Головбух

Зміни до звітності з ПДВ: до інвентаризації ПН/РК готуйсь!

  • 17 травня 2018
  • 8589
експерт MCFR Головбух

Податкову декларацію з ПДВ знову змінили. Цього разу Мінфін оновив додатки 1, 5 і 9 до декларації. Аби заповнити оновлену форму декларації, платникам доведеться інвентаризувати податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені з 01.07.2015

Досконалості немає меж — цей принцип Мінфін знову й знову застосовує до податкової декларації з податку на додану вартість* (далі — Декларація). Адже її форму вкотре змінили відповідно до наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21» від 23.03.2018 № 381 (далі — Наказ № 381). То що ж змінили цього разу?

*Податкова декларація з податку на додану вартість, форму якої затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Оновлені додатки

Наказ № 381 вніс зміни до форми Декларації. Зокрема, у новій редакції виклали:

Зазнав змін і Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ**. У ньому з’явилися норми, що пояснюють особливості заповнення оновлених додатків 1 та 5.

** Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Сюрприз від Мінфіну: нова податкова накладна

Зміни до звітності з ПДВ: до інвентаризації ПН/РК готуйсь!
Наталія Товченикексперт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Спокій бухгалтерам лише сниться. А тим, хто має справу з ПДВ, — й поготів. Ось і жовтень «потішив» подаруночком: оновленими формами податкової накладної та розрахунку коригування. Тож чим вони відрізняються від попередніх і з якої дати їх застосовувати?

додаток 1

Додаток 1 доповнили двома новими таблицями. А саме:

  • Таблицею 1.1 — Відомості з таблиці 1 (Д1) (додаток 1) про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість;
  • Таблиця 1.2 — Відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість (крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1))**.

Як ви зрозуміли з назви цих таблиць, до них потрібно вносити відомості про розрахунки коригування на збільшення податкових зобов’язань, не зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). У таблиці 1.1 додатка 1 зазначатимете дані про незареєстровані розрахунки коригування звітного періоду. Заповнюватимете таблицю 1.1, коли коригуватимете податкові зобов’язання у зв’язку зі збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації.

Таблицю 1.2 додатка 1 заповните один раз (відповідно до примітки **) за звітний (податковий) період, за який вперше подаватимете Декларацію за оновленою формою. Для цього доведеться провести інвентаризацію всіх розрахунків коригування, складених із 01.07.2015, та виявити не зареєстровані у ЄРПН.

Як скористатися пільгою з ПДВ, якщо продаємо імпортну програмну продукцію. Чи потрібно розмитнювати програмну продукцію та реєструвати податкову накладну?

додаток 5

Додаток 5 аналогічно доповнили новими таблицями, до яких вноситимете відомості про складені та не зареєстровані у ЄРПН податкові накладні:

  • Таблиця 1.1 — Відомості з таблиці 1 (Д5) (додаток 5) про включені суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, до суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період;
  • Таблиця 1.2 — Відомості про суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість (крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5)), включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди**.

До таблиці 1.1 додатка 5 доведеться вносити дані про незареєстровані податкові накладні звітного періоду. Заповнюватимете таблицю 1.1, коли формуватимете суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання Декларації.

Таблицю 1.2 додатка 5 також заповните один раз (відповідно до примітки **) за звітний (податковий) період, за який вперше подаватимете Декларацію за оновленою формою. Для цього проведіть інвентаризацію всіх податкових накладних, складених із 01.07.2015, і виявіть такі, що не зареєстровані у ЄРПН.

додаток 9

Додаток 9 фактично привели у відповідність до законодавчих норм. Адже із 01.01.2018 сільгосппідприємства обчислюють дотацію за обсягом податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами сільгоспдіяльності, що розрахували на підставі зареєстрованих за відповідний звітний період податкових накладних. Для порівняння: у 2017 році за основу для обчислення дотації брали позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду.

В оновленій таблиці 1 додатка 9 сільгосппідприємства зазначатимуть обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 16-1.3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 № 1877-IV. Обсяг податкових зобов’язань обчислюватимуть за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Зміни до звітності з ПДВ: до інвентаризації ПН/РК готуйсь!
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Перший звітний період

Наказ № 381 набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Станом на 03.05.2018 його ще не опублікували.

За нормами пункту 46.6 Податкового кодексу України (ПК) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому їх оприлюднили, залишаються чинними попередні форми декларацій (розрахунків).

Якщо Наказ № 381 опублікують у травні, платники ПДВ, що застосовують звітний період — місяць, уперше подаватимуть оновлену форму Декларації, звітуючи за червень 2018 року. Платники ПДВ, що застосовують звітний період — квартал, подаватимуть оновлену форму Декларації для звітування за ІІІ квартал 2018 року.

Утім, податківці можуть визначити інший звітний період, за який платникам доведеться вперше подавати оновлену форму Декларації. Усе залежить від того, на яку дату податківці бажають провести звіряння не зареєстрованих у ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування. Тож зачекаємо пояснень податківців...

Податкова накладна бланк

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл