Головбух

Ремонт орендованого приміщення

  • 30 листопада 2018
  • 72

ТОВ (платник ПДВ) орендує офісне приміщення. У договорі оренди прописано, що орендар має право проводити косметичний ремонт орендованого приміщення. Чи може він власним коштом замінити двері, лінолеум, пофарбувати стіни? Якими будуть податкові наслідки для орендаря (ПДВ, податок на прибуток)? Як відобразити у бухгалтерському обліку витрати на ремонт?

У бухгалтерському обліку витрати на поточний ремонт орендованого приміщення орендар включає до складу витрат залежно від того, у якій діяльності його використовує:

  • адміністративній (офіс для адмінперсоналу) — рахунок 92 «Адміністративні витрати»;
  • збутовій (приміщення відділу збуту) — рахунок 93 «Витрати на збут»;
  • виробничій (виробничий цех) — рахунок 23 «Виробництво» або рахунок 91 «Загальновиробничі витрати»;
  • іншій — рахунок 94 «Інші витрати операційної діяльності».

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є фінрезультат, визначений за правилами бухобліку та скоригований на різниці (пп. 134.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

Для поточного ремонту орендованого майна ПК не передбачає різниць. Тож не має значення, чи орендар «високодохідний». Нараховані бухгалтерські витрати на поточний ремонт орендованого приміщення повністю впливають на фінансовий результат і, відповідно, на об’єкт оподаткування податком на прибуток.

Орендар — платник ПДВ відображає податковий кредит, коли придбаває ремонтні послуги у підрядної організації (п. 198.1 ПК). Підставою для цього є зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкова накладна (п. 198.3 та 198.6 ПК). Навіть якщо надалі орендар використовуватиме приміщення у негосподарській діяльності. Адже формування податкового кредиту не залежить від напряму використання товарів/послуг (у господарських чи негосподарських операціях).

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Ремонт орендованого приміщення
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Якщо орендар використовує приміщення у негосподарській діяльності, він має відобразити податкові зобов’язання з ПДВ і скласти зведену податкову накладну на умовне постачання не пізніше останнього дня звітного періоду і зареєструвати її в ЄРПН (пп. «г» п. 198.5 ПКп. 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307).

Коли ремонтні роботи виконує стороння організація, базою оподаткування ПДВ у зведеній податковій накладній запишіть ціну придбання ремонтних робіт. Якщо орендар за згодою з орендодавцем самотужки виконав ремонтні роботи, ПДВ у податковій накладній він нараховує на основі звичайної ціни (п. 188.1. ПК).

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл