Головбух

Чи дотягувати ЄСВ до мінімального розміру в останньому місяці декретної відпустки

  • 11 липня 2018
  • 783
керівник експертної групи МСFR Головбух

З червня працівниця у декретній відпустці (з 18.06 до 21.10). Сума декретних, що припадає на останній місяць, менша мінзарплати. Чи дотягувати ЄСВ до мінімального розміру? Якщо так, то в якому місяці це зробити: у звіті за червень чи за жовтень?

Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої на місяць, за який нараховано дохід, суму ЄСВ розраховуйте з мінзарплати (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Допомога по вагітності та пологах є базою для нарахування ЄСВ. Якщо зарплата працівниці з урахуванням допомоги по вагітності та пологах у підсумку за місяць виявилася менше розміру мінзарплати, ЄСВ заплатіть з мінімалки. А вже якщо дорівнює або більше — з фактичної виплати.

Декретні у схемах, таблицях і прикладах

Чи дотягувати ЄСВ до мінімального розміру в останньому місяці декретної відпустки
Іван ЛЕВАДСЬКИЙ експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Щоб розрахувати середню зарплату, заробіток працівниці за останніх 12 місяців роботи поділіть на календарні дні у розрахунковому періоді. Отриманий результат помножте на дні відпустки по вагітності та пологах — буде сума декретних. Але маєте ще врахувати мінімальне та максимальне обмеження

Для нарахування ЄСВ декретну виплату розбивають по місяцях — за кожен місяць перебування у відпустці. Однак при нарахуванні декретних бухгалтер не знаю, який дохід працівниця отримає в останній місяць декрету. На момент нарахування йому відомо лише частина доходу — декретні, що припадають на останній місяць. Їх бухгалтер і має вказати у таблиці 6 звіту з ЄСВ без жодних донарахувань ЄСВ до мінімальної бази.

Рішення про донарахування бухгалтер приймає тоді, коли знатиме кінцевий дохід за останній місяць, на який припала декретна відпустка (у нашій ситуації — звіт з ЄСВ за жовтень).

Маємо декілька продовжень ситуації:

  • після декрету працівниця йде у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку — скоріше за все працівниця не матиме в останньому місяці декретної відпустки інших доходів. Якщо на останній місяць декрету виплат припало менше, ніж мінзарплата, то зробіть доплату з ЄСВ;
  • якщо працівниця виходить на роботу — додайте декретну виплату та суму зарплати, нараховану в місяці виходу на роботу. Тільки якщо їх сума менша за мінзарплату — донарахуйте ЄСВ.

Отже, дотягнути ЄСВ до мінімального розміру в останньому місяці декрету потрібно. Однак зробіть це тоді, коли відома загальна сума доходу за такий місяць, тобто у звіті за жовтень.

Як отримати лікарняні від Фонду соцстраху

Чи дотягувати ЄСВ до мінімального розміру в останньому місяці декретної відпустки
Шарий Тараскерівник експертної групи MCFR Головбух
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що з 01.10.2018 почала діяти нова форма заяви розрахунку для лікарняних. Покроково і з прикладами про те: • що нового в порядку отримання фінансування; • як рахувати страховий стаж: за довідками ОК-5 та ОК-7 чи за новим додатком 9; • хто приймає рішення про призначення лікарняних та декретних підприємцям, членам фермерських господарств, особам, які провадять незалежну профдіяльність; • як заповнити заяву-розрахунок; • в які строки виплатити кошти; • що Фонд соцстраху перевірить у заявці на фінансування; • як звітувати за отримані кошти

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл