Головбух

Отримайте за 10 хвилин нову довідку про стаж для оплати лікарняного

  • 13 листопада 2018
  • 6073
керівник тематичного напряму «МЦФЕР: Кадри», шеф-редактор журналів «Кадровик-01», «Довідник секретаря та офіс-менеджера», експертно-правової системи «Expertus: Кадри»

Починаючи із жовтня Пенсійний фонд видає паперові та електронні довідки про страховий стаж для оплати лікарняних. Довідку можуть отримати і працівник, і роботодавець. Як це зробити через інтернет, як рахувати стаж за новою довідкою — у порадах наших експертів

Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності залежить від страхового стажу. Щоб порахувати стаж працівника, вам знадобляться трудова книжка та довідка «Дані про трудовий та страховий стаж», яку видає ПФУ.

Заява-розрахунок лікарняних СКАЧАТИ

Чому та чим замінили ОК-5

ПФУ надавав відомості про стаж за формами ОК-5 та ОК-7. Обчислення стажу за цими формами нагадувало вправляння з арифметики — дні стажу перераховували в місяці, місяці — в роки, а на додачу розшифровували відомості щодо «стажу БСВ» за періоди, коли страхових внесків не сплачували.

ПФУ дослухався до проблем підприємств — змінив порядок ведення Реєстру та впровадив нову форму довідки з відомостями про стаж для оплати лікарняних (постанова правління ПФУ «Про затвердження Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 18.06.2014 № 10-1, у редакції постанови правління ПФУ від 27.03.2018 № 8-1; далі — Положення № 10-1).

Назва нової довідки — «Дані про трудовий та страховий стаж». Її регламентовану форму містить Додаток 9 до Положення № 10-1.

Хоча ця форма чинна з 12.06.2018, ПФУ почав видавати нову довідку лише в жовтні 2018-го — для доопрацювання технічних моментів знадобилося кілька місяців.

Нині довідка «Дані про трудовий та страховий стаж» є підтвердним документом для нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів.

Як обчислювати стаж за новою довідкою

Щоб обчислити страховий стаж працівника, візьміть:

Роботодавці обчислюють страховий стаж у два способи:

Період

Спосіб обчислення

По 31.12.2010

За трудовою книжкою — з урахуванням періодів, які включали до стажу згідно з чинним раніше законодавством

З 01.01.2011

За відомостями про стаж, що містить Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування

Підстава — пункт 2 статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

1. Обчисліть за трудовою книжкою страховий стаж, що працівник набув до 31.12.2010. Включайте до розрахунку лише періоди, які зараховують до стажу. На допомогу — Шпаргалка.

2. Порахуйте за довідкою (див. Додаток) стаж, набутий з 01.01.2011.

Готові відповіді працівникам: усе про виплати

Отримайте за 10 хвилин нову довідку про стаж для оплати лікарняного
Підготували експертижурналу "Головбух"
Скачайте пам’ятку і розішліть у підрозділи. Вас менше смикатимуть постійними запитаннями.

Додаток. Довідка «Дані про трудовий та страховий стаж» — фрагмент: 

Отримайте за 10 хвилин нову довідку про стаж для оплати лікарняного

СКАЧАТИ ФРАГМЕНТ

За що покарають головбуха

Головбух — особа відповідальна. Це той, хто поряд з керівником у «разі чого» відповідає перед законом. Щоб у вас не було огріхів, за які доведеться розплачуватися, вчіться на чужих помилках

Зауваги насамкінець

1. Довідка містить відомості про стаж з 2004 року. Утім для розрахунку беремо лише період з 01.01.2011. З цієї дати запроваджений персоніфікований облік у системі соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Тому страховий стаж, набутий до 2011 року, обчислюйте за трудовою книжкою та/або іншими передбаченими законодавством документами, що підтверджують трудову діяльність; набутий після 2011 року — на підставі відомостей про застрахованих осіб з Державного реєстру.

Такий алгоритм відповідає роз’ясненням Фонду соціального страхування України «Щодо особливостей обчислення страхового стажу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності» від 10.10.2018.

2. Нині ПФУ не має відомостей про трудовий стаж працівників. Із часом, коли трудові книжки замінить електронний реєстр, ПФУ зможе відображати в довідці й таку інформацію. Наразі графа про трудовий стаж наприкінці довідок — порожня.

3. Працівник також може отримати довідку про стаж:

  • у паперовому вигляді — у відділеннях ПФУ за паспортом та ідентифікаційним кодом,
  • в електронному вигляді (ПДФ) — через Портал електронних послуг ПФУ portal.pfu.gov.ua.

Умова — особа має електронний цифровий підпис.

Працівник може отримати персональний ЕЦП у Приватбанку або одному з центрів сертифікації ключів.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Отримайте за 10 хвилин нову довідку про стаж для оплати лікарняного
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл