Головбух

Помилково подали податкову звітність: як діяти

  • 29 серпня 2018
  • 1029
експерт МСFR Головбух, канд. екон. наук

Суб’єкт господарювання помилково подав податкову звітність. Як її скасувати?

Подайте податкову звітність, яка зменшить, тобто скасує задеклароване податкове зобов’язання. Обгрунтуємо.

Платник податків подає податкову декларацію за звітний період у встановлені Податковим кодексом України (ПК) строки органу контролю, в якому він перебуває на обліку (п. 49.1 ПК).

Платник податків зобов’язаний за кожен звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або коли є показники, що підлягають декларуванню, подавати податкові декларації за кожним окремим податком, платником якого він є (абз. 1 п. 49.2 ПК). Ця норма стосується всіх платників податків, у т. ч. тих, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.

Особи, які реалізують пальне, а також платники, які мають чинні (в т. ч. призупинені) ліцензії на право провадити діяльність із підакцизною продукцією, що підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожен звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили вони господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2-1ПК).

Орган контролю зобов’язаний прийняти податкову декларацію (п. 49.8. ПК). Уповноважена посадова особа органу контролю, в якому перебуває на обліку платник податків, приймаючи податкову декларацію, зобов’язана перевірити наявність і достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пунктом 48.3 ПК. Інші показники, зазначені у податковій декларації, до її прийняття перевірці не підлягають.

Якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що їх містить раніше подана ним податкова декларація (крім обмежень, визначених статтею 50 ПК), він зобов’язаний подати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинного на час його подання (абз. 1 п. 50.1 ПК).

 

Отже, якщо помилково подали податкову звітність (подали звітність, яку взагалі не потрібно подавати, чи подали не до належного органу контролю):

  • до спливу граничного терміну її подання подайте податкову звітність з ознакою «Звітна нова» і зменште податкове зобов’язання;

  • після спливу граничного терміну її подання і виникнення податкових зобов’язань подайте податкову звітність з ознакою «Уточнююча» та зменште податкове зобов’язання.

Якщо сплинули строки давності, уточнюючих розрахунків не подавайте (ст. 102 ПК). Це підтверджують і податківці (ЗІР, категорія 135.02).

Оскаржуємо податкові консультації

ТОП дурниць у податкових консультаціях, які легко оскаржити

Оскарження акта перевірки
Тарас ШАРИЙкерівник експертної групи МСFR Головбух
Кожен платник може звернутися до ДФС по індивідуальну податкову консультацію (ІПК). А якщо відповідь вас не влаштує — йдіть до суду з адміністративним позовом про її оскарження. Він розгляне аргументи сторін і, можливо, скасує таку ІПК. Розглянемо, на які хитрощі йдуть податківці...

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл