Головбух

Таблиця 6 Звіту про ЄСВ: призначення та заповнення

 • 19 вересня 2018
 • 7805
бухгалтер, кандидат економічних наук, м. Чернігів

Таблиця 6 форми № Д4 добре знайомого Звіту з ЄСВ, який треба здавати щомісяця, містить важливу інформацію щодо сум нарахованого доходу платника ЄСВ та нарахованого на цей дохід ЄСВ. Чи торкнулися її та правил її заповнення літні зміни, як взагалі заповнюється Таблиця 6 Звіту з ЄСВ – про все в сьогоднішній консультації.

Таблиця 6 Звіту з ЄСВ: чи щось змінилося?

Таблиця 6 призначена для подання інформації по сумам нарахованого доходу та нарахованого ЄСВ за кожним застрахованим:

 • працівником, що перебуває у трудових відносинах;
 • особою, яка отримувала дохід за договором цивільно-правового характеру та не є самозайнятою особою (підприємцем чи особою, яка проводить незалежну професійну діяльність).

Наказ Мінфіну від 15.05.2018 р. № 511 вніс зміни до Звіту з ЄСВ та правил його складання. Щодо таблиці 6 форми № Д4, то сама таблиця залишилася тою ж, що була – змін не було. Однак, деякі правила її складання все ж таки змінилися в певних деталях. Їх ми й розглянемо.

Сама форма таблиці 6 змін не зазнала

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Щодо правил складання, то основні зміни в наступному:

 • оновилися коди застрахованих осіб (КЗО), які йдуть у заповнення даної таблиці, а саме додалося аж 17 нових;
 • з’явився новий код типу нарахувань (КТН) – “14”. Він забрав на себе частину функцій КТН “2”, що стосується сум зарплати нарахованої за попередній звітний період;
 • з’явилися деякі нюанси заповнення кількості днів непрацездатності, які підтверджені довідкою щодо догляду за хворою дитиною (це стосується осіб, які вичерпали 14-денний період догляду за хворою дитиною на основі звичайного лікарняного);
 • з’явилася можливість заносити до форми дані пластикового паспорту (так звана ID-картка), але це знову стосується не всіх, а тільки певних релігійних осіб, які відмовилися від використання ідентифікаційного коду (правильна назва: номер облікової картки платника податку).

Як бачимо змін небагато й стосуються далеко не кожного. Перші 2 нововведення розглянемо більш детально. Щодо останніх 2-х, то розберемо все в таблиці з заповнення таблиці 6 Звіту з ЄСВ, яка наведена нижче.

Термін подання Звіту з ЄСВ (форма Д4)

Нагадуємо, що форма Д4, до якої належить таблиця 6, подається щомісяця до 20-го числа місяця, який наступний за звітним. Перший оновлений Звіт з ЄСВ уже має бути поданий до 20-го вересня 2018 року включно.

Дізнайтеся також про:

Таблиця 6 Звіту з ЄСВ: нові коди застрахованих осіб

Нові КЗО стосуються далеко не кожного, а військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, членів виборчих комісій, а також осіб з інвалідністю, які були призвані на військову службу (на них ЄСВ 8,41%). Якщо у вас таких немає, то цю інформацію можна пропускати. Знайти всі необхідні коди можна в Додатку 2 Звіту з ЄСВ (це Довідник КЗО).

Корисно дізнатися:

Таблиця 6 Звіту з ЄСВ та код типу нарахування “14”

Поява нового КТН “14” може стосуватися кожного платника ЄСВ. Для нього необхідна наявність ситуації вирахування надміру нарахованих відпускних за минулий період при звільненні працівника. Як це? Працівник взяв повну річну відпустку (24 дні), скажімо, у лютому. Недопрацювавши рік, у вересні працівник звільнився. Виходить, що при кінцевому розрахунку з працівником у вересні з нього треба вирахувати його відпускні за лютий по тій кількості днів відпустки, які виявилися “зайвими”. Нагадуємо, що повну річну відпустку можуть взяти й нові працівники після 6 місяців роботи також можуть це зробити і пільговики, наприклад, жінки з дітьми віком до 15 років чи одинокі матері.

Якщо такому нашому уявному працівнику у лютому було нараховано 4000 грн (зарплата + відпускні), а потім ми забираємо у нього, скажімо, 1000 грн, то виходить, що його зарплата за лютий 3000 грн, що менше мінімальної бази ЄСВ (<3723 грн). Якщо він не інвалід з пільговою ставкою ЄСВ і не сумісник, то на різницю 723 грн (=3723 – 3000) грн треба донарахувати ЄСВ (723×0,22 = 159,06 грн). Це і є та різниця, що підпадає під КТН “14”.

Тобто КТН “14” означає  суму різниці між мінімалкою (3723 грн у 2018 р.) та фактично нарахованою зарплатою за попередні місяці, яка утворюється при здійсненні перерахунку по працівнику, що звільняється, при уточненні кількості днів використаної наперед відпустки. Цю ситуацію ще називають “сторнування відпустки”.

КТН “14” стосується сторнування надміру використаних відпусток при звільненні працівників, якщо їх дохід потрапляє під додаткову базу ЄСВ

12 пасток Звіту з ЄСВ

Таблиця 6 Звіту про ЄСВ: призначення та заповнення
Тарас Шарийкерівник експертної групи МСFR Головбух
Дізнайтеся, які пастки підготував Звіт з ЄСВ, як заповнити Звіт з ЄСВ у спірних ситуаціях, як діяти, якщо помилилися

Таким чином, умовою застосування КТН “14” є:

 • звільнення працівника;
 • наявність надміру використаної ним відпустки;
 • після сторнування відпустки сума доходу за місяць, за який здійснювалося сторнування, виявилася меншою мінімалки;
 • працівник не сумісник, і не інвалід з пільговим ЄСВ.

Тільки при дотриманні всіх цих умов застосовується новий код “14” у таблиці 6.

Корисно дізнатися:

Заповнення таблиці 6 форми Д4 Звіту з ЄСВ

Назвемо спочатку загальні правила заповнення таблиці 6:

 • до бази нарахування ЄСВ включаємо всі доходи, що нараховані фізичній особі. Якщо фізособа отримувала декілька видів доходів (наприклад, зарплата по основній роботі, зарплата по роботі за сумісництвом на цьому ж підприємстві, дохід за виконання робіт по цивільно-правовому договору), то всі вони входять в дану таблицю, але по різним кодам КЗО;
 • один і той самий працівник може вводитися в таблицю декілька разів (тобто по колонці 5 будуть повторюватися його ПІБ декілька разів). Це буде в ситуаціях, коли один і той же працівник має різні види доходів по яким треба ставити різні КЗО або КТН (лікарняні, відпускні та зарплата, наприклад, будуть по різним рядкам); один і той самий працівник має доходи з різних місяців (минулі чи майбутні, наприклад, декретні); працівники мають окремі виплати по яким іде спецстаж (графа 23 Звіту);
 • перехідні виплати, такі як відпускні, лікарняні, декретні, оплату роботи по договору ЦПХ, що перевищує місяць, слід відносити до того місяця, за який вони нараховані. По декретним, наприклад, працівниця буде введена декілька разів – кожний раз по ній буде новий місяць (графа 11), кількість днів перебування в декреті у відповідному місяці (графа 15 і графа 16);
 • якщо зарплата нарахована в поточному місяці, але належить попередньому місяцю (помилково недонараховані доходи працівника), то такі суми слід показувати в тому ж місяці, коли їх нарахували, тобто поточному;
 • якщо кількість цифр менша за кількість відведених комірок, то заповнюємо зі зміщенням вправо (перші ліві клітинки залишаємо порожніми). Наприклад, код ЄДРПОУ має 8 цифр, хоча комірок відведено 10.

Тепер щодо деталей заповнення кожного рядка таблиці 6 форми Д4. Шапку через її простоту пропустимо й одразу почнем з рядка 6.

№ графи

Як заповнювати

6

Ставимо: “1” – якщо фізособа громадянин України; “0” – якщо фізособа негромадянин України.

7

Ставимо: “Ч” – чоловік або “Ж” – жінка.

8

Вносимо:

 • ідентифікаційний код (номер облікової картки платника податку), 10 цифр;
 • номер паспорту в форматі БКNNХХХХХХ, де замість NN ставимо серію, а замість ХХХХХХ шестизначный номере паспорту. БК – ці літери означають, що паспорт паперовий. Нагадуємо: в осіб які з релігійних мотивів відмовилися від ідентифікаційного коду має бути відмітка в паспорті;
 • номер паспорту в форматі ПХХХХХХХХХ, якщо в особи без ідентифікаційного номера новий пластиковий паспорт.

9

Ставимо КЗО. Їх знаходимо в додатку 2 Звіту ЄСВ. Найчастіше використовуються по працівником коди:

Якщо працівники належить до інвалідів (ЄСВ 8,41%), то у них зарплата йде по коду “2”, лікарняні “36”, декретні “43”.

10

Дана графа заповнюється не завжди. Усі випадки перераховані внизу під таблицею 6.  Якщо дохід під них не підпадає, то залишаємо порожньою. Найбільш вживаними КТН є:

“2” – дохід, який не було включено до бази ЄСВ в минулих періодах через помилку;

“3”– дохід, який помилково було включено до бази ЄСВ в минулих періодах через помилку;

“10” – відпускні;

“13” – використовується щодо додаткової бази нарахування ЄСВ (різниця між мінімальною зарплатою та фактичним доходом) при обчислені лікарняних за звітний чи попередні місяці;

“14” – використовується щодо сторнування надмірних відпускних при звільненні працівника у минулих місяцях.

11

Вказуємо місяць і рік, за який нараховується дохід фізособі, наприклад, 92018 – вересень 2018 року. Ніяких нулів перед цифрами місяця можна не ставити, тобто “9”, а не “09” і т.п.

12

Заносимо повні прізвище, ім’я, по-батькові застрахованих осіб.

13

Заповнюємо, якщо є листок непрацездатності. Вносимо кількість кал. днів, які припадають на період тимчасової непрацездатності працівника.

14

Тут зазначаємо:

 • кількість кал. днів відпустки без збереження зарплати;
 • кількість днів звільнення від роботи через догляд за дитиною на основі довідки про тимчасове звільнення з роботи через догляд за дитиною (виписується коли вичерпані 14 днів по листку непрацездатності, тобто з 15-го дня).

15

Ставимо кількість кал. днів місяця перебування працівника у трудових відносинах (по договорам ЦПХ ставимо дні виконання робіт). Заповнюється один раз, навіть у ситуаціях коли на одного працівника заповнено декілька рядків – кількість відпрацьованих днів ставимо тільки в першому. Винятками з цього правила є: відпускні; перехідні  лікарняні; декретні. По цим виплатам кількість днів ставить по кожному місяцю (на кожний місяць окремий рядок з даними працівника).

16

Ставимо кількість кал. днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами – по кожному місяцю перебування у такій відпустці окремо (знову ж як і з відпускними заповнюємо декілька рядків з даними працівниці – на кожний місяць окремо).

17

Вказуємо суму нарахованого доходу. Щодо відпускних, лікарняних, декретних – на кожний місяць проставляється тільки та частина такого доходу, яка на нього припадає.

Від’ємне значення (тоді перед цифрою доходу в окремій клітинці зліва ставимо мінус “–”) можна ставити тільки:

 • при сторнуванні відпускних за минулі періоди;
 • при перерахунку зарплати у зв’язку з уточненням робочого часу в минулих місяцях (відпустка, лікарняні, декрет).

18

Вказуємо суму доходу, що не перевищує максимальної бази нарахування ЄСВ (у 2018 р. – 55845 грн). Якщо дохід не перевищив цю суму, то просто дублюється цифра з графи 17.

19

Заповнюється, якщо доходи виявилися нижчими мінімалки. Заносимо суму різниці (додаткова база оподаткування ЄСВ).

20

Заповнюється тільки щодо помилок, які стосуються періодів до січня 2016 року, коли ще існувало утримання ЄСВ (зараз скасоване).

21

Вказуємо розраховану суму ЄСВ. У звичайних ситуаціях це (графа 17 + графа 19)×0,22. У підприємств де працюють інваліди ставка може бути інша.

22

Ставимо:

 • “1” – якщо виплата за основним місцем роботи;
 • “0” – усі інші випадки.

Нагадуємо, що доходи внутрішніх сумісників показуємо по окремим рядкам.

23

Ставимо:

 • “1” – є спецстаж (здебільшого для наукових установ);
 • “0” – немає.

24

Ставимо:

 • “1” – робота працівника в неповний час (неповний робочий день, неповний робочий  тиждень чи їх поєднання);

25

Ставимо:

 • “1” – якщо працівник був прийнятий на нове робоче місце;
 • “0” – в інших випадках.

Приклад заповнення таблиці 6 Звіту з ЄСВ

Наведемо простий приклад. У січні здійснено такі нарахування для Пономаренко І.О. – основна зарплата 4800 грн, відпускні 3200 грн (з них 1066,67 грн за 5 днів вересня та 2133,33 грн за 10 днів жовтня).

Кількість днів відпустки у таблицю 6 не вноситься та використовувалися для розбивки суми відпускних між вереснем (1/3) і жовтнем (2/3).

Зразок таблиці 6 Звіту з ЄСВ у форматі Excel можна скачати тут.

ЗРАЗОК Таблиці 6 Звіту з ЄСВза наказом Мінфіну від 15.05.2018 р. № 511

Таблиця 6 Звіту про ЄСВ: призначення та заповненняЗбільшити

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Таблиця 6 Звіту про ЄСВ: призначення та заповнення
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл