Головбух

Як заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ

 • 4 вересня 2018
 • 17293

За серпень 2018 року заповніть і подайте нову форму Звіту з ЄСВ. У тих, хто вже з нею ознайомився, найбільше запитань до таблиці 5. Та й не дивно, адже її суттєво відкоригували. Зокрема, додали нові реквізити, розширили перелік обставин, коли маєте сформувати і подати таблицю. Усі нюанси допоможе з’ясувати фахівець Пенсійного фонду - Валентина Боршовська, заступник директора Департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів ПФУ

Подавайте таблицю 5 Звіту з ЄСВ (форма № Д4), лише якщо на те є підстави. Як і раніше, формуйте її, якщо:

 • уклали або розірвали трудовий договір чи цивільно-правовий договір із застрахованою особою (крім підприємців);
 • уклали або розірвали трудовий договір із застрахованою особою, яку працевлаштували на нове робоче місце;
 • надання працівниці відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (у т. ч. особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);
 • надали особі відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
 • надали особі відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Нові підстави:

 • особу перевели на іншу посаду або роботу в того самого страхувальника;
 • особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби.

Остання підстава не стосується «звичайних» роботодавців. Вона — для силових відомств (військових частин, органів поліції тощо). Тому, якщо вашого працівника призвали на строкову службу (працівник уклав контакт), формувати таблицю 5 Звіту з ЄСВ і показувати початок та закінчення служби не потрібно.

Алгоритм заповнення звіту:

Формуйте таблицю, якщо переводите працівника

Не плутайте переведення працівника із тимчасовим переведенням чи виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника. У таблиці 5 Звіту з ЄСВ відображайте лише дані про переведення працівника на постійну посаду, про яке зазначаєте у трудовій книжці.

Ситуація: працівника тимчасово переводять на іншу посаду. Чи заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ, — відповідь читайте у системі "Expertus: Головбух"

Ні, якщо тимчасово переводите працівника, таблицю 5 Звіту з ЄСВ не формуйте і не подавайте.

Інша ситуація, якщо працівника переводите на постійну посаду. За таких обставин заповніть два рядки:

 • у першому зазначте дату звільнення з обійманої посади;
 • у другому — дату початку роботи за новою посадою.

12 пасток Звіту з ЄСВ

Як заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ
Тарас Шарийкерівник експертної групи МСFR Головбух
Дізнайтеся, які пастки підготував Звіт з ЄСВ, як заповнити Звіт з ЄСВ у спірних ситуаціях, як діяти, якщо помилилися

Ситуація: як у таблиці 5 Звіту з ЄСВ показати переведення працівника на іншу посаду

Працівник працював на підприємстві на посаді комірника. З 15.08.2018 року його перевели на посаду завідувача господарства. Як це показати у таблиці 5 Звіту з ЄСВ, — дізнайтеся у системі "Expertus: Головбух".

Заповніть два рядки. У першому зазначте поточну посаду працівника, у реквізиті 11 — дату закінчення роботи за цією посадою. У другому рядку зазначте нову посаду працівника і дату початку роботи на новій посаді у реквізиті 11 (див. зразок заповнення).

Як заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ

Ситуація: як у таблиці 5 Звіту з ЄСВ відобразити, що працівник виконує обов’язки іншого працівника

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи — це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин, коли відповідно до чинного законодавства за ним зберігають робоче місце (посаду) (Інструкція щодо застосування постанови Ради Міністрів СРСР від 04 грудня 1981 р. № 1145 «Про порядок і умови суміщення професій (посад)», затверджена наказом Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань, Міністерства фінансів ССРСР, Всесоюзної центральної ради професійних спілок СРСР від 14.05.1982 № 53-ВЛ).

Позаяк працівник виконуватиме обов’язки колеги тимчасово і запис до трудової книжки про це не вносять, про переведення не йдеться. Відповідно, заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ у такому разі не потрібно.

Дізнайтеся також про:

Ситуація: чи відображати у таблиці 5 Звіту з ЄСВ переведення працівника на інше підприємство

Так, сформуйте і подайте таблицю 5. Однак покажіть не переведення, а звільнення. Позаяк за пунктом 5 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України (КЗпП) переведення працівника на інше підприємство — це одна з форм припинення трудових відносин, а не переведення в розумінні статті 32 КЗпП. Підставу для звільнення зазначте у реквізиті 17. Новий роботодавець має показати прийняття працівника за переведенням.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Як заповнювати таблицю 5 Звіту з ЄСВ
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл