Головбух

Камеральна перевірка

  • 8 листопада 2018
  • 353
керівник експертної групи «МЦФЕР: Головбух»

Камеральну перевірку проводять у приміщенні контролюючого органу винятково на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків (пп. 75.1.1 ПК). Податкову звітність приймають без попередньої перевірки зазначених у ній показників. А вже зареєстровані у податковому органі декларації (розрахунки) підлягають камеральній перевірці.

Камеральні перевірки роботодавців

Згідно з вимогами пункту 76.1 ПК усю податкову звітність камерально перевіряють суцільним порядком. Тобто камеральній перевірці підлягають податковий розрахунок за формою № 1ДФ, який містить суми нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб доходу і суми утриманого з них ПДФО та військового збору, а також звіт з ЄСВ.

Під час камеральної перевірки звітності увагу приділяють правильності й повноті її складання, відповідності обчислення показників формулам, що встановлені порядком складання відповідних форм звітності.

Характерною відмінністю камеральної перевірки порівняно з іншими видами перевірок є те, що для її проведення посадовим особам податкового органу не потрібно отримувати спеціального рішення керівника податкового органу або направлення на перевірку. Згода платника податків на перевірку не потрібна і його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Як проводять камеральну перевірку звітності

Платники ПДВ, які мають право на бюджетне відшкодування і подали відповідну заяву, отримують його, якщо орган контролю узгодить заявлену суму бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки (п. 200.10 ПК).

Увага: правомірність заявленого бюджетного відшкодування ПДВ підтверджує камеральна перевірка.

Зарплатні рейди Держпраці: кому чекати і як захиститися

Камеральна перевірка
Тарас ШАРИЙкерівник експертної групи МСFR Головбух
На початку вересня КМУ анонсував комплексні перевірки (розпорядженням КМУ від 05.09.2018 № 649-р). Їхня мета — виявити неоформлених працівників і ліквідувати порушення з питань праці.

Порядок проведення камеральної перевірки регулює стаття 76 ПК. Згода платника на таку перевірку і його присутність під час її проведення не обов’язкові. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність у суцільному порядку. Тобто висновок податківців базується лише на даних податкової звітності.

Камеральну перевірку проводять протягом 30 календарних днів (к. дн.), що настають за останнім днем граничного строку подання декларації. Якщо платник подав декларацію пізніше граничного строку, камеральну перевірку проводять протягом 30 к. дн. після дня, коли її фактично подали.

Якщо під час камеральної перевірки порушень не виявлять, суму бюджетного відшкодування вважатимуть узгодженою. Інформацію про узгодження бюджетного відшкодування і його суму орган контролю відображає у Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування (далі — реєстр). Далі на підставі даних реєстру казначейство перераховує узгоджену суму бюджетного відшкодування на поточний банківський рахунок платника (п. 200.12200.13 ПК).

Заперечення до акту камеральної перевірки :

Камеральна перевірка

СКАЧАТИ ЗРАЗОК

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл