Головбух

Як обчислити відпускні, якщо за останній місяць розрахункового періоду немає зарплатних даних

  • 20 квітня 2018
  • 647
керівник експертної групи МСFR Головбух

Працівник йде у відпустку з 01.04.2018 року. Даних про зарплату за березень ще немає. Відпускні розрахували станом на 27 березня. Чи перераховувати відпускні після нарахування зарплати за березень?

Якщо середню заробітну плату розрахували перш ніж закрити зарплатні відомості, після проведення всіх нарахувань за останній місяць розрахункового періоду перерахуйте середню зарплату. Такий підхід Мінсоцполітики озвучило у листі від 06.02.2017 № 272/0/101-17/282.

Як і нарахування відпускних, доплату відносять до місяців, за які її нарахували. У розглянутій ситуації доплату до відпускних відносять до квітня.

На практиці, перш ніж обчислювати середній заробіток для відпускних, бухгалтер визначає розмір зарплати, яку планує нарахувати за останній місяць розрахункового періоду (наперед за декілька днів). Такий заробіток бере учать у розрахунку середньої зарплати. Вже після остаточного нарахування зарплати, за необхідності, бухгалтер перераховує середній заробіток і відпускні відповідно.

Однак такий підхід не стосується працівників-відрядників. Для них визначено окремий спосіб обчислення середнього заробітку. Коли немає оперативних даних за останній місяць розрахункового періоду, цей місяць можна замінити іншим місяцем, що безпосередньо передує розрахунковому періоду (п. 2 Порядку обчислення середньої зарплати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 № 100).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл