Головбух

Як заповнити податкову декларацію платника єдиного податку - зразок заповнення

  • 25 квітня 2018
  • 9210
бухгалтер, кандидат економічних наук, м. Чернігів

Облік на спрощеній системі простий, декларація також не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. В цій консультації про складання декларації для єдиноподатників – фізосіб.

Форма декларації платника єдиного податку

Як заповнювати податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи. Цікавим є те, що форма декларація для платників єдиного податку (ЄП) для всіх груп однакова. Різниця між різними групами полягає тільки в розділах, які треба заповнити. Податкова декларація платника єдиного податку подається за формою, яка затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578 (зі змінами за наказом Мінфіну від 17.03.2017 р. № 369).

Податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця СКАЧАТИ БЛАНК:

Податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця

Податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Строки подачі та звітні періоди для платника єдиного податку

Коли подавати декларацію та сплачувати податок наведено у таблиці нижче.

Критерії

Групи ЄП для ФОП

1

2

3

тільки ФОП

тільки ФОП

ФОП і юрособи

Сума податку

у 2018 р.

176,20 грн/

місяць

744,60 грн/

місяць

3% доходу (платник ПДВ)

 5% доходу (неплатник ПДВ)

Коли платити

Авансом не пізніше 20-го числа (включно) поточного місяця

Раз у квартал протягом 50 кал. днів після кінця кварталу

Звітний період

Рік*

Квартал

Строк подачі декларації

60 кал. днів після кінця року

40 кал. днів після кінця кварталу

*існують винятки, коли звітним періодом стає квартал: ФОП перевищує граничний обсяг доходу за даними Книги обліку доходів; ФОП приймає рішення про перехід у 3 групу; ФОП відмовляється від спрощеної системи та переходить на загальну.

Якщо останній день подачі декларації припадає на вихідний або святковий день, то тоді останнім днем строку подачі вважається операційний (банківський) день, що настає за цим вихідним або святковим днем (п. 49.20 ПКУ).

Нагадаємо, що, окрім основної ставки єдиного податку, до платників третьої групи — юридичних осіб у випадках, визначених у пункті 293.5 ПК, можуть застосовувати подвійну ставку єдиного податку.

За що покарають головбуха

Головбух — особа відповідальна. Це той, хто поряд з керівником у «разі чого» відповідає перед законом. Щоб у вас не було огріхів, за які доведеться розплачуватися, вчіться на чужих помилках

Як заповнити податкову декларацію платника єдиного податку

Усі платники ЄП заповнюють у декларації заголовну частину, розділи І та V, а також один з розділів, що відповідає їх групі – ІІ (для 1 групи), ІІІ (для 2 групи) чи ІV (для 3 групи). Розділ VI заповнюється у випадку виявлення помилки (при подачі уточнюючої декларації чи виправленні помилки за даними звітного (податкового) періоду).

Декларація заповнюється виключно на основі даних (наказ Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579):

Серед загальних правил заповнення декларації можна назвати:

  • якщо дані відсутні, то в електронній формі декларації рядок залишаємо порожнім (прочерк не ставимо), а в паперовій формі – в порожньому рядку ставимо прочерк;
  • заповнюємо українською мовою;
  • виправлення не допускаються взагалі;
  • заповнюємо показники декларації – у гривнях з копійками.

Якщо подається квартальна декларація, то доходи в квартальних деклараціях відображаються наростаючим підсумком (1 квартал, півріччя, 3 квартали, рік).

Якщо юридична особа — платник єдиного податку третьої групи у деклараціях за попередній звітний період занизила суму податкових зобов’язань, то важливо виправити такі помилки та самостійно розрахувати штраф і пеню.

Зразок заповнення податкової декларації платника єдиного податку рядок за рядком:

Зразок заповнення податкової декларації платника єдиного податку

Зразок заповнення податкової декларації платника єдиного податку

Вимушена зміна групи або перехід на загальну систему

У разі, якщо платник ЄП 1-2 групи перевищив у календарному кварталі граничний обсяг доходу для своєї групи, то він зобов’язаний (п. 293.8 ПКУ):

  • не пізніше 20-го числа місяця, що настає за календарним кварталом, у якому його дохід перевищив допустимий максимум, подати до органу ДФС заяву на перехід на 2 чи 3 групу ЄП;
  • застосувати до суми перевищення ставку 15% (ряд. 02 та ряд. 04 декларації);
  • подати декларацію платника ЄП у строки, які встановлені для квартального звітного періоду;
  • сплатити щомісячний авансовий внесок з ЄП за новою ставкою не пізніше 20-го числа першого місяця роботи в новій групі, якщо перехід був з 1 до 2 групи.

Якщо платник ЄП перевищив обсяг 5 млн грн, то не пізніше 20-го числа місяця, що настає за календарним кварталом, у якому сталося перевищення він повинен подати заяву на перехід на загальну систему оподаткування та подати квартальну декларацію.

Якщо порушення умов перебування на ЄП інше, ніж перевищення доходу, то заява на перехід на загальну систему має бути подана не пізніше 10 кал. днів до початку нового календарного року (1-2 група) або кварталу (3 група) (пп. 298.2.1 ПКУ).

Платники ЄП 1-2 групи у такому випадку річну декларацію мають подати у термін, визначений для квартальної декларації, тобто 40 кал. днів після кінця року (а не 60 кал днів, як звичайно). Перехід на загальну систему для них буде з нового року (для 3 групи – з нового кварталу) (пп. 298.2.3 ПКУ).

Заповнення декларації, якщо був перехід з групи в групу

Якщо відбувався перехід з групи в групу, то доходи, що оподатковуються за різними ставками, відображаються окремо, тобто по різних розділах декларації (пп. 296.5.3 ПКУ, пп. 296.5.4 ПКУ).

Інвентаризація: обов’язок чи спосіб зберегти майно підприємства

Як заповнити податкову декларацію платника єдиного податку - зразок заповнення
СЕРДЮК Оленаексперт МСFR Головбух, канд. екон. наук
Бухгалтер, як детектив, перед інвентаризацією шукає помилки в обліку основних засобів і виправляє їх. З нашим фахівцем зробите це швидко та безболісно для фінансів вашої компанії. Поспішіть отримати готові рішення 10-ти проблемних ситуацій щодо роботи з ОЗ: • що і коли інвентаризувати; • як бути, якщо провести інвентаризацію вимагають податківці; • якщо не провести інвентаризацію: які ризики для підприємства і для головбуха; • яка процедура інвентаризації; • як інвентаризувати активи і заборгованість; • як обліковувати лишки і нестачі; • як оцінювати розмір збитків і стягувати матеріальну шкоду; • чи коригувати фінрезультат через нестачі

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл