місяць. Звісно, за умови, якщо попередньо не були складені податкові накладні на такі операції (ЗІР, категорія 101.16).

Заповнюємо РК, коли повертають товари або аванс

Зведена податкова накладна
Наталія Товченикексперт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Чергове удосконалення програмного забезпечення ДФС лише додало платникам проблем із реєстрацією РК в ЄРПН. З’ясуємо, чи правомірно відмовляти у реєстрації РК на зміну кількісно-вартісних показників, коли повертають товари чи попередню оплату. Як тепер платникам заповнювати такі РК і як усунути так звані неоднозначності, з огляду на рекомендації ДФС.

Інша група постачань, для яких також передбачено складання зведених податкових, – «на компенсуючі податкові зобов’язання» і «на суми перевищення».

Усі зведені податкові накладні мають одну спільну рису — принцип «ПДВ-зведеності» — сортування однотипних у розумінні ПК постачань та внесення до складу однієї податкової накладної. Одні постачання (визначені в пункті 201.4 ПК) зводять через їх чисельність чи безперервність; інші (визначені в пунктах  198.5, 199.1 і статтях 188, 189 ПК) — через відсутність потреби деталізувати їх протягом місяця. В будь-якому з цих випадків складають одну зведену податкову накладну на звітний місяць.

Тобто одна зведена податкова накладна = ∑ однотипних постачань протягом місяця.

Увага: «бонусна» узагальнена одиниця виміру «грн» передбачена лише для зведених податкових накладних «на компенсуючі податкові зобов’язання»

Робочим інструментом платника ПДВ при складанні податкових накладних є Порядок № 1307.

Особливості заповнення зведеної податкової накладної на ритмічні постачання прописані у пункті 19 Порядку № 1307.

Зведені податкові накладні «на компенсуючі податкові зобов’язання» відповідно до пунктів 198.5 та 199.1 ПК складають в основному за положеннями пункту 11 Порядку № 1307. А зведеним податковим накладним «на суми перевищення» згідно зі статтями 188 та 189 ПК присвячений пункт 15 Порядку № 1307. Інші положення Порядку № 1307 містять й інші нюанси для відповідних «зведеників».

Відрізнити зведену податкову накладну від звичайної можна за спеціальною кодовою ознакою, яку ставлять у графі «Зведена податкова накладна»:

 • 1 — у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до пункту 198.5 ПК;
 • 2 — у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до пункту 199.1 ПК;
 • 3 — у разі складання зведених податкових накладних на суму перевищення мінімальної бази оподаткування ПДВ над фактичною ціною постачання;
 • 4 — у разі складання зведених податкових накладних на ритмічні постачання.

Важливо розуміти, що кожній групі зведених податкових накладних Порядком № 1307 встановлені свої особливі вимоги та «бонуси». Наприклад, не можна застосовувати «бонусні» положення, передбачені для одних зведених податкових накладних, для інших «зведеників».

Так у разі складання зведених податкових накладних «на компенсуючі податкові зобов’язання» у графі 4 вказують узагальнену одиницю виміру «грн» (абз. 4 пп. 3 п. 16 Порядку № 1307). В інших зведених податкових накладних у графі 4 таке «бонусне» узагальнення не передбачене.

Водночас на «бонусній» основі у зведених податкових накладних не заповнюють:

 • графи 3.1, 3.2 та 3.3 у податкових «на компенсуючі податкові зобов’язання» та «на суми перевищення»;
 • графи 5-9 у податкових «на компенсуючі податкові зобов’язання»;
 • графи 4,5 у податкових «на суми перевищення»;
 • графу 12 усі платники ПДВ, крім сільгоспвиробників.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Зведена податкова накладна
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл