Головбух

Довіреність на отримання ТМЦ: чи зазначати реквізити контрагента?

  • 11 травня 2018
  • 3975
головний редактор системи «Expertus: Головбух»

Довіреність на отримання ТМЦ не має адресата, чи можна відвантажувати товари клієнтові? Йдеться про довіреність, якою фірма уповноважила свого працівника отримувати товарно-матеріальні цінності від усіх державних та іншої форм власності підприємств.

Можна. Адже за законом зазначати підприємство-продавця (постачальника) у довіреності не обов’язково. Обгрунтуємо.

Зазначати реквізити (найменування) конкретного контрагента було необхідно у типовій формі довіреності № М-2, затвердженій наказом Мінфіну від 16.05.1996 № 99. Але з 01.01.2015 зазначений наказ, як і затверджена ним форма, скасовані. Починаючи з цієї дати суб’єкти господарювання вже не зобов’язані оформлювати довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) на кожне окреме постачання, а також зазначати у ній конкретного постачальника, від якого отримують ТМЦ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Із 01.01.2015 стосовно видачі та використання довіреностей потрібно орієнтуватися на загальні норми Цивільного кодексу України (ЦК). Тобто довіреність на отримання ТМЦ складайте у довільній формі. Головне, щоб вона відповідала вимогам цивільного законодавства.

Згідно із частиною третьою статті 244 ЦК довіреність — це письмовий документ, що одна особа видає іншій особі для представництва перед третіми особами.

Зважаючи на вимоги ЦК (ст. 244-250) у такій довіреності пропишіть:

  • місце і дату її складання (підписання). Довіреність на отримання ТМЦ, у якій не зазначено дату видачі, є нікчемною;
  • дані довірителя. Якщо довіреність на отримання ТМЦ видають від імені юридичної особи, зазначте в ній дані підприємства, а також особу чи орган, які уповноважені видавати таку довіреність (це може бути директор, що діє на підставі статуту);
  • дані уповноваженого представника: прізвище, ім’я, по батькові, підпис, паспортні дані, місце реєстрації, за потреби — посаду, яку він обіймає;
  • повноваження. Опишіть їх максимально докладно і конкретно. Невизначені фрази на кшталт «має інші повноваження» або «має право запровадити інші дії» у довіреності ліпше не застосовуйте. Представник у своїх діях не має права виходити за межі повноважень, визначених у довіреності. Правочин, що його представник вчинив із перевищенням повноважень, вважатимуть нікчемним, якщо згодом довіритель не схвалить таку угоду.

Ні дня без ТМЦ: як оприбутковувати

Довіреність на отримання ТМЦ: чи зазначати реквізити контрагента?
Віктор Онищенкоексперт з обліку та оподаткування, м. Чернігів
Оприбуткування товарно-матеріальних цінностей — справа буденна для бухгалтера. Але й під час цієї звичайної господарської операції можуть виникати нестандартні ситуації, що потребують відповідей на різні облікові запитання. Як розподілити транспортно-заготівельні витрати? Чи включати ту чи ту витрату до первісної вартості запасів? Чи відносити нестачу до первісної вартості ТМЦ? У статті "Оприбуткування ТМЦ на підприємстві." Ми розглянули надходження ТМЦ з усіх, навіть не надто зручних облікових ракурсів. І тоді усі ТМЦ-спірності не створюватимуть «дірок» у бухгалтерії, а вам дискомфорту.

Довіреність на отримання ТМЦ - бланк

Чи обов’язково у довіреності на отримання ТМЦ зазначати реквізити контрагента

Чи обов’язково у довіреності на отримання ТМЦ зазначати реквізити контрагента

Довіреність на отримання ТМЦ - зразок: 

Чи обов’язково у довіреності на отримання ТМЦ зазначати реквізити контрагента

Чи обов’язково у довіреності на отримання ТМЦ зазначати реквізити контрагента

Зазвичай у довіреності зазначають строк її дії. Якщо такий строк не встановлений, довіреність зберігає силу до припинення її дії (ч. 1 ст. 247 ЦК).

УВАГА:

довіреність, що посвідчує повноваження представника на отримання ТМЦ, має містити підпис такого представника, посвідчений особою, яка таку довіреність видає.

Наразі чинне законодавство не передбачає серед невід’ємних реквізитів довіреності (у т. ч. складеної на одержання ТМЦ) обов’язково надавати відомості про конкретного постачальника товару. Якщо у довіреності у повному обсязі зазначили дані підприємства, що її видало, повноваження представника й інші обов’язкові реквізити (перелічені вище), за такою довіреністю представник цілком має право отримувати товар у будь-якого постачальника підприємства (якщо найменування конкретного постачальника не зазначено). Тобто, це буде не разова, а спеціальна довіреність на вчинення певних дій (отримання товару) протягом певного строку.

Якщо йдеться про разову довіреність на отримання ТМЦ, у ній усе ж доцільно зазначити конкретного контрагента. Це убезпечить як продавця, так і покупця від податкових (приміром, невизнання госпоперації) та господарських ризиків.

Інвентаризація: обов’язок чи спосіб зберегти майно підприємства

Довіреність на отримання ТМЦ: чи зазначати реквізити контрагента?
СЕРДЮК Оленаексперт МСFR Головбух, канд. екон. наук
Бухгалтер, як детектив, перед інвентаризацією шукає помилки в обліку основних засобів і виправляє їх. З нашим фахівцем зробите це швидко та безболісно для фінансів вашої компанії. Поспішіть отримати готові рішення 10-ти проблемних ситуацій щодо роботи з ОЗ: • що і коли інвентаризувати; • як бути, якщо провести інвентаризацію вимагають податківці; • якщо не провести інвентаризацію: які ризики для підприємства і для головбуха; • яка процедура інвентаризації; • як інвентаризувати активи і заборгованість; • як обліковувати лишки і нестачі; • як оцінювати розмір збитків і стягувати матеріальну шкоду; • чи коригувати фінрезультат через нестачі

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл