Головбух

Як і коли заповнювати РК з причиною коригування «Зменшення обсягу при нульовій кількості»

  • 25 травня 2018
  • 459
керівник експертної групи «МЦФЕР: Головбух»

Як і за яких обставин заповнювати РК з причинами коригування «Зменшення обсягу при нульовій кількості» або «Зменшення кількості при нульовому обсягу»?

Причину коригування  до податкової накладної «Зменшення обсягу при нульовій кількості» зазначайте, щоб виправити неточності, які виникли через раніше подані розрахунки коригування (РК), у яких замість ціни зменшили кількість. Тобто таку причину застосовуйте лише за умови, що є сума (обсяг) постачання, а кількість при цьому нульова. І навпаки, якщо замість кількості відкоригували ціну (тобто коли помилково обнулили обсяг, але залишилася кількість), використовуйте причину коригування «Зменшення кількості при нульовому обсягу».

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

На відміну від РК із причиною коригування «Усунення неоднозначностей», коригування із цими двома причинами робіть одним рядком. Нових рядків податкової накладної у такому РК не додавайте.

Зважте на особливості заповнення РК із цими двома причинами. Так, якщо зменшився обсяг при нульовій кількості, зазначте у графі 13 зі знаком «–» обсяг постачання, що залишився в результаті попереднього коригування. Значення показників у графах 7 і 8 дорівнюватимуть «0» (тобто графи 7, 8 не заповнюйте). Такий РК передбачає лише один рядок на зменшення обсягу (Приклад 2). Новий рядок із правильною кількістю не додавайте.

Сюрприз від Мінфіну: нова податкова накладна

Як і коли заповнювати РК з причиною коригування «Зменшення обсягу при нульовій кількості»
Наталія Товченикексперт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Спокій бухгалтерам лише сниться. А тим, хто має справу з ПДВ, — й поготів. Ось і жовтень «потішив» подаруночком: оновленими формами податкової накладної та розрахунку коригування. Тож чим вони відрізняються від попередніх і з якої дати їх застосовувати?

Приклад: Якщо зменшилася кількість при нульовому обсягу, зазначте у графі 7 зі знаком «–» кількість, що залишилася в результаті попереднього коригування. Значення показників у графах 8, 13 дорівнюватимуть «0» (тобто графи 8, 13 не заповнюйте).

В яких випадках застосовувати цю причину, незрозуміло. Наразі немає податкових роз’яснень щодо її практичного застосування. Перше, що спадає на думку, — некоректне відображення в РК повернення товару. Тобто коли коригування кількості відобразили у графі 10 замість графи 7, а ціну — зі знаком «–» у графі 9. У результаті такого коригування обсяг постачання, зазначений у графі 13 зі знаком «–», обнулив обсяг постачання, зазначений у ПН, а вся кількість залишилася в пам’яті програмного забезпечення. Сподіваємося, що ДФС невдовзі пояснить, навіщо складати виправляючий РК, коли коригувати вже нічого.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Як і коли заповнювати РК з причиною коригування «Зменшення обсягу при нульовій кількості»
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних
Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл