text
Головбух

Форма 1 ПДВ: зразок заповнення та нюанси реєстрації

  • 12 вересня 2018
  • 2728
головний редактор системи «Expertus: Головбух»

Наше підприємство не є платником податку на додану вартість. У майбутньому плануємо здавати приміщення в оренду. Коли підприємство може подавати заяву на реєстрацію ПДВ?

Згідно з чинним законодавством платником ПДВ може стати будь-яка особа, яка вже здійснює господарську діяльність чи тільки планує її здійснювати (пп. 1 п. 180.1 Податкового кодексу України; ПК). При цьому реєстрація суб’єктів господарювання як платників ПДВ здійснюється у порядку, визначеному пунктом 183.1 ПК та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Мінфіну 14.11.2014 № 1130 (далі — Положення № 1130).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Підстави для реєстрації

Для реєстрації платником ПДВ особа передусім повинна перебувати на обліку в контролюючому органі за основним місцем обліку (абз. 2 п. 3.2 розділу ІII Порядку № 1130).

Законодавством передбачена добровільна та обов’язкова реєстрація платником ПДВ.

Причому обов’язковій реєстрації як платник ПДВ особа підлягає у випадках, передбачених статтею 181 ПК. Зокрема, відповідно до пункту 181.1 ПК обов’язок щодо реєстрації платником ПДВ виникає у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, зокремаз використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

Увага: вимога щодо обов’язкової реєстрації платником ПДВ не поширюється на юросіб, які є платниками єдиного податку третьої групи. Проте, у разі переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну підприємство все-таки має відслідкувати обсяги постачання, щоб не пропустити момент обов’язкової реєстрації платником ПДВ.

Законодавство вже не містить обов’язкових вимог щодо обсягів оподатковуваних операцій, які свого часу часто унеможливлювали добровільну реєстрацію особи платником ПДВ. Тепер головне, щоб доброволець відповідав вимогам пункту 181.1 ПК.

Тож, якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 ПК не є платником ПДВ у зв’язку з тим, що немає обсягів оподатковуваних операцій або вони менші граничної суми, зазначеної вище, але вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація є цілком можливою (п. 182.1 ПК).

Строки та умови подання реєстраційної заяви

У будь-якому разі для реєстрації платником ПДВ відповідна юрособа має подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою № 1-ПДВ (додаток 1 до Положення № 1130):

  • не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 ПК, — при обов’язковій реєстрації особи платником податку;
  • не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого така особа вважатиметься платником податку та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних — при добровільній реєстрації;
  • не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ, — у разі зміни ставки єдиного податку (з 5% на 3%).

Якщо останній день строку подання заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.

Увага: у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ відповідна особа може навести у заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника податку, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних. Якщо протягом строку від подання реєстраційної заяви до бажаного дня реєстрації в особи виникнуть обставини або операції, у зв’язку з якими реєстрація платником ПДВ є обов’язковою, така особа зобов’язана подати повторну реєстраційну заяву у строки, установлені для обов’язкової реєстрації. І тоді реєстрація платника ПДВ з бажаного дня реєстрації анулюється та проводиться реєстрація платника ПДВ у загальному порядку.

Заяву про реєстрацію особи як платника ПДВ подає безпосередньо керівник або представник юридичної особи — платника (з документальним підтвердженням особи та повноважень). Утім, платники податку, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву і в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Усі розділи реєстраційної заяви підлягають заповненню. Вона обов’язково має бути підписана заявником із зазначенням дати.

Дані реєстраційної заяви мають бути достовірними та відповідати відомостям Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань. Крім того, при реєстрації підприємства платником ПДВ обов’язково перевіряють його реєстраційні дані з Єдиного банку даних про платників податку — юридичних осіб.

Разом з тим заявник має бути готовим на вимогу контролюючого органу подати документи, які підтверджують відповідність юрособи вимогам щодо особи платника ПДВ і дотримання порядку подачі заяви, а також критеріям обов’язкової чи добровільної реєстрації (п. 3.8 розд. III Положення № 1130).

Увага: особа, яка подала реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ в електронній формі, у разі необхідності, подає підтверджуючі документи на паперових носіях до загального відділу контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання).

Такими підтвердними документами можуть бути будь-які первинні документи бухгалтерського обліку, що засвідчують факт здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (акт виконаних робіт, касовий чек, платіжне доручення тощо).

Скачати бланк реєстраційної заяви платника ПДВ

Подаємо заяву на реєстрацію платником ПДВ

Форма 1 пдв 2018 зразок заповнення

Форма 1 ПДВ:  подаємо заяву на реєстрацію платником ПДВ

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Форма 1 ПДВ:  зразок заповнення та нюанси реєстрації
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл