text
Головбух

Чи надавати податківцям калькуляційні документи на підтвердження витрат

  • 25 травня 2018
  • 1884
керівник експертної групи МСFR Головбух

Підприємство виробляє обладнання. Додатково надає послуги з його монтажу та налаштування. Відвантажує обладнання за видатковими накладними та актами на роботи. Фіксованої ціни на товари немає. Чи мають право податківці під час перевірки запросити калькуляцію продукції?

Перелік і склад статей калькулювання виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) встановлює підприємство (п. 11 П(С)БО 16 «Витрати»). Для бухобліку їх можна прописати в наказі про облікову політику підприємства. Це не обов’язково мають бути калькуляційні відомості (картки, розрахунки тощо).

Щоб під час перевірки обгрунтувати правильність відображення витрат в обліку, підприємство має підтвердити їх первинними документами. Калькуляційна документація за своїм призначенням не відповідає ознакам первинного документа, адже не фіксує будь-яку господарську операцію, розпорядження або дозвіл на проведення господарської операції (лист Мінфіну від 15.02.2013 № 31-08410-07/23-357/246). Водночас радимо, щоб облікова політика містила перелік і склад статей калькулювання. Це потрібно, щоб дотримати норми п. 11 П(С)БО 16.

Отже, щоб обгрунтувати понесені витрати під час перевірки, достатньо пред’явити:

Раніше ДФС вимагала від підприємства під час перевірки пред’явити саме калькуляцію собівартості (лист ДПС від 29.03.2013 № 1870/А/22-2314). Нині наведене роз’яснення не актуальне, а нові роз’яснення контролерів не підтверджують таку позицію.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах