Головбух

Списали безнадійну заборгованість у покупця: зменшувати податковий кредит чи нараховувати зобов’язання

  • 6 липня 2018
  • 571
експерт MCFR Головбух

Донедавна покупець, списуючи безнадійну заборгованість, мусив зменшити сформований податковий кредит.

Робив це на підставі бухгалтерської довідки. Про це йшлося у листах податківців від 22.06.2017 № 773/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, від 29.08.2016 № 18609/6/99-99-15-03-02-15. У ЗІР також розміщено вказівку зменшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ у разі списання заборгованості (категорія 101.23).

 

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Але у листі ДФС від 14.06.2018 № 2620/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці вимагають уже не лише зменшувати податковий кредит за списаною заборгованістю, а й нараховувати податкові зобов’язання за нормами пункту 198.5 Податкового кодексу України (ПК). Тож визначимося, коли платникові доведеться зменшувати податковий кредит, а коли нараховувати податкові зобов’язання.

Податківці розрізняють періоди, в яких покупець сформував податковий кредит. Датою відліку стало 01.07.2015, тобто дата, з якої у звичному режимі запрацювала Система електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ). За висновками податківців, якщо покупець списує безнадійну заборгованість, на яку податкову накладну склали до 01.07.2015, він зменшує податковий кредит на підставі бухгалтерської довідки. А от списуючи заборгованість, податкову накладну на яку склали після 01.07.2015, доведеться нарахувати податкові зобов’язання за нормами пункту 198.5 ПК.

Реєстраційну суму в СЕА ПДВ обчислюють на підставі зареєстрованих на платника ПДВ з 01.07.2015 податкових накладних і розрахунків коригування податкової накладної. Коригування податкового кредиту на підставі бухгалтерської довідки ніяк не впливає на розмір реєстраційної суми. Податківці бажають, аби покупець, коли списує заборгованість, на яку склали податкову накладну після 01.07.2015, не лише знівелював податковий кредит за нею, а й зменшив реєстраційну суму. Іншого способу зменшити реєстраційну суму, аніж нарахувати податкові зобов’язання за нормами пункту 198.5 ПК, податківці не знайшли.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Списали безнадійну заборгованість у покупця: зменшувати податковий кредит чи нараховувати зобов’язання
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл