Головбух

Чи потрібно розробляти кошторис на вартість наданих послуг

  • 30 жовтня 2018
  • 292

Підприємець — єдиноподатник надає інформаційно-консультаційні послуги, пов’язані з підготовкою документів для експертно-технічного центру для отримання позитивного експертного висновку щодо виконання робіт та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки. Чи потрібно на дану послугу, зазначену в акті виконаних робіт, підприємцю розробляти кошторис вартості такої послуги, чи можливо вказати, що ціна договірна?

Достатньо у договорі указати перелік дій, з яких складається послуга, та зазначити її вартість.

Глава 63 Цивільного кодексу України , яка присвячена договору про надання послуг, взагалі не вимагає обов’язкового оформлення акта на підтвердження надання послуг. Таким чином і кошторис складати не потрібно.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон про бухгалтерський облік) зазначено, що первинний документ — це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. У статті 9 Закону про бухгалтерський облік наведено перелік обов’язкових реквізитів, які повинен містити первинний документ. Про кошторис наданих послуг в ній не йдеться. Головне, щоб було зазначено зміст, обсяг та одиницю виміру господарської операції.

Пеня за заниження або невчасну сплату податку: нарахування та сплата

Кожен платник податків знає про свій обов’язок самостійно сплачувати податки та збори у строки і в розмірах, встановлених Податковим кодексом України. Порушника законодавчих вимог карають накладенням фінансових санкцій — штрафу і пені. Пеню можуть нараховувати як податківці, так і самі платники податків. У чому різниця між пенею і штрафом? Як нараховує пеню ДФС? За що і як нарахувати пеню самостійно? Який порядок сплати пені? Як відобразити нараховану пеню в бухобліку? Яка відповідальність за несплату?

Однак, щоб уникати непорозумінь із податківцями, все ж краще було б зазначити із чого випливає ціна на дані послуги (хоча законодавство цього і не вимагає). Це потрібно для підтвердження того, що підприємець не занизив вартість своїх послуг, а отже і свій дохід, а контрагент-отримувач таких послуг міг довести необхідність їх отримання та приналежність до господарської діяльності, а також те, що ціна на такі послуги не є завищеною.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Чи потрібно розробляти кошторис на вартість наданих послуг
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл