text
Головбух

Хто підписує інвойс на експорт

  • 3 вересня 2018
  • 70
експерт МСFR Головбух, канд. екон. наук

Підприємство експортує товар. Інвойс має підписати керівник або достатньо підпису менеджера?

Якщо інвойс виконує функцію ЗЕД-контракту, його підписує керівник підприємства. Обгрунтуємо.

Коли експортуєте послуги (крім транспортних), ЗЕД-контракт можете укласти:

Отже, інвойс на законних правах може виконувати функцію ЗЕД-контракту.

І хоча і Мінфін, і НБУ багато говорять про інвойс, його типової форми в українському законодавстві немає. Тому, скажімо фрілансери розробляють власні рекомендації щодо шаблонів інвойсів для роботи:

  • з прямими клієнтами;
  • через сайти-посередники;
  • через біржі Elance, Upwork (Odesk).

Тож скориставшись згаданими вище рекомендаціями, ми склали свій зразок інвойсу на надання IT-послуг.

Хто підписує інвойс на експорт

Проте основна мета рахунку-фактури (інвойсу) — підтвердити заявлену митну вартість товарів (ч. 2 ст. 53 Митного кодексу України). Контролюючи правильність визначення митної вартості, орган контролю мусить упевнитися, що рахунок-фактуру можна ідентифікувати з постачанням оцінюваного товару і він містить відомості, які підтверджують інформацію про ціну, яку фактично сплатили або мають сплатити.

Відповідно до Рекомендації Європейської економічної комісії ООН № 6 1983 року «Формуляр — зразок уніфікованого рахунка для міжнародної торгівлі» рахунок слугує для підписів та інших видів підтвердження автентичності, коли вони необхідні.

Разом із тим, якщо положення зовнішньоекономічної угоди передбачають, що рахунок-фактура є невід’ємною частиною угоди, його потрібно засвідчувати згідно з вимогами, які передбачені для затвердження такої угоди. Тобто його мусить підписати керівник підприємства.

Отже, якщо, крім інвойсу, ви уклали ЗЕД-контракт, на інвойсі достатньо підпису менеджера. До того ж міжнародна практика допускає використовувати рахунки-фактури взагалі без підпису особи, що його склала. Це підтверджують і податківці (ЗІР, категорія 202.07).


Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах