text
Головбух

Штраф за несвоєчасну сплату ПДВ

  • 2 жовтня 2018
  • 232

Які наслідки несвоєчасної сплати ПДВ? Або, як сплачувати штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, якщо в акті про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкової накладної в ЄРПН, в якому здійснено розрахунок штрафних санкцій, немає реквізитів?

Відповідальність за несвоєчасну сплату ПДВ

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України (ПК) для подання податкової декларації (п. 57.1 ПКп. 203.2 ПК).

У разі якщо платник податків не сплачує суму самостійно визначеного (узгодженого) грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПК, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу, визначеного статтею 126 ПК, у таких розмірах:

  • 10% погашеної суми податкового боргу — при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання;
  • 20% погашеної суми податкового боргу — при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання.

Також на суму боргу нараховується пеня за правилами, визначеними статтями 129130131 ПК.

Крім того, на посадових осіб підприємства може бути покладена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу відповідно до статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А саме за несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування податків передбачено адміністративний штраф від 5 до 10 нмдг (тобто від 85 грн. до 170 грн.). За повторне протягом року порушення — від 10 до 15 нмдг (тобто від 170 грн. до 255 грн.).

Сплата штрафу за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

Механізм проведення розрахунків із бюджетом з ПДВ встановлює Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 № 569 (далі — Порядок № 569).

Сплата до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, задекларованих платником у податковій звітності з ПДВ, проводиться з його електронного ПДВ-рахунку, відкритого у Казначействі. Для цього платник ПДВ зараховує на електронний ПДВ-рахунок кошти із власного поточного банківського рахунку.

Розрахунок із бюджетом у зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку, сплату податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом, і сплату передбачених Податковим кодексом України (ПК) штрафних санкцій та пені платник ПДВ провадить з поточного рахунку до відповідного бюджету (п. 25 Порядку № 569 ).

Тобто суми ПДВ, донараховані платникові контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачують не з електронного ПДВ-рахунку платника, а з його поточного банківського рахунку.

Згідно із класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом Мінфіну «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 № 11 , донараховані контролюючим органом штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних платник перераховує до державного бюджету (код бюджету «30»), код бюджетної класифікації — 14060100 «Податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)». Реквізити рахунку для перерахування штрафних санкцій можна дізнатися, звернувшись до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації платником ПДВ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!