text
Головбух

Чи дотягувати ЄСВ до мінімального розміру в останньому місяці декретної відпустки

  • 11 липня 2018
  • 477
керівник експертної групи МСFR Головбух

З червня працівниця у декретній відпустці (з 18.06 до 21.10). Сума декретних, що припадає на останній місяць, менша мінзарплати. Чи дотягувати ЄСВ до мінімального розміру? Якщо так, то в якому місяці це зробити: у звіті за червень чи за жовтень?

Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої на місяць, за який нараховано дохід, суму ЄСВ розраховуйте з мінзарплати (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Допомога по вагітності та пологах є базою для нарахування ЄСВ. Якщо зарплата працівниці з урахуванням допомоги по вагітності та пологах у підсумку за місяць виявилася менше розміру мінзарплати, ЄСВ заплатіть з мінімалки. А вже якщо дорівнює або більше — з фактичної виплати.

Декретні у схемах, таблицях і прикладах

Чи дотягувати ЄСВ до мінімального розміру в останньому місяці декретної відпустки
Іван ЛЕВАДСЬКИЙ експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Щоб розрахувати середню зарплату, заробіток працівниці за останніх 12 місяців роботи поділіть на календарні дні у розрахунковому періоді. Отриманий результат помножте на дні відпустки по вагітності та пологах — буде сума декретних. Але маєте ще врахувати мінімальне та максимальне обмеження

Для нарахування ЄСВ декретну виплату розбивають по місяцях — за кожен місяць перебування у відпустці. Однак при нарахуванні декретних бухгалтер не знаю, який дохід працівниця отримає в останній місяць декрету. На момент нарахування йому відомо лише частина доходу — декретні, що припадають на останній місяць. Їх бухгалтер і має вказати у таблиці 6 звіту з ЄСВ без жодних донарахувань ЄСВ до мінімальної бази.

Рішення про донарахування бухгалтер приймає тоді, коли знатиме кінцевий дохід за останній місяць, на який припала декретна відпустка (у нашій ситуації — звіт з ЄСВ за жовтень).

Маємо декілька продовжень ситуації:

  • після декрету працівниця йде у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку — скоріше за все працівниця не матиме в останньому місяці декретної відпустки інших доходів. Якщо на останній місяць декрету виплат припало менше, ніж мінзарплата, то зробіть доплату з ЄСВ;
  • якщо працівниця виходить на роботу — додайте декретну виплату та суму зарплати, нараховану в місяці виходу на роботу. Тільки якщо їх сума менша за мінзарплату — донарахуйте ЄСВ.

Отже, дотягнути ЄСВ до мінімального розміру в останньому місяці декрету потрібно. Однак зробіть це тоді, коли відома загальна сума доходу за такий місяць, тобто у звіті за жовтень.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль