text
Головбух

ID-картка замість паспорта: як у формі № 1ДФ зазначити відсутність ідентифікаційного номера

  • 26 липня 2018
  • 1390

Працівник без ідентифікаційного коду (не має такого за релігійними переконаннями) та з ID-карткою замість паспорта. Як правильно в податковому розрахунку за формою № 1ДФ заповнити інформацію про такого працівника?

Технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм затверджено постановою КМУ «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» від 25.03.2015 № 302 (далі — Постанова № 302).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

На звороті паспорта є зона візуальної перевірки (VI), де одним рядком надруковано напис «ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ Є ВЛАСНІСТЮ УКРАЇНИ» та назву підприємства, що виготовило паспорт, — «ПК «Україна» (п. 9 Технічного опису бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм (додаток 2 до Постанови № 302).

Нижче, послідовно, згори донизу, надруковано назви полів, зокрема:

  • «РНОКПП/RNTRC» (реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) зазначається десятьма цифрами);
  • «Документ №/Document No».

Номер документа встановлює Державна міграційна служба, він містить дев’ять цифр. Номер документа виконують об’ємним лазерним гравіюванням (п. 20 додатка 2 до Постанови № 302).

За наявності повідомлення про відмову прийняти реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються прийняти зазначений номер та офіційно повідомили про це відповідний органу контролю) у відповідному полі проставляють слово «відмова». Якщо інформації немає, відповідне поле не заповнюють (п. 18 прим. 1 додатка 2 до Постанови № 302).

Про одержані фізичними особами доходи і сплачені з них суми податку податкові агенти зобов’язані повідомити органи контролю у податковому розрахунку за формою № 1ДФ згідно з вимогами Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок № 4).

Не вскочте в грошову халепу, рахуючи зарплату!

ID-картка замість паспорта: як у формі № 1ДФ зазначити відсутність ідентифікаційного номера
Ірина Петрусенкоексперт MCFR Головбух
Цілком зрозумілим є небажання бухгалтерів виправляти помилки у формі № 1ДФ. Бо за це обов’язково оштрафують. Та іноді штрафів можна уникнути. Як та коли штрафів аж ніяк не позбутися?

У графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта*» відображають реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надають інформацію в податковому розрахунку (п. 3.1 розд. ІІІ Порядку № 4).

Отже, якщо у відповідному полі паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм є слово «відмова», позаяк фізична особа через свої релігійні переконання відмовилася прийняти реєстраційний номер облікової картки платника податків, у податковому розрахунку за формою № 1ДФ у разі надання інформації про таку фізичну особу відображають номер паспорта, що містить дев’ять цифр.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

ID-картка замість паспорта: як у формі № 1ДФ зазначити відсутність ідентифікаційного номера
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних
Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл