Головбух

Оподаткування продажу автомобіля підприємцем

  • 3 травня 2018
  • 692
експерт МЦФЕР: Головбух

Чи має ФОП при продажу вантажного автомобіля ФОП оподаткувати дохід ПДФО 5% від продажної вартості?

Підприємець не має оподатковувати отриманий дохід. Податок буде утримано з доходу фізособи. Адже саме вона отримує дохід, оскільки вантажний автомобіль належав їй, як фізособі.

У такому випадку якщо покупцем виступає юридична особа чи приватний підприємець, то саме він буде податковим агентом і має утримати ПДФО та військовий збір, а також подати розрахунок форми № 1ДФ (п. 173.3 Податкового кодексу України).

У разі продажу автомобіля за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи — підприємця або укладення та оформлення договорів відчуження транспортних засобів у присутності посадових осіб органів, які здійснюють реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів, такий посередник або відповідний орган виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку. Покупець під час укладання договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна.

Якщо покупцем буде фізична особа, тоді продавець має самостійно відобразити отриманий дохід у річній декларації та сплатити відповідну суму ПДФО та військового збору (п. 168.2.1 ПК).

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Оподаткування продажу автомобіля підприємцем
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл