text
Головбух

Чи оплачувати листок непрацездатності, у якому виявили помилку

  • 23 березня 2018
  • 968

Працівник певний час перебував на лікарняному, і ось приніс листок непрацездатності. Ви, звісно, пробіглися очима по документу, перевіривши розділ, що заповнив лікар, — чи все там гаразд. Адже Фонд соціального страхування (далі — Фонд) відмовить у виплаті допомоги за неправильно оформленим лікарняним.

Якщо фахівці Фонду виявлять помилку під час перевірки, зобов’яжуть повернути суму лікарняного і сплатити штраф — 50% суми допомоги (п. 6 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIVдалі — Закон № 1105).

Помітили який огріх? Не поспішайте одразу відправляти працівника до поліклініки переробляти лікарняний. Якщо це просто технічний недолік (скажімо, літери вилізли за межу ліній), тоді листок можете оплатити.

А ось коли неправильно написане прізвище, ім’я, по батькові пацієнта, адреса і місце роботи, немає печатки чи підпису лікаря, такий листок поверніть працівникові. Помилки в розділі «Заповнюється лікарем медичної організації» є неприпустимими.

 Яку ставку ЄСВ застосовувати до лікарняних, якщо працівник приніс довідку МСЕК

Тому, аби нарахувати працівникові допомогу, попросіть його звернутися до медичного закладу, щоб лікар вніс виправлення до лікарняного. Виправлення він мусить підтвердити написом «Виправленому вірити», підписати його і поставити печатку закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності» (п. 4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406далі — Інструкція № 532).

Увага:

виправлення на лицьовому боці лікарняного може робити тільки лікуючий лікар або працівник медичної установи, що видає лікарняний

На бланку лікарняного може бути не більше ніж два виправлення. Тому якщо помилок більше, у медзакладі мають виписати новий лікарняний із позначкою «дублікат». Перевірте, щоб на дублікаті стояла та сама дата видачі, що й на первинному.

► Лікарняний у місяці, за який вже виплатили зарплату: як внести виправлення до Звіту з ЄСВ

Якщо працівник відмовився взяти лікарняний, аби виправити його у медзакладі, виплачувати йому допомогу не можна. У такому випадку рекомендуємо скласти письмове повідомлення (у двох примірниках). Зазначте в ньому, що в листку непрацездатності, який подав працівник, є помилки. Якщо він не звернеться до закладу охорони здоров’я для їх виправлення — лікарняних йому не виплатять. Нехай працівник поставить підпис на другому примірнику такого повідомлення, який залишиться на підприємстві.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль