text
Головбух

Прибутковий касовий ордер 2018

  • 21 червня 2018
  • 8423

Кожну розрахункову операцію підтверджують розрахунковим документом. Один із них — прибутковий касовий ордер. Усі підприємства, що проводять розрахунки, за будь-якої організаційно-правової форми та системи оподаткування, оформлюють прибутковий касовий ордер. Щоб уникнути штрафів від органів контролю, важливо правильно їх заповнювати.

Порядок заповнення прибуткового касового ордера

Реквізит

Порядок заповнення реквізитів

Прибутковий касовий ордер №

Проставте номер документа згідно із записом у Журналі реєстрації прибуткових та видаткових касових ордерів (далі — Журнал). Нумеруйте прибуткові та видаткові касові ордери поспіль, щоб уникнути повторів, або через дріб. Наскрізну нумерацію продовжуйте, навіть якщо протягом року закінчилася касова книга (ЗІР, категорія 109.10)

Дата

Зазначте дату приймання готівки до каси. Вона має відповідати даті в Журналі. Приймати готівку за касовими ордерами можна лише в той день, коли їх склали

Кореспондуючий рахунок, субрахунок

Зазначте номер відповідного рахунку (субрахунку), що кореспондує за кредитом із дебетом рахунку 301 «Готівка в національній валюті». Наприклад, 311, 361, 372 тощо

Код аналітичного рахунку

Заповнюйте лише тоді, коли ведете відповідну аналітику за кореспондуючими субрахунками використовуєте в обліку внутрішню систему кодування цільового призначення коштів. Зазвичай ці клітинки залишають порожніми

Код цільового призначення

Сума

Впишіть фактично отриману суму коштів: гривні — словами, копійки — цифрами. Якщо підприємство є платником ПДВ, зазначте тут суму з ПДВ (ЗІР, категорія 109.15).

Сума цифрами

Впишіть цифрами суму готівки, що надійшла (у гривні з копійками)

Прийнято від

Наведіть інформацію про особу, від якої прийняли готівку. Цей реквізит не заповнюйте, якщо складаєте прибутковий касовий ордер на загальну суму операцій, що провело підприємство. Наприклад, у разі отримання готівки в банку (п. 32 Положення № 148лист НБУ від 14.09.2016 № 50-0004/77077)

Підстава

Зазначте підставу для оприбуткування коштів (джерело походження). Наприклад, оприбуткування виторгу, надання послуг згідно з договором, повернення коштів після відрядження, наказ керівника, надходження готівки з банку тощо. Якщо оформлюєте надходження готівки з банку, також зазначте номер і дату чека

Додатки

Запишіть документи, які додаєте до прибуткового касового ордера і які є підставою внести готівку до каси. Наприклад, накладна, звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, акт виконаних робіт/наданих послуг тощо

Головний бухгалтер

Підписує головний бухгалтер або уповноважена керівником особа (п. 25 Положення № 148). Підписуйте лише власноруч, жодних факсиміле (ЗІР, категорія 109.15)

Одержав касир

Якщо у штатному розкладі немає посади касира, його обов’язки може виконувати інша особа за розпорядженням керівника. Це може бути й сам керівник, якщо на підприємстві немає інших працівників (лист НБУ від 14.02.2012 № 11/117/708-1645)

М. П.

Проставте відбиток печатки підприємства. Однак робити це не обов’язково. Печатку ставлять лише на квитанції до прибуткового ордера (!)

Прибутковий касовий ордер ЗРАЗОК :

Прибутковий касовий ордер 2018

Прибутковий касовий ордер БЛАНК:

Прибутковий касовий ордер 2018

Скачати

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!