text
Головбух

Як заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ

 • 4 вересня 2018
 • 10766

За серпень 2018 року заповніть і подайте нову форму Звіту з ЄСВ. У тих, хто вже з нею ознайомився, найбільше запитань до таблиці 5. Та й не дивно, адже її суттєво відкоригували. Зокрема, додали нові реквізити, розширили перелік обставин, коли маєте сформувати і подати таблицю. Усі нюанси допоможе з’ясувати фахівець Пенсійного фонду - Валентина Боршовська, заступник директора Департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів ПФУ

Подавайте таблицю 5 Звіту з ЄСВ (форма № Д4), лише якщо на те є підстави. Як і раніше, формуйте її, якщо:

 • уклали або розірвали трудовий договір чи цивільно-правовий договір із застрахованою особою (крім підприємців);
 • уклали або розірвали трудовий договір із застрахованою особою, яку працевлаштували на нове робоче місце;
 • надали працівниці відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (у т. ч. особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);
 • надали особі відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
 • надали особі відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

Нові підстави:

 • особу перевели на іншу посаду або роботу в того самого страхувальника;
 • особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби.

Остання підстава не стосується «звичайних» роботодавців. Вона — для силових відомств (військових частин, органів поліції тощо). Тому, якщо вашого працівника призвали на строкову службу (працівник уклав контакт), формувати таблицю 5 Звіту з ЄСВ і показувати початок та закінчення служби не потрібно.

Алгоритм заповнення звіту:

Формуйте таблицю, якщо переводите працівника

Не плутайте переведення працівника із тимчасовим переведенням чи виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника. У таблиці 5 Звіту з ЄСВ відображайте лише дані про переведення працівника на постійну посаду, про яке зазначаєте у трудовій книжці.

Ситуація: працівника тимчасово переводять на іншу посаду. Чи заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ

Ні, якщо тимчасово переводите працівника, таблицю 5 Звіту з ЄСВ не формуйте і не подавайте.

Інша ситуація, якщо працівника переводите на постійну посаду. За таких обставин заповніть два рядки:

 • у першому зазначте дату звільнення з обійманої посади;
 • у другому — дату початку роботи за новою посадою.

Ситуація: як у таблиці 5 Звіту з ЄСВ показати переведення працівника на іншу посаду

Працівник працював на підприємстві на посаді комірника. З 15.08.2018 року його перевели на посаду завідувача господарства. Як це показати у таблиці 5 Звіту з ЄСВ?

Заповніть два рядки. У першому зазначте поточну посаду працівника, у реквізиті 11 — дату закінчення роботи за цією посадою. У другому рядку зазначте нову посаду працівника і дату початку роботи на новій посаді у реквізиті 11 (див. зразок заповнення).

Як заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ

Ситуація: як у таблиці 5 Звіту з ЄСВ відобразити, що працівник виконує обов’язки іншого працівника

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи — це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин, коли відповідно до чинного законодавства за ним зберігають робоче місце (посаду) (Інструкція щодо застосування постанови Ради Міністрів СРСР від 04 грудня 1981 р. № 1145 «Про порядок і умови суміщення професій (посад)», затверджена наказом Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань, Міністерства фінансів ССРСР, Всесоюзної центральної ради професійних спілок СРСР від 14.05.1982 № 53-ВЛ).

Позаяк працівник виконуватиме обов’язки колеги тимчасово і запис до трудової книжки про це не вносять, про переведення не йдеться. Відповідно, заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ у такому разі не потрібно.

Дізнайтеся також про:

Ситуація: чи відображати у таблиці 5 Звіту з ЄСВ переведення працівника на інше підприємство

Так, сформуйте і подайте таблицю 5. Однак покажіть не переведення, а звільнення. Позаяк за пунктом 5 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України (КЗпП) переведення працівника на інше підприємство — це одна з форм припинення трудових відносин, а не переведення в розумінні статті 32 КЗпП. Підставу для звільнення зазначте у реквізиті 17. Новий роботодавець має показати прийняття працівника за переведенням.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах