text
Головбух

Видатковий касовий ордер 2018

  • 20 червня 2018
  • 12339

У 2018 році запровадили нові форми первинних документів, користування старими формами бланків, зокрема бланком видаткового касового ордера, загрожує штрафом через невизнання операції з видачі готівки

Видатковий касовий ордер - це документ (п. 26 розділу ІІІ Порядку № 148), який використовується для оформлення видачі готівки з каси, у т.ч. при внесенні готівки в банк, видачі готівки на відрядження, виплати зарплати чи оплати отриманої продукції. Його приклад та порядок заповнення основних реквізитів наведено нижче. Також вкінці статті ви знайдете бланк видаткового касового ордеру.

Як заповнити видатковий касовий ордер

Реквізит

Порядок заповнення реквізитів

Видатковий касовий ордер від

Запишіть дату складання документа. Вона має збігатися із датою видачі грошових коштів і відповідати даті у Журналі

Дата складання

Номер документа

Проставте номер згідно із записом у Журналі

Кореспондуючий рахунок, субрахунок

Зазначте номер рахунку, з дебетом якого кореспондує рахунок 301, наприклад 311, 372, 661, 685 тощо

Видати

Зазначте ПІБ особи, яка отримує кошти. Додатково можете зазначити ПІБ особи, якій доручили видати кошти за довіреністю через те, що одержувач не може отримати їх особисто

Підстава

Зазначаємо підставу для видачі коштів. Нею може бути, наприклад, наказ про виплату матеріальної допомоги, наказ про відрядження тощо.

Сума

Зазначте суму фактично виданих коштів (гривні — словами, копійки — цифрами)

Додаток

Перераховуються документи, які додаються до касового ордера, на підставі яких видається готівка, наприклад, наказ про відрядження чи видачу матдопомоги. Також може зазначатися довіреність.

Керівник

Документ підписує керівник. Якщо він уже підписав інші дозвільні документи (зробив дозвільний підпис), підписувати власне видатковий касовий ордер йому не обов’язково (п. 26 Положення № 148). Проте, не забудьте зазначити цей документ у полі «Додаток». Керівник також може передати право підпису іншій посадовій особі

Головний бухгалтер

Документ підписує головний бухгалтер або уповноважена керівником особа

Одержав

Реквізит заповнює одержувач коштів, куди вписує отриману суму прописом. Якщо документ оформляється на загальну суму касових операцій, наприклад, здачу готівки в банк чи її видачу за видатковими відомостями, то даний реквізит не заповнюється (п. 32 розділу ІІІ Положення № 148).

Підпис одержувача

Тут ставить підпис одержувач грошових коштів. Відсутність підпису загрожує штрафом за перевищення ліміту готівки в касі.

За (найменування, номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача)

Заповнює касир: записує назву документа (паспорт або документ, що його замінює), номер, ким і коли виданий (п. 27 Положення № 148). Якщо отримувач коштів — довірена особа, зазначте його документи

Видав касир

Підпис касира чи особи, яка виконує його обов’язки, із зазначенням прізвища та ініціалів

Видатковий касовий ордер ЗРАЗОК:

Видатковий касовий ордер 2018

Видатковий касовий ордер БЛАНК:

Видатковий касовий ордер 2018

Видатковий касовий ордер 2018

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах