text
Головбух

Закінчення дії мораторію: податкові накладні знову блокуватимуть

  • 19 березня 2018
  • 228

Кабмін визначив новий механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Що з цього вийшло та коли почнуть блокувати накладні, з’ясуємо далі

Новий механізм зупинення реєстрації податкової накладної встановлює Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 № 117 (далі — Постанова № 117). Ця постанова затверджує і новий порядок роботи комісій ДФС, які ухвалюють рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації, а також порядок розгляду скарг платників ПДВ на рішення комісій про відмову в реєстрації.

В основу нового порядку блокування податкових накладних покладено процедуру, яку до 01.01.2018 встановлював пункт 201.16 Податкового кодексу України (ПК), та частково мінфінівські критерії оцінки*.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Мінфіну від 13.06.2017 № 567.

► Система блокування податкових накладних 2018

Як і раніше, ДФС проводитиме постійний автоматизований моніторинг податкових накладних і розрахунків коригування, поданих на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Які податкові накладні є неризиковими

Не підлягають моніторингу податкові накладні та розрахунки коригування, що відповідають одній із таких ознак:

  • податкова накладна не підлягає наданню отримувачу** або складена за операцією, звільненою від оподаткування ПДВ;
  • обсяг постачання в зареєстрованих у поточному місяці податкових накладних (із урахуванням цієї) менший за 500 тис. грн та керівник — посадова особа такого платника ПДВ є особою, що обіймає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників ПДВ;
  • дотримано рівня податкового навантаження, коли значення показників D і P одночасно мають такі розміри:

D > 0,03, P < Pм × 1,3,

де D — розрахункова величина, що дорівнює відношенню (S/T) загальної суми сплачених платником ПДВ за останні 12 місяців сум ЄСВ та податків і зборів (крім імпортного ПДВ) до загальної суми постачання товарів і послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0%, 7% та 20%. Суму постачання визначають за зареєстрованими за останні 12 місяців податковими накладними і розрахунками коригування. Значення показника D обчислює ДФС станом на перше число календарного місяця. Кожного 10-го числа таке значення стає доступним платникові ПДВ в електронному кабінеті;

P — сума ПДВ, зазначена у зареєстрованих у звітному періоді податкових накладних і розрахунках коригування, з урахуванням поданої на реєстрацію податкової накладної чи розрахунку коригування;

Pм — максимальна місячна сума ПДВ, зазначена у податкових накладних і розрахунках коригування, зареєстрованих за останні 12 місяців.

** Такі податкові накладні складають у разі постачання неплатникам ПДВ, отримання послуг від нерезидента, в експортних операціях, на виконання вимогпунктів 198.5 і 199.1 ПК.

► Виправляємо помилки у податковій накладній та заповнюємо розрахунок коригування

Отже, якщо податкова накладна (розрахунок коригування) відповідає хоча б одній із наведених ознак, вона не підлягає моніторингу. На неї не поширюються вимоги щодо зупинення реєстрації, тому її реєструють в ЄРПН.

Оцінка основних фондів Читайте також: Чиї податкові накладні зареєструють «автоматом», як моніторять податкві накладні та як оскаржити рішення про відмову у реєстрації ПН

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!