Головбух

Відрядження за кордон 2019

11 липня 2019
35874
Середній бал: 0 із 5
Бухгалтер-експерт, кандидат економічних наук, м. Чернігів

Вихід на нові ринки, зарубіжні симпозіуми та конференції, виставки, зустріч з іноземними партнерами – все це можливі причини відрядження за кордон. У світлі безвізових процесів та нового закону про валюту, уже підписаного президентом все це збільшує важливість знань про облік закордонного відрядження. У такого роду відряджень є певні нюанси у порівнянні з відрядженнями в межах України. В консультації про добові за кордон 2019, облік закордонних витрат, нюанси обліку через різні курси валют, підтвердні документи закордонного відрядження.

Ідеальні зразки розрахункових документів

Особливості відрядження за кордон

Одразу почнемо з відмінностей між відрядженням в межах України та відрядженням за кордон. Головними з них є:

 • різні норми добових витрат. По закордонним відрядженням ПКУ встановлює добові витрати на рівні не більше 80 євро за кожний день відрядження. Для обліку використовується курс НБУ, який діяв на кожний з днів відрядження;
 • добові витрати є як по Україні, так і закордоном. Працівник не одразу ж опиняється за кордоном, а перебуває в дорозі певний час в Україні. Нагадуємо, що по таким добовим податкова норма 417,30 грн у 2019 р. Але коли саме вмикається “закордонний” режим добових, а коли “український”?;
 • наявність різниць між курсами валют. Різниця є між курсами обміну валюти в банках та курсом НБУ, різниця є між курсом валюти на моменти видачі авансу на відрядження та остаточного розрахунку після повернення з відрядження. Ситуацію для обліку може ускладнити використання гривневої корпоративної картки у закордонному відрядженні (поява комісій, більше операцій для обліку);
 • більша різноманітність підтвердних документів і витрат під компенсацію. Бухгалтер при оформленні закордонного відрядження може мати справу з більшою кількістю незвичних за формою документів, які підтверджують і незвичні витрати у порівнянні з українськими відрядженнями. Наприклад, авіаквитки (по Україні авіасполучення більшістю підприємств не використовується), чайові в рахунках готелю чи ресторану, платні зали очікування, платні дороги, витрати на страхування тощо.

Ці та інші нюанси з прикладами й розглянемо тепер більш детально.

Попереднє документальне оформлення відрядження за кордон

Серед названих особливостей ми не згадали етап попереднього оформлення. По відрядженню в Україні видається наказ про відрядження, з яким під підпис ознайомлюється працівник. Щодо закордонного відрядження, то для звичайних комерційних підприємств і неприбуткових організацій зробити можна таким же чином – просто видати звичайний наказ про відрядження, де вказати обов’язково країну, маршрут, місце відрядження. Бажано зазначити підставу (запрошення, договір-заявку тощо). Все тут оформляється у довільній формі. Якщо підприємство не має Положення про відрядження або раніше не мало справу з відрядженнями за кордон, то обов’язково в наказі слід вказати суму добових (можна у валюті відрядження).

Нюанси тут будуть тільки для бюджетних установ, яких ми у даній консультації торкатися не будемо. Зрозуміло, що для них більше обмежень та бюрократичної документації, які визначені Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон (наказ Мінфіну від 13.03.1998 р. № 59, далі – Інструкція 59). Стосується цей документ тільки бюджетників та підприємств, що отримують фінансування від держави, однак, на неї та інші нормативні документи для бюджетників по відрядженню часто посилаються й ДФС та інші держоргани (про це згодом). Для бюджетників зокрема є обмеження по сумі добових та вартості готелю (для різних країн). Однак, деякі ідеї цього документа можуть бути використані й комерційними підприємствами, наприклад, щодо кошторису.

Увага: Обов’язковим є тільки наказ про відрядження. Кошторис – рекомендований, але корисний документ

Звичайні підприємства теж можуть скласти кошторис витрат на закордонне відрядження, якщо планують попередньо видати працівнику аванс в іноземній валюті. Функція цього документа – обґрунтувати суму авансу, зокрема й розмір добових. Також даний розрахунок знадобиться й при використанні корпоративної платіжної картки – яку саме суму перевести на картковий рахунок. У будь-якому випадку такий документ дуже корисний і для управлінських цілей. Крім того, якщо підприємство буде видавати аванс готівкою в іноземній валюті, то для знятті коштів треба буде подати в банк лист-розрахунок витрат на відрядження – якраз і знадобиться уже складений кошторис. Аванс на відрядження має покривати як добові, транспортні витрати, витрати на проживання, так і інші можливі витрати відряджуваного працівника.

Рекомендуємо в кошторисі витрат на відрядження передбачити наступні колонки:

№ з/п

Статті

Сума в валюті розрахунків:

Еквівалент у грн за курсом НБУ

євро

грн

1

Добові витрати закордоном (50 євро/доба*)

150 євро

4365,00

2

Добові витрати в межах України (250 грн/доба)

250,00

250,00

Усього

..

* якщо сума не в євро, то рекомендуємо у кошторисі навести перерахунок суми добових з валюти відрядження у євро за курсом НБУ. Це треба, щоб було видно дотримання податкової норми 80 євро. Однак, потім контроль відбувається саме за курсом НБУ який діяв на кожний з днів відрядження.

З даним кошторисом під підпис можна ознайомити й працівника.

Увага: Закордонні паспорти та візи оформляємо тільки після видання наказу про відрядження, якщо хочемо безподатково компенсувати їх вартість

До речі, оформляти візи й закордонні паспорти треба саме після видання наказу про відрядження, щоб був взаємозв’язок між ними та господарською діяльністю й можна було їх компенсувати відряджуваним працівникам і це не вважалося додатковим благом. У разі ж якщо так підійти до питання технічно неможливо, то просто суму компенсації цих витрат треба оподаткувати ПДФО, військовим збором та нарахувати ЄСВ.

Видача авансу на відрядження за кордон

Аванс на відрядження повинен покривати добові витрати, витрати на проїзд, проживання та інші витрати та може підтверджуватися кошторисом, про який мова йшла вище. Видати аванс можна (лист Мінфіну від 21.05.2014 р. № 31-07250-06-25/12181):

 • у національній валюті (гривні) – для покриття витрат під час проїзду й проживання на території України;
 • в іноземній валюті – для здійснення необхідних витрат за кордоном.

Дані суми можна видати готівкою, перерахувати за особисту або зарплатну картку працівника, перерахувати на корпоративну картку та її видати. Можливе використання як гривневих, так і валютних карток.

Для видачі авансу іноземною валютою необхідно:

 • зняти її з валютного рахунку, якщо такий є у підприємства (для заповнюється заява на видачу готівки, подається лист-розрахунок витрат у довільній формі);
 • якщо валюти на рахунку немає, то валюту попередньо придбати через уповноважений банк на Міжбанківському валютному ринку. Іншого варіанту немає, так як купувати валюту в обмінниках юрособи не можуть. Звичайно, що якщо підприємство не має валютного рахунку, то його попередньо треба відкрити;
 • оприбуткувати готівку в іноземній валюті в касі підприємства;

Увага: Іноземну валюту на відрядження підприємство може отримати тільки через банк.

Використати валюту на інші цілі, ніж відрядження, суворо заборонено.

Відрядження за кордон: добові

Розмір добових для комерційних підприємств має наступні обмеження:

 • мінімальне – по кожній країні з таблиці з постанови для бюджетних установ (постанова КМУ від 02.02.2011 р. № 98). Про обмеження й його використання небюджетниками йде мова в листі Мінсоцполітики від 21.12.2016 р. № 1732/0/101-16/28. Виходить, що встановлення меншого розміру добових є порушенням трудового законодавства;
 • максимальне – по факту його немає. Підприємство може встановлювати добові більшими за податкову норму 80 євро, але сума перевищення має бути оподаткована ПДФО та військовим збором як додаткове благо.

Загадана постанова КМУ, наприклад, для відрядження до Польщі встановлює суму добових у розмірі 38$. Це й буде мінімальна сума добових по відрядження до цієї країни (або її еквівалент в іншій валюті, – злотих, євро, гривні).

Зменшувати добові у зв’язку з наявністю окремих витрат на харчування в готельному рахунку звичайне підприємство не зобов’язане (на відміну від бюджетників).

Звертаємо також увагу, що якщо на відрядження були встановлені добові 80 євро, то це не гарантує їх неоподаткування. Справа, в тому що перерахунок відбувається по курсу НБУ за кожний день відрядження і у разі зміни курсу НБУ може виникнути сума перевищення.

Приклад 1 (видали 80 євро, але все одно оподатковуємо)

Працівнику видали готівкою 240 євро на 3 дні відрядження (тобто по 80 євро/день). Курс євро в перший день (він же і день видачі авансу) –  30,57 грн/євро. Якщо курс в наступні 2 дні буде 30,50 грн/євро, то:

 • 2×80×30,5 =4880 грн, – це буде та сума, що не оподатковується за пп. 170.9.1 ПКУ;
 • 2×80×30,57 = 4891,20  – це сума добових на дату виникнення його дебіторської заборгованості, тобто на дату авансу (для перерахунку використовується саме курс на дату видачі авансу – п. 5 П(С)БО 21). Вважаємо, що сума витрат = сумі авансу (який курс брати в інших випадках – див. нижче).

Таким чином, виникла сума перевищення, незважаючи на те, що працівник користувався готівковими євро: 11,20 грн (= 4891,20 – 4880). Ця сума й підпадає під оподаткування:

 • ПДФО: 11,20×1/0,82×0,18 = 2,46 грн, де 1/0,82 – натуральний коефіцієнт;
 • військовий збір: 11,20×0,015 = 0,17 грн (при розрахунку військового збору натуральний коефіцієнт не застосовується).

Крім валютних добових працівник може отримати й гривневі, так як він частину відрядження перебуває в Україні. Також проблема тут у розрахунку неоподатковуваної добової норми (80 євро чи 417,30 грн). Податкове законодавство з цього приводу “мовчить”. Однак, це не означає, що при закордонному відрядженні можна сміливо використовувати для всіх  днів норму 80 євро. ДФС у своєму роз’ясненні в 103.17 ЗІР посилається на правила Інструкції 59, вимагаючи використовувати її всім. Правило наступне: слідкуємо за пересадкою відрядженого працівника по дорозі до іноземної держави та його зупинками в готелі чи іншому приміщенні на території України. Це і є роздільна точка. Норма “80 євро” працює з моменту останньої посадки на транспортний засіб, що ввозить працівника до іноземної держави та до моменту першої пересадки на транспортний засіб (чи зупинки в готелі) не території України. Якщо вибуття (прибуття) та пересадка відбувається в один день, то також використовується закордонна норма 80 євро.  Виходить, що якщо пересадок чи зупинок на території України не було, то повністю все відрядження оплачується за закордонними нормами.

Увага: Якщо не пересідати та не зупинятися в готелях на території України, то повністю всі дні відрядження рахуються за “закордонним” режимом добових.

Приклад 2 (пересадок не було)

Працівник був направлений з м. Чернігова до м. Кошице (Словаччина). Він вибув 12.07.2019 р. з м. Чернігова і у цей же день пересів на автобус у м. Києві, який доставив його на територію Словаччини 14.06.2019 р. Усі 3 дні (12.07 – 14.07) рахуємо за закордонними добовими.

Приклад 3 (пересадка була в Україні)

Працівник був направлений з м. Чернігова до м. Кошице (Словаччина). Він вибув 12.07.2019 р. з м. Чернігова і у цей же день пересів на поїзд у м. Києві, який доставив його до м. Львова 13.07.2019 р. У Львові працівник здійснив пересадку на автобус, що прямував на територію Словаччини, куди він прибув 14.06.2019 р. У такій ситуації:

 • 1 день (12.07.2019 р.) рахуємо як відрядження за українськими нормами (417,30 грн);
 • 2 дні (13.07–14.07) рахуємо за закордонною нормою (80 євро).

Якщо відрядження здійснюється за рахунок приймаючої сторони, що оплачує транспортні витрати, проживання, харчування, то добові працівнику все одно нараховуються. Це обов’язок роботодавця.

Відрядження за кордон: підтвердні документи

Розглянемо тепер нюанси підтвердних документів, які використовуються у зарубіжних відрядженнях.

Документ чи реквізит

Нюанси використання

Відмітка в закордонному паспорті про перетин кордону

Необхідна тільки у разі в’їзду до країн, з якими існує візовий режим. Дана відмітка разом з наказом про відрядження та іншими підтвердними документами є підтвердженням добових.

Якщо з країною встановлений безвізовий режим, то достатньо наказу про відрядження та підтвердних документів для добових. Транспортні квитки у цьому разі є достатнім підтвердженням перетину кордону.

Закордонні паспорти та візи

Для того, щоб витрати на їх оформлення могли бути компенсовані, вони мають бути оформлені після видання наказу про відрядження працівника. Аванс на їх оформлення можна видати окремо від авансу на відрядження.

Страховий поліс

Перевіряємо факт обов’язковості такого страхування для в’їзду в країну чи проживання в готелі. Згідно пп. “а” пп. 170.9.1 ПКУ не оподатковується для відрядженого тільки обов’язкові витрати на страхування.

Мають бути документи щодо оплати страхового полісу.

Якщо у державі існує безплатна невідкладна медична допомога, то тоді відшкодування страхування розглядається як додаткове благо та підпадає під оподаткування. Перевірити країни на предмет цього можна на сайті МЗС. Заходимо по посиланню, знаходимо країну та переходимо на сторінку з порадами по даній країні.

Авіаквиток + розрахунковий документ

Більшість квитків зараз електронні. Тому до електронного авіаквитка має бути доданий розрахунковий документ – касовий чек РРО, що підтверджує його придбання. Дана вимога існує від ДФС у 109.10 ЗІР. Контролюючі органи вимагають чек РРО, так як форма авіаквиток не має встановленої форми.

Крім того, має бути:

 • роздруківка авіаквитка з зазначенням маршруту;
 • оригінал відривної частини посадкового талону пасажира або роздрукований електронний посадковий талон, якщо реєстрація на рейс була онлайн.

Білет на поїзд

Білет на поїзд є одночасно розрахунковим документом, тому додатково чек РРО не потрібен (лист ДФС від 13.06.2016 р. № 12975/10/28-10-01-03-11).

Авансовий звіт (звіт про використання коштів виданих на відрядження або під звіт)

Якщо кошти видавалися в кількох валютах, наприклад євро і гривня, то суми виданих коштів відображаються окремо за кожною з валют (лист Міндоходів від 30.09.2013 р. № 12251/6/99-99-22-02-04-18). Витрати в іноземній валюті в авансовому звіті відображаються в іноземній валюті, а також дублювати у гривні за відповідним курсом (правила визначення курсів – нижче).

Також може виникнути ситуація необхідності перекладу документів по закордонному відрядженню. Однак, одразу його здійснювати можна не поспішати, так як він обов’язковий лише за запитом представника контролюючого органу (пп. 170.9.1 ПКУ).

Відрядження за кордон: компенсація окремих витрат

Нюанси компенсації окремих витрат, властивих для відрядження за кордон наведено нижче.

Витрати

Нюанси відшкодування

Користування камерами схову, платним залом очікування, сервісними центрами з придбання квитків

ДФС не має заперечень щодо відшкодування таких витрат (лист Міндоходів від 24.12.2013 р. № 18173/6/99-99-19-03-02-15.)

Чайові

Підпадають під оподаткування, якщо відшкодовуються підприємством. Виняток, якщо вони обов’язкові за законодавством країни.

Витрати на харчування

Для комерційних підприємств обмежень немає за умови, що  вони включені до рахунку готелю. Зменшувати добові не потрібно (лист ДПС від 31.03.2012 р. № 5742/6/15-1415).

Придбання товарно-матеріальних цінностей

Заборонено. Відряджений працівник не може купувати за готівкові кошти ТМЦ для потреб підприємства за кордоном. Насьогодні це вважається порушенням норм валютного законодавства (109.13 ЗІР). Ситуація може змінитися з прийняття нового закону про валюту та підзаконних актів під нього з боку НБУ.

Однак, працівник може купити їх за свій кошт, ввезти їх на територію України. Потім підприємство може у нього дані товари придбати. Однак, з його доходу треба буде утримати 5% ПДФО та військовий збір як продаж рухомого майна.

Відрядження за кордон бухгалтерський облік

Головна складність обліку відрядження за кордон – це правильне застосування валютних курсів. Для того, щоб зрозуміти дещо заплутані правила поглянемо на їх першопричини:

 • вимоги П(С)БО 21 щодо визначення курсових різниць по монетарним активам. Монетарна стаття, нагадуємо, – це гроші або заборгованість, яка буде погашена грошовими коштами;
 • додаткове відшкодування суми витрат працівнику здійснюється у гривні за курсом НБУ на день виплати.

Якщо відряджений працівник отримав аванс, то його заборгованість по 372 рахунку є немонетарною статтею, так як початково очікується, що авансу вистачить на відрядження та ніяких грошових коштів він повертати не буде. З цього наступний наслідок до обліку таких коштів курсові різниці не розраховують (п. 7 П(С)БО 21) і при складанні звіту про відрядження всі витрати списуються за курсом, що діяв на дату видачі авансу.

Складніше стає, коли по авансу залишається сума невитрачених коштів. Тоді заборгованість працівника по авансу за 372 рахунком стає монетарною статтею й повинні бути нараховані курсові різниці з використанням рахунків 714 або 945. Крім того, авансовий звіт тоді складається за курсом НБУ, що діє на день подання авансового звіту, так як сума заборгованості уже має бути повністю по 372 рахунку перерахована за новим курсом.

Ще складніше, коли суми авансу не вистачило, й підприємство винне кошти працівнику. У такій ситуації заборгованість по 372 рахунку залишається немонетарною, тому курсову різницю визначати не треба й авансовий звіт складається за курсом НБУ на дату видачі авансу. Однак, на дату видачі боргу працівник необхідно відкоригувати його суму з урахуванням курсу НБУ на день видачі. Така різниця не вважається курсовою, так як не обумовлена вимогами П(С)БО 21, тому її слід відображати за рахунками 719 або 949.

Дані правила наведено нижче у вигляді компактної таблиці.

Ситуація

Курс НБУ, що застосовується для складання авансового звіту

Курсові різниці на дату подачі авансового звіту

Видача боргу працівнику

Витрати = Аванс на відрядження

На дату видачі авансу

Ні

×

Витрати < Аванс на відрядження

На дату подачі авансового звіту

Так

×

Витрати > Аванс на відрядження

На дату видачі авансу

Ні

За курсом НБУ на день видачі

У разі, якщо відрядження за кордон відбулося з використанням корпоративної платіжної картки, то правила щодо заповнення авансового звіту аналогічні. Однак, кожна використання платіжної картки розглядається як дата видачі авансу. Якщо залишку коштів немає, то звітування за використані кошти відбувається за курсами НБУ, що діяли на момент зняття коштів з картки.

Податковий облік відряджень за кордон

Облік відряджень не спричиняє податкових різниць та всі витрати повністю зараховуються в обліку платників податку на прибуток та єдиноподатників.

Щодо ПДВ, то отримання послуг відрядженими за кордон працівниками відбувається за межами митної території України, тому не виникає й податкового зобов’язання з імпортного ПДВ. Якщо працівник особисто ввозить ТМЦ, то він сплачує мито й ПДВ за загальними правилами.

У разі відшкодування витрат, які розглядаються як додаткові блага (наприклад, документально не підтверджені), то утримується ПДФО, військовий збір, та нараховується ЄСВ. Такі відшкодування за своєю суттю прирівнюються до зарплати.

Відрядження за кордон проводки

Розглянемо тепер облік закордонного відрядження на типовому прикладі.

Приклад 4. Менеджер зі збуту підприємства у м. Чернігові направлений у відрядження у Німеччину до Мюнхена на промислову виставку.  Добові встановлено 70 євро/доба. Відбулися наступні події:

 • 01.07.2019 – видано аванс на відрядження у сумі 2000 євро та 26500 грн (курс НБУ 29,7643 грн/євро);
 • 09.07.2019 – вибуття у відрядження та прибуття до аеропорту Бориспіль, вартість квитка 160 грн, у цей же день відбувся виліт і прибуття в Мюнхен. Вартість авіаквитка 12500 грн;
 • 09.07.2019 – 11.07.2019 – перебування у Мюнхені. Готель 2 доби зі сніданком 750 євро/доба. Оплата послуг відбулася 10.07 (курс НБУ 28.5606 грн/євро);
 • 11.07.2019  – виліт з Мюнхена та прибуття в Бориспіль. Вартість авіаквитка 13500 грн (квиток було куплено ще в Україні). Прибуття у м. Чернігів, вартість квитка 160 грн.
 • 15.07.2019 – подано авансовий звіт (курс НБУ 30,9721 грн/євро).

Бухгалтерські проведення матимуть наступний вигляд.

Господарська операція

Дт

Кт

Сума,

грн

Сума,

євро

Видача авансу на відрядження 01.07.2019

1

Видача авансу в гривні на зарплатну картку працівника

372

311

26500,00

2

Видача авансу у євро готівкою з каси (=29,7643×2000€)

372

302

59528,60

2000,00

На дату подачі авансового звіту 15.07.2019

3

Перецінено заборгованість через зміну курсу НБУ та відображена курсова різниця, так як сума витрат < сума авансу (=(30,9721 – 29,7643)×2000€)

372

714

2415,60

4

Списана вартість проїзду в межах України (=2×160)

93

372

320,00

5

Відображені витрати на готель (=30,9721×1500€)

93

372

46458,15

1500,00

6

Списана вартість авіаперельоту (=12500 + 13500)

93

372

26000,00

7

Списана сума добових (=3×30,9721×70€)

93

372

6504,14

210,00

8

Повернення працівником грошей у гривні в касу (=26500 – 26000 – 320)

301

372

180,00

9

Повернення працівником грошей у євро в касу (290€= 2000€ – 1500€ – 210€; 30,9721×290€)

302

372

8981,91

290,00

 

Якщо видача авансу відбувається з використанням корпоративної платіжної картки, то тоді бухгалтерські проведення матимуть  вигляд:

Господарська операція

Дт

Кт

Сума,

грн

Сума,

євро

5.1

Оплата відрядженим працівником послуг готелю корпоративною валютною карткою (=1500×29,7643€)

372

333

44646,45

1500,00

5.2

Кошти списані з валютного карткового рахунку

333

314

44646,45

1500,00

 

У ситуації, якщо валютного авансу не вистачило, то бухгалтерські проведення матимуть вигляд (авансу видали тільки 1700 євро; не вистачає: 1700€–210€–1500€ = -10€):

Господарська операція

Дт

Кт

Сума,

грн

Сума,

євро

Видача авансу на відрядження 01.07.2019

1

Видача авансу в гривні на зарплатну картку працівника

372

311

26500,00

2

Видача авансу у євро готівкою з каси (=29,7643×1700€)

372

302

50599,31

1700,00

На дату подачі авансового звіту 15.07.2019(сума витрат > суми авансу)

3

Списана вартість проїзду в межах України (=2×160)

93

372

320,00

4

Відображені витрати на готель (=29,7643×1500€)

93

372

44646,45

1500,00

5

Списана вартість авіаперельоту (=12500 + 13500)

93

372

26000,00

6

Списана сума добових (=3×29,7643×70€)

93

372

6250,50

210,00

7

Повернення працівником грошей у гривні в касу (=26500 – 26000 – 320)

301

372

180,00

Виплата боргу працівнику 16.07.2019  (після затвердження звіту), курс НБУ 30,98 грн/євро

8

Відображена збиток від переоцінки суми заборгованості (=(30,98–29,7643)×10€)

949

372

12,16

9

Перерахована сума боргу в гривнях на зарплатну картку працівника (=30,98×10€)

372

311

309,80

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Найцікавіше — далі!

Дочитайте до кінця, щоб не випустити нюансів, які важливі саме для Вас

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини