text
Головбух

Чи оплачувати листок непрацездатності, у якому виявили помилку

  • 23 березня 2018
  • 1076

Працівник певний час перебував на лікарняному, і ось приніс листок непрацездатності. Ви, звісно, пробіглися очима по документу, перевіривши розділ, що заповнив лікар, — чи все там гаразд. Адже Фонд соціального страхування (далі — Фонд) відмовить у виплаті допомоги за неправильно оформленим лікарняним.

Якщо фахівці Фонду виявлять помилку під час перевірки, зобов’яжуть повернути суму лікарняного і сплатити штраф — 50% суми допомоги (п. 6 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIVдалі — Закон № 1105).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Помітили який огріх? Не поспішайте одразу відправляти працівника до поліклініки переробляти лікарняний. Якщо це просто технічний недолік (скажімо, літери вилізли за межу ліній), тоді листок можете оплатити.

А ось коли неправильно написане прізвище, ім’я, по батькові пацієнта, адреса і місце роботи, немає печатки чи підпису лікаря, такий листок поверніть працівникові. Помилки в розділі «Заповнюється лікарем медичної організації» є неприпустимими.

 Яку ставку ЄСВ застосовувати до лікарняних, якщо працівник приніс довідку МСЕК

Тому, аби нарахувати працівникові допомогу, попросіть його звернутися до медичного закладу, щоб лікар вніс виправлення до лікарняного. Виправлення він мусить підтвердити написом «Виправленому вірити», підписати його і поставити печатку закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності» (п. 4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406далі — Інструкція № 532).

Увага:

виправлення на лицьовому боці лікарняного може робити тільки лікуючий лікар або працівник медичної установи, що видає лікарняний

Отримайте за 10 хвилин нову довідку про стаж для оплати лікарняного

Чи оплачувати листок непрацездатності, у якому виявили помилку
Ірина Іванченко шеф-редактор журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри»
Починаючи із жовтня Пенсійний фонд видає паперові та електронні довідки про страховий стаж для оплати лікарняних. Довідку можуть отримати і працівник, і роботодавець. Як це зробити через інтернет, як рахувати стаж за новою довідкою — у порадах наших експертів

На бланку лікарняного може бути не більше ніж два виправлення. Тому якщо помилок більше, у медзакладі мають виписати новий лікарняний із позначкою «дублікат». Перевірте, щоб на дублікаті стояла та сама дата видачі, що й на первинному.

► Лікарняний у місяці, за який вже виплатили зарплату: як внести виправлення до Звіту з ЄСВ

Як отримати лікарняні від Фонду соцстраху

Чи оплачувати листок непрацездатності, у якому виявили помилку
Шарий Тараскерівник експертної групи MCFR Головбух
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що з 01.10.2018 почала діяти нова форма заяви розрахунку для лікарняних. Покроково і з прикладами про те: • що нового в порядку отримання фінансування; • як рахувати страховий стаж: за довідками ОК-5 та ОК-7 чи за новим додатком 9; • хто приймає рішення про призначення лікарняних та декретних підприємцям, членам фермерських господарств, особам, які провадять незалежну профдіяльність; • як заповнити заяву-розрахунок; • в які строки виплатити кошти; • що Фонд соцстраху перевірить у заявці на фінансування; • як звітувати за отримані кошти

Якщо працівник відмовився взяти лікарняний, аби виправити його у медзакладі, виплачувати йому допомогу не можна. У такому випадку рекомендуємо скласти письмове повідомлення (у двох примірниках). Зазначте в ньому, що в листку непрацездатності, який подав працівник, є помилки. Якщо він не звернеться до закладу охорони здоров’я для їх виправлення — лікарняних йому не виплатять. Нехай працівник поставить підпис на другому примірнику такого повідомлення, який залишиться на підприємстві.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл