text
Головбух

Інвентаризація без МВО: можливо?

  • 26 березня 2018
  • 1999
керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Єфімов та партнери», адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана

Підприємство має провести інвентаризацію на складі, а завскладом перебуває на лікарняному. Чи можна провести інвентаризацію без матеріально відповідальної особи і дати їй підписати документи пізніше?

Що і коли інвентаризувати, визначає власник (керівник) підприємства, крім випадків, коли інвентаризація обов’язкова (ч. 2 ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV). Таким випадком є зміна матеріально відповідальної особи (МВО). Інвентаризувати активи, що перебувають на відповідальному зберіганні, слід у день приймання-передачі справ (п. 7 розд. І Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879далі — Положення № 879).

Кого включати до інвентаризаційної комісії

Завідувач складу є МВО. Підприємство уклало з ним договір про повну матеріальну відповідальність. Тому передати товар іншій особі (наприклад комірнику) можна лише за умови проведення інвентаризації.

 Інвентаризація запасів від А до Я

Інвентаризаційну комісію утворює керівник підприємства розпорядчим документом. До комісії можуть входити:

  • представники апарату управління підприємства;
  • представники бухгалтерської служби;
  • досвідчені працівники підприємства, що знають об’єкт інвентаризації, ціни та первинний облік (інженери, технологи, механіки, виконавці робіт, товарознавці, економісти, бухгалтери).

Очолює інвентаризаційну комісію керівник підприємства (його заступник) або керівник структурного підрозділу підприємства, уповноважений керівником підприємства. Якщо бухгалтерський облік веде безпосередньо керівник підприємства, він сам очолює інвентаризаційну комісію.

► Інвентаризація основних засобів та малоцінних необоротних активів

За рішенням керівника підприємства до складу інвентаризаційної комісії можна включити членів ревізійної комісії господарського товариства (п. 1 розд. ІІ Положення № 879).

На підприємстві, де через великий обсяг робіт інвентаризацію не може провести одна комісія, керівник підприємства розпорядчим документом утворює робочі інвентаризаційні комісії, щоб провести інвентаризацію безпосереднього у місцях зберігання та виробництва (п. 2 розд. ІІ Положення № 879).

Чи можна провести інвентаризацію без МВО    МВО має бути присутньою під час інвентаризації

МВО не включають до складу робочої інвентаризаційної комісії для перевірки активів, що перебувають у них на відповідальному зберіганні (п. 2.4 розд. ІІ Положення № 879). Але інвентаризацію проводять повним складом інвентаризаційної комісії (або робочої інвентаризаційної комісії, якщо таку створили) у присутності МВО (п. 1 розд. ІІ Положення № 879).

Отже, завідувача складу не включають до складу інвентаризаційної комісії, але...... продовження статті читайте тут

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль