Головбух

Бухгалтерський облік ремонту автомобіля

  • 11 травня 2018
  • 2242

У статті про бухгалтерський облік ремонту автомобіля у разі, якщо службовий автомобіль зазнав аварії і підприємство на власні кошти зробило ремонт. Винуватцем аварії суд визнав фізичну особу — не працівника підприємства, і зобов’язав винну особу відшкодувати суму ремонту. Коли потрібно визнавати дохід? Як відобразити операцію в бухобліку?

Підприємство відремонтувало автомобіль власним коштом. На підставі акта виконаних робіт включіть вартість ремонту до витрат поточного періоду. Такі витрати рекомендуємо відображати за тією самою статтею, що й нарахована амортизація на автомобіль, який ремонтували.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Дохід визнавайте під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що обумовлює збільшення власного капіталу (за винятком збільшення капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінку доходу можна достовірно визначити. Рішення суду є підставою відобразити такі доходи на момент їх нарахування (тобто на дату набрання рішенням суду законної сили), адже в цей момент можна говорити вже про збільшення активу у вигляді дебіторської заборгованості винної особи з відшкодування завданих збитків (п. 5 П(С)БО 15 «Доходи»). Такий дохід можна відобразити на субрахунку 746 «Інші доходи».

Приклад: 

Бухгалтерський облік ремонту автомобіля​, який зазнав ДТП

Автомобіль, який зазнав аварії, використовували для адміністративних потреб. Ремонт коштував підприємству 36 000,00 грн (у т. ч. ПДВ — 600 грн). Винна особа відшкодувала витрати на ремонт автомобіля на підставі рішення суду.


з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Д-т

К-т

Сума,
грн

1

Відображено витрати на ремонт автомобіля на підставі акта виконаних робіт

92

631

30 000

2

Відображено право на податковий кредит із ПДВ

6442

631

6000

3

Нараховано суму податкового кредиту з ПДВ згідно із зареєстрованою в ЄРПН податковою накладною

6442

641/пдв

6000

4

Підприємство оплатило ремонт автомобіля

631

311

36 000

5

Нараховано дохід на суму відшкодування на підставі рішення суду

375

746

36 000

6

Отримано компенсацію збитків згідно з рішенням суду

311

375

36 000

Сюрприз від Мінфіну: нова податкова накладна

Бухгалтерський облік ремонту автомобіля
Наталія Товченикексперт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Спокій бухгалтерам лише сниться. А тим, хто має справу з ПДВ, — й поготів. Ось і жовтень «потішив» подаруночком: оновленими формами податкової накладної та розрахунку коригування. Тож чим вони відрізняються від попередніх і з якої дати їх застосовувати?

Інвентаризація: обов’язок чи спосіб зберегти майно підприємства

Бухгалтерський облік ремонту автомобіля
СЕРДЮК Оленаексперт МСFR Головбух, канд. екон. наук
Бухгалтер, як детектив, перед інвентаризацією шукає помилки в обліку основних засобів і виправляє їх. З нашим фахівцем зробите це швидко та безболісно для фінансів вашої компанії. Поспішіть отримати готові рішення 10-ти проблемних ситуацій щодо роботи з ОЗ: • що і коли інвентаризувати; • як бути, якщо провести інвентаризацію вимагають податківці; • якщо не провести інвентаризацію: які ризики для підприємства і для головбуха; • яка процедура інвентаризації; • як інвентаризувати активи і заборгованість; • як обліковувати лишки і нестачі; • як оцінювати розмір збитків і стягувати матеріальну шкоду; • чи коригувати фінрезультат через нестачі

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл