Головбух

Чи надавати податківцям калькуляційні документи на підтвердження витрат

  • 25 травня 2018
  • 1908
керівник експертної групи МСFR Головбух

Підприємство виробляє обладнання. Додатково надає послуги з його монтажу та налаштування. Відвантажує обладнання за видатковими накладними та актами на роботи. Фіксованої ціни на товари немає. Чи мають право податківці під час перевірки запросити калькуляцію продукції?

Перелік і склад статей калькулювання виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) встановлює підприємство (п. 11 П(С)БО 16 «Витрати»). Для бухобліку їх можна прописати в наказі про облікову політику підприємства. Це не обов’язково мають бути калькуляційні відомості (картки, розрахунки тощо).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Щоб під час перевірки обгрунтувати правильність відображення витрат в обліку, підприємство має підтвердити їх первинними документами. Калькуляційна документація за своїм призначенням не відповідає ознакам первинного документа, адже не фіксує будь-яку господарську операцію, розпорядження або дозвіл на проведення господарської операції (лист Мінфіну від 15.02.2013 № 31-08410-07/23-357/246). Водночас радимо, щоб облікова політика містила перелік і склад статей калькулювання. Це потрібно, щоб дотримати норми п. 11 П(С)БО 16.

Отже, щоб обгрунтувати понесені витрати під час перевірки, достатньо пред’явити:

Раніше ДФС вимагала від підприємства під час перевірки пред’явити саме калькуляцію собівартості (лист ДПС від 29.03.2013 № 1870/А/22-2314). Нині наведене роз’яснення не актуальне, а нові роз’яснення контролерів не підтверджують таку позицію.

ОСНОВНІ ЗАСОБИ: проблемні питання та їх розв’язок

Чи надавати податківцям калькуляційні документи на підтвердження витрат
МОРОЗОВСЬКА Галина експерт з питань обліку та оподаткування
Роз’яснення контролерів і судова практика з таких питань: • до якої групи основних засобів у бухгалтерському і податковому обліку віднести холодильник, мікрохвильову піч, пилосос; • чи включають витрати на страхування об’єкта до його первісної вартості; • витрати на ремонт придбаного основного засобу до введення його в експлуатацію збільшують первісну вартість; • чи виникають у податковому обліку різниці за амортизацією МНМА; • як встановити вартість оприбуткування; • чи можна їх амортизувати; • ліквідаційна вартість: чи обов’язково її встановлювати; • чи призупиняють амортизацію на період ремонту; • чи обов’язково дооцінювати об’єкт основних засобів, якщо його залишкова вартість — 0 грн; • чи списувати з балансу повністю замортизовані основні засоби

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл