text
Головбух

ID-картка замість паспорта: як у формі № 1ДФ зазначити відсутність ідентифікаційного номера

  • 26 липня 2018
  • 974

Працівник без ідентифікаційного коду (не має такого за релігійними переконаннями) та з ID-карткою замість паспорта. Як правильно в податковому розрахунку за формою № 1ДФ заповнити інформацію про такого працівника?

Технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм затверджено постановою КМУ «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» від 25.03.2015 № 302 (далі — Постанова № 302).

На звороті паспорта є зона візуальної перевірки (VI), де одним рядком надруковано напис «ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ Є ВЛАСНІСТЮ УКРАЇНИ» та назву підприємства, що виготовило паспорт, — «ПК «Україна» (п. 9 Технічного опису бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм (додаток 2 до Постанови № 302).

Нижче, послідовно, згори донизу, надруковано назви полів, зокрема:

  • «РНОКПП/RNTRC» (реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) зазначається десятьма цифрами);
  • «Документ №/Document No».

Номер документа встановлює Державна міграційна служба, він містить дев’ять цифр. Номер документа виконують об’ємним лазерним гравіюванням (п. 20 додатка 2 до Постанови № 302).

За наявності повідомлення про відмову прийняти реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються прийняти зазначений номер та офіційно повідомили про це відповідний органу контролю) у відповідному полі проставляють слово «відмова». Якщо інформації немає, відповідне поле не заповнюють (п. 18 прим. 1 додатка 2 до Постанови № 302).

Про одержані фізичними особами доходи і сплачені з них суми податку податкові агенти зобов’язані повідомити органи контролю у податковому розрахунку за формою № 1ДФ згідно з вимогами Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок № 4).

У графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта*» відображають реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надають інформацію в податковому розрахунку (п. 3.1 розд. ІІІ Порядку № 4).

Отже, якщо у відповідному полі паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм є слово «відмова», позаяк фізична особа через свої релігійні переконання відмовилася прийняти реєстраційний номер облікової картки платника податків, у податковому розрахунку за формою № 1ДФ у разі надання інформації про таку фізичну особу відображають номер паспорта, що містить дев’ять цифр.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль