Головбух

Облік передплати періодики

  • 26 липня 2018
  • 1080
експерт МСFR Головбух, канд. екон. наук

Підприємство передплатило бухгалтерський і маркетинговий журнали на рік. Як обліковувати витрати? Витрати на передплату періодики відображайте як витрати майбутніх періодів, а потім щомісячно систематично списуйте до витрат залежно від виду періодичного видання. Обгрунтуємо.

Один із принципів бухобліку — принцип нарахування, відповідно до якого доходи і витрати відображають у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності у момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів (ст. 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Національні стандарти бухобліку уточнюють, що:

  • фінансова звітність підприємства формується з дотриманням, зокрема, принципу нарахування та відповідності доходів і витрат. Щоб визначити фінансовий результат звітного періоду, слід порівняти доходи звітного періоду з витратами, які здійснили для отримання цих доходів (п. 6 розд. ІІІ НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»);
  • витрати визнають витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого їх здійснили (п. 7 П(С)БО 16 «Витрати»).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Отже, якщо актив забезпечує отримання економічної вигоди протягом кількох звітних періодів, витрати на його придбання відображають у складі витрат на основі систематичного і раціонального їх розподілу протягом цих звітних періодів.

Передплату на періодичні видання для господарських цілей оформлюють, як правило, на умовах попередньої оплати: на місяць, квартал, півріччя, рік. Тому право визнати витрати на попередню оплату виникає в результаті систематичного і раціонального розподілу цих витрат. Для цього спочатку їх слід відобразити у складі витрат майбутніх періодів.

Витратами майбутніх періодів вважають витрати, які понесли у звітному періоді, але відносять до наступних періодів. За дебетом рахунку 39 «Витрати майбутніх періодів» відображають накопичення таких витрат, а за кредитом — їх списання і внесення до складу витрат звітного періоду (Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291). Розглянемо це на Прикладі.

Як облікувати е-Головбух

Як облікувати е-Головбух

Облік передплати періодики
Олег Січкерівник Об’єднаної редакції MCFR Головбух, ACCA DipIFR (rus)
Як професійне видавництво, ми уникаємо двозначностей у Договорі, тому деталізуємо умови угоди: доступ до системи не передбачає надання у володіння або розпоряджання чи власність об’єкт інтелектуальної власності і не передбачає права продати або відчужити в інший спосіб електронний продукт. Тобто це 100%-ве роялті!

Приклад: Облік передплати бухгалтерського журналу

Підприємство передплатило бухгалтерський журнал на 2018 рік. Вартість передплати — 3000 грн. Отже, вартість витрат на журнал щомісячно становить 250 грн (3000 грн ÷ 12 міс.)

№ з/п 

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума,

грн

Д-т

К-т

 1 

Передплатили журнал на рік

371

311

3000

 2 

Відобразили витрати майбутніх періодів

39

631

3000

 3 

Здійснили залік заборгованостей

631

371

3000

 4 

Відобразили вартість отриманих екземплярів журналу у складі витрат поточного місяця

92

39

250

Передплату маркетингового журналу відображайте аналогічно, але витрати відносьте не на рахунок 92 «Адміністративні витрати», а на рахунок 93 «Витрати на збут».

Податковий кодекс України не вимагає коригувати фінансовий результат до оподаткування на витрати, пов’язані з передплатою на періодичні видання. Важливо лише документально підтвердити понесені витрати. Документом, що підтверджує передплату, є квитанція (платіжне доручення), рахунок на оплату, передплатний абонемент. А фактичне отримання періодичних видань підтверджує накладна або бухгалтерська довідка(якщо передплату оформили через відділення Укрпошти).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл