Головбух

Чи може директор піти у відпустку, якщо на підприємстві немає інших працівників

  • 12 червня 2018
  • 1901
керівник експертної групи МСFR Головбух

Директор — єдиний працівник на підприємстві. Може він піти у щорічну відпустку чи потрібно призупинити діяльність підприємства на цей період?

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами будь-яких форми власності, виду діяльності та галузевої належності, а також ті, хто працює за трудовим договором у фізичної особи (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВРдалі — Закон про відпустки).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Тож навіть якщо у штаті підприємства лише один працівник — директор, цей факт не позбавляє його права на відпустку. Директор, як і будь-який інший найманий працівник підприємства, має право отримати щорічну основну відпустку повної тривалості (не менше ніж 24 календарних дні) за відпрацьований рік (ст. 6 Закону про відпустки).

Умови поділу щорічної відпустки «загальні», як і в решти найманих працівників, — безперервна частина відпустки не може бути меншою за 14 календарних днів (ст. 12 Закону про відпустки).

Особливі умови надання відпустки директору можете визначати в статуті або трудовому договорі (контракті), що уклали з директором. Але вони не мають порушувати норм Кодексу законів про працю України (КЗпП) та Закону про відпустки.

Надання відпустки оформте наказом або розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу (директора). Хоча не буде помилкою, якщо такий наказ директор оформить «сам на себе». Але в такому разі все одно його потрібно узгодити із власником (засновником) підприємства.

Керівник підприємства є виконавчим органом управління юридичної особи, що діє на підставі статуту і повноваження його припиняються у спосіб, визначений у статуті.

Мінсоцполітики додає, що в період відпустки керівник не може виконувати посадових обов’язків, позаяк відпустка є формою відпочинку, яку гарантують усім працівникам (лист від 17.10.2016 № 376/06/186-16).

Не вскочте в грошову халепу, рахуючи зарплату!

Чи може директор піти у відпустку, якщо на підприємстві немає інших працівників
Ірина Чигирголовний редактор комерційних видань MCFR: Головбух
Не помиляється той, хто нічого не робить. Позаяк бухгалтери не належать до когорти лінивців, то й помилки для них — не рідкість. Як бути, якщо працівнику помилково виплатили зайву суму відпускних —

Призупинити діяльність підприємства на період відпустки директора юридично неможливо. Зауважимо, що відкликати з відпустки директора можна у випадках, визначених статтею 79 КЗпП.

Якщо в період відпустки директора необхідно підписувати внутрішні документи/звітність, оптимальний варіант — прийняти на посаду директора іншу особу за строковим трудовим договором, яка виконуватиме функції директора і нестиме відповідальність за невиконання обов’язків. Як варіант, функції директора на період відпустки директора можна покласти на засновника.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Чи може директор піти у відпустку, якщо на підприємстві немає інших працівників
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних
Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл