Головбух

Договір дарування

  • 22 листопада 2018
  • 1802
експерт MCFR Головбух

Підприємство може укласти договір дарування майна із фізичною особою, якщо його установчі документи не містять заборони чи застережень щодо договорів дарування. У статті — про право на укладення договору дарування майна , а також готовий шаблон договору дарування. Його можна використовувати для юридичного оформлення безоплатної передачі визначеного майна

Договір дарування ЗРАЗОК

Договір дарування

СКАЧАТИ ЗРАЗОК ДОГОВОРУ

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Право на укладення договору дарування майна

Підприємство може укласти договір дарування майна із фізичною особою, якщо його установчі документи не містять заборони чи застережень щодо договорів дарування. Визнавати дохід за безоплатною передачею нерухомого майна єдиноподатникові не потрібно. Платник ПДВ має нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на безоплатно передане майно.

Вартість безоплатно отриманого нерухомого майна для фізичної особи — отримувача є додатковим благом, яке включають до загального оподатковуваного доходу. Тому підприємству як податковому агенту доведеться утримати з такого доходу ПДФО та військовий збір. Пояснимо чому.

Коли та як складати бухгалтерську довідку

Договір дарування
Тетяна Нижникексперт МСFR Головбух
Бухгалтерська довідка допоможе виправити помилки, нарахувати амортизацію чи середню зарплату, замінить документ від контрагента, стане підставою для податкового кредиту з ПДВ. Складете її запросто з нашими підказками. Для дуже зайнятих — приклади оформлення бухдовідки по найчастішим операціям: Приклад 1. Виправляємо помилку минулого періоду звітного року Для дуже зайнятих — приклади оформлення бухдовідки по найчастішим операціям: Приклад 1. Виправляємо помилку минулого періоду звітного року. Приклад 2. Виправляємо минулорічні помилки Приклад 3. Виправляємо помилки поточного періоду звітного року коректурним способом. Приклад 4. Виправляємо помилки поточного періоду звітного року методом сторно.

За договором дарування одна сторона (дарувальник) безоплатно передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) майно (дарунок) у власність.

Характерною рисою договору дарування є його безоплатність. Якщо у договорі встановлюють зустрічні зобов’язання обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, наприклад, передати майно, надати послугу тощо, такий договір не визнають даруванням (ст. 717 Цивільного кодексу України; ЦК). До нього застосовують інші норми ЦК залежно від умов конкретного договору (міни, підряду тощо). Не є даруванням випадки, коли йдеться про виплату винагороди, якщо вони мають зустрічний характер щодо зобов’язань контрагента. Так само й різні види соціальної допомоги, що засновані на публічно-правових нормах права або є наслідком трудових правовідносин.

Дарувати можна рухомі речі, в т. ч. гроші й цінні папери, а також нерухомі речі (ст. 718 ЦК). Договір дарування нерухомої речі потрібно укладати у письмовій формі й обов’язково посвідчувати нотаріально. Форма договору дарування нерухомих речей не залежить від суб’єктного складу такого правочину. Адже на такі договори поширюються загальні вимоги цивільного законодавства про передачу та оформлення прав власності на нерухоме майно (ст. 719 ЦК).

Сторонами у договорі дарування можуть бути фізичні та юридичні особи (ст. 720 ЦК).

Юридична особа може бути стороною договору дарування (дарувальником або обдаровуваним), якщо такий правочин не суперечить вимогам її установчих документів (ст. 92 ЦК). Тож якщо установчі документи підприємства не містять заборони та/або застережень щодо договорів дарування, воно може укласти договір дарування майна фізичній особі. За наявності застережень договір дарування доведеться погодити із засновниками підприємства або органом управління.

Інвентаризація: обов’язок чи спосіб зберегти майно підприємства

Договір дарування
СЕРДЮК Оленаексперт МСFR Головбух, канд. екон. наук
Бухгалтер, як детектив, перед інвентаризацією шукає помилки в обліку основних засобів і виправляє їх. З нашим фахівцем зробите це швидко та безболісно для фінансів вашої компанії. Поспішіть отримати готові рішення 10-ти проблемних ситуацій щодо роботи з ОЗ: • що і коли інвентаризувати; • як бути, якщо провести інвентаризацію вимагають податківці; • якщо не провести інвентаризацію: які ризики для підприємства і для головбуха; • яка процедура інвентаризації; • як інвентаризувати активи і заборгованість; • як обліковувати лишки і нестачі; • як оцінювати розмір збитків і стягувати матеріальну шкоду; • чи коригувати фінрезультат через нестачі

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Можливо ви вже отримали відповідь на своє запитання...

...але ми рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини